پیشنهاد کاری

 نحوه اخذ پیشنهاد کار از کانادا 

قبل از اینکه قرار باشد مجوز موقت کار کانادا صادر شود، جذب کننده نیروی کانادایی باید برای انجام ارزیابی مربوط به بازار کار و تاثیرات شغل مورد تقاضا بر روی آن (LMIA) که توسط سازمان اشتغال و رشد اجتماعی کانادا (ESDC) انجام می‌شود، اقدام کند.

اگر پاسخ این ارزیابی مثبت باشد، بدین معنا است که با اختصاص این شغل به یک فرد خارجی، موقعیت شغلی هیچ شهروند و مقیم دائم کانادا به خطر نمی‌افتد.

در برخی شرایط خاص و استثنایی ممکن است مجوز اشتغال موقت در کانادا، بدون نیاز به انجام ارزیابی تاثیرات بازار کار توسط سازمان مهاجرت کانادا صادر شود. 

برخی از این شرایط عبارتند از:

در صورت وجود قرارداد و توافقات بین المللی نظیر قرارداد تجارت رایگان آمریکای  شمالی (NAFTA).
با توجه به تاثیرات بسیار مثبت اقتصادی، اجتماعی و یا فرهنگی که ممکن است با تخصیص شغل به فرد خارجی برای کشور کانادا و شهروندان آن بوجود آید.
  • در قراردادهای دو طرفه ای که کانادا و همچنین استان ها و محدوده های آن ممکن است با سایر کشور ها برقرار کرده باشند که از جمله آنها می‌توان به برنامه های تبادل جوانان محصل یا معلمان اشاره کرد.
  • اقداماتی که دانشجویان بین المللی که در کانادا در حال تحصیل هستند که بتوانند نیازهای آکادمیک خود را تامین نمایند.
  • شرایطی که به همسران افراد دارای مجوز کار و برخی مجوز های تحصیلی امکان کار کردن در کانادا را بدهند؛
  • زمانی که طبیعت آن شغل خیرخواهانه یا مذهبی باشد.
  • در شرایطی که برخی افراد در کانادا به دلایلی به جز موارد بالا نظیر پناهندگان، نیاز به شغل برای پشتیبانی مالی از خود داشته باشند.

پس از اینکه مجوز LMIA مبنی بر عدم تاثیر منفی تخصیص شغل مورد نظر بر بازار کار شهروندان این کشور اعطا شد، کارفرمای کانادایی میتواند یک پیشنهاد شغل موقت به فرد خارجی بدهد.

این سازمان یا شخص باید یک کپی از فرم ارزیابی مثبت LMIA را به همراه مشخصات شغل مربوطه و پیشنهاد شغلی خود به فرد خارجی ارائه نماید.

پس از این مرحله است که متقاضی کار خارجی می تواندجهت کسب مجوز موقت کار اقدام کند.

نکاتی در رابطه با اشتغال در کانادا

١. برای اهداف مهاجرتی کانادا، کلمه کار یا اشتغال به معنای فعالیتی است که در ازای آن پاداش و مزد دریافت می‌شود و یا فعالیتی که مستقیماً با فعالیت شهروندان کانادایی و یا مقیمان دائم این کشور در بازار کار رقابت می‌کند.
٢. مسئولان بخش مهاجرت در کانادا مجوز موقت کار را صرفاً برای تعداد محدودی از فعالیت های شغلی صادر می‌کنند.
٣. دریافت پیشنهاد کاری از موسسه یا سازمانی در کانادا، معمولاً لازمه کسب مجوز موقت کار در این کشور است.
۴. در برخی شرایط خاص، بخش مهاجرت کشور کانادا مجوز موقت کار آزاد صادر می‌کند که منحصر به کارفرما (سازمان یا فرد) خاصی در کانادا نیست.
۵. مجوزهای شغلی کانادا معمولاً و ماهیتاً به صورت موقت صادر می‌شوند، با این حال امکان تقاضای تمدید مدت از داخل کشور کانادا وجود دارد.

در نظر داشته باشید که پیشنهاد کاری مناسب برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند برای مدت محدودی در این کشور مشغول به کار شوند.

جهت کار و زندگی در کشور کانادا به صورت دائم و مادام العمر، متقاضیان میباست به جای پیشنهاد کار، به دنبال پروسه مهاجرت به کشور کانادا باشند. با این حال گرفتن پیشنهاد کار می‌تواند یک قدم اولیه جهت طی کردن مراحل کسب اقامت دائم کانادا باشد.

این امکان وجود دارد که یک فرد در زمانی که در کانادا مشغول به کار است، صلاحیت وی جهت مهاجرت کامل به این کشور تثبیت شود. پیشنهاد شغلی به شما کمک به سزایی می نماید تا برای اخذ اقامت دائم کانادا، به خصوص از طریق نیروی متخصص فدرال، واجد صلاحیت گردید. 

 

موسسه حقوقی اَپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

آدرس: تهران | خیابان نیاوران | خیابان مقدسی (مژده) | پلاک ۶۴ | طبقه سوم | واحد ۸
شماره تماس: ۲۲۷۰۲۷۵۳-۰۲۱