آخرین اخبار اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری (جولای ۲۰۱۹)

۳۶۰۰ کاندیدای اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری در دوره انتخابی ۲۴ جولای این سیستم برای پر کردن درخواست اقامت خود دعوت شدند.

دور جدید انتخاب از لیست اسامی داوطلبان برای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری در ۲۴ ماه جاری برگزار شد.

در این دوره، حداقل نمره در سیستم جامع امتیاز دهی کانادا، ۴۵۹ در نظر گرفته شد که ۱ امتیاز کمتر از دوره قبلی است. دوره قبلی در ۱۰ جولای برگزار شده بود که حداقل امتیاز آن ۴۶۰ در نظر گرفته شده بود.

انتخاب اخیر، دومین دوره متوالی بود که در آن ۳۶۰۰ نفر برای درخواست اقامت دعوت شدند که افزایش ۲۵۰ نفری نسبت به ۱۰ دوره پیشین، مابین ماه های ژانویه و ژوئن، دیده می شود.

تحلیل آماری حداقل نمره لازم برای کسب اقامت دائم کانادا

انتخاب هفته اخیر، روند کاهشی که از انتهای ماه می در حداقل نمره لازم در سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا رخ داده بود را ادامه داد.

عوامل موثر در کاهش حداقل نمره CRS

در این قسمت عوامل موثر در کاهش حداقل امتیاز در سیستم اکسپرس انتری را بررسی می کنیم.

فاصله زمانی بین دو انتخاب

همچنین فاصله دو هفته ای بین انتخاب ها نیز از انتهای ماه فوریه به طور مداوم توسط اداره مهاجرت، اقامت و پناهندگی کانادا IRCC تکرار شده است.

نمودار حداقل امتیاز لازم برای دعوت به اقامت دائم کانادا

فاصله زمانی کوتاه تر بین دو انتخاب به این معنی است که زمان کمتری برای ثبت  پروفایل داوطلبان در لیست اسامی سیستم اکسپرس انتری وجود دارد و همچنین تغییر کمتری میان امتیاز قبلی داوطلبان و امتیاز بهبود یافته آنها صورت می پذیرد.

تعداد افراد انتخاب شده

تعداد منتخبین نیز دیگر فاکتور تعیین کننده در کاهش حداقل نمره است، تعداد بیشتر پذیرفته شدگان به IRCC اجازه می دهد تا به رده های پایین تر لیست برود و افرادی با نمرات کمتر در رتبه بندی را نیز برای اقامت دائم کانادا دعوت کند.

نمودار تعداد افراد پذیرفته شده اقامت دائم کانادا در هر انتخاب

بیشتر بخوانید

برای آشنایی با سیستم جامع امتیاز دهی مهاجرت به کانادا و طریقه افزایش امتیاز خود مقاله زیر را مطالعه کنید.

سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا

تعداد اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری سال ۲۰۱۹

اداره مهاجرت، اقامت و پناهندگی کانادا تا به امروز در سال ۲۰۱۹، ۴۹۰۰۰ دعوت به اپلای (درخواست) Invite to Apply ITA برای اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری صادر کرده است و به نظر می رسد این عدد، با توجه به اهداف بزرگتر پذیرش مهاجر در کانادا، به عدد ۸۹۸۰۰ که رکورد سال گذشته است نیز  خواهد رسید.

به غیر از ۳ دسته مدیریت شده در سیستم مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری، بخشی از درخواست های داوطلبان استانی PNP نیز از طریق این سیستم تامین و مدیریت می شود.

ارتباط بین PNP و Express Entry

در هفته های اخیر، تعدادی از داوطلبان استانی توانسته اند با افزایش امتیاز خود، از طریق سیستم اکسپرس انتری اقامت دائم خود را قطعی کنند، این داوطلبان استانی با دریافت پیشنهاد کار از استان های کانادا یا به طور کلی اثبات توانمندی در کمک به رشد اقتصادی یک ناحیه یا ایالت خاص، توانسته اند ۶۰۰ امتیاز به امتیازات سیستم جامع امتیاز دهی کانادا CRS خود اضافه کنند و نام خود را به ردیف های جلوتر لیست بیاورند.

در دو هفته اخیر چندین جریان stream (برنامه پذیرش) استانی، داوطلبان مورد نیاز خود را  در تخصص های مختلف، از لیست داوطلبان سیستم اکسپرس انتری انتخاب کرده اند.

به طور مثال، استان انتاریو در هفته گذشته، ۱۶۲۳ نفر را برای استفاده در ۶ شغل مرتبط با حوزه تکنولوژی از اسامی لیست اکسپرس انتری که امتیازی بیش از ۴۳۹ داشتند و متناسب با نیازهای بازار کار استان بودند انتخاب کرد.

دکتر مرجان آتشی گلستان وکیل مهاجرت به کانادا در تورنتو

موسسه حقوقی اپلو

دفتر وکالت اپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

آدرس: تهران | خیابان نیاوران | خیابان مقدسی (مژده) | پلاک ۶۴ | طبقه سوم | واحد ۸
شماره تماس: ۲۲۷۰۲۷۵۳-۰۲۱

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا بزودی اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر