گزارش مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری (۹ماهه ۲۰۱۹)

مروری بر گزارش مهاجرت به کانادا اکسپرس انتری ۹ ماه اول سال ۲۰۱۹ : ورودی های سال ۲۰۱۹ تاکنون از سال ۲۰۱۸ که رکوردار بود نیز بیشتر هستند.

سه ماه سوم سال ۲۰۱۹ در حال حاضر ششمین مقطع رکورد دار در جذب مهاجران با سیستم ورود اکسپرس ( Canada Express Entry ) در کانادا به حساب می آید.

از ماه جولای تا سپتامبر، مسئولان بخش مهاجرت به کانادا دعوت نامه هایی را ثبت کردند تا ۲۱ هزار و ۶۰۰ کاندیدای مهاجرت وارد این کشور شوند و تاکنون حدود ۶۳ هزار و ۴۰۰ مهاجر در سال جاری به کانادا رفته اند.

میزان دعوت نامه های مهاجرتی ۹ ماهه سال ۲۰۱۹ در حال حاضر بالاتر از ورودی مهاجران کانادا در همین مدت زمان سال ۲۰۱۸ است.

بنابراین حالا باید منتظر این باشیم تا پذیرش مهاجرین، پناهندگان و شهروندان کانادا از طریق سازمان IRCC رکورد شکنی کرده و از آمار ۸۹ هزار و ۸۰۰ نفر در سال گذشته نیز گذر کند.

بدین منظور سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا ( IRCC ) باید میزان دعوت نامه های ثبت شده خود را بالا ببرد. این سازمان در شش برنامه ورودی اکسپرس مهاجران خود حدود ۳ هزار و ششصد دعوت نامه را ثبت کرده است و حالا باید شاهد بیشتر شدن این آمار باشیم.

سه ماهه آخر سال ۲۰۱۸ میلادی به عنوان دومین بازه رکورد دار در دعوت نامه های ورود اکسپرس مهاجران شناخته می شود که در آن در سه بخش با آمار سه هزار و ۹۰۰ تایی، مجموعا بالای ۲۷ هزار دعوت نامه ثبت و مهاجران پذیرش شدند.

جذب مهاجر اکسپرس انتری کانادا در سال ۲۰۱۹

جمع بندی های مهم از بازه سه ماه سوم سال:

۱)  کانادا به نسبت سال قبل، در ۹ ماه اول سال ۲۰۱۹ میلادی دعوت نامه های بیشتری را ثبت و پذیرش کرده است و همین موضوع توانست منجر به رکورد شکنی در بیشترین دعوت ها در یک سال شود.

۲)  سه ماهه سوم از سال ۲۰۱۹ میلادی در جایگاه ششمین بازه زمانی با بیشترین دعوت نامه های اکسپرس ثبت شده در تاریخ قرار گرفته است و میزان آن نیز ۲۱ هزار و ۶۰۰ مورد بود.

۳)  در ۹ ماه اول از سال ۲۰۱۹ میلادی شاهد بالاترین میزان میانگین جذب در مقایسه با هر سال دیگری بودیم که این میزان به ۳ هزار و ۳۳۷ دعوت نامه رسید.

۴)  حداقل میانگین امتیاز CRS برای سال ۲۰۱۹ به ۴۶۵ رسید که به نسبت ۹ ماه اول سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی بیشتر بوده است.

در زمینه بیشترین تعداد دعوت نامه های ثبت شده در بازه ۹ ماهه اول توسط سازمان مهاجرتی کانادا ، سال ۲۰۱۷ کماکان بیشترین رکورد را دارد، با این که تعداد دعوت نامه های ثبت شده در سه ماه آخر این سال کمتر از ۱۵ هزار عدد بود.

سازمان مهاجرتی و پناهندگی کانادا در نیمه اول سال ۲۰۱۷ ، دو رکورد از سه مورد اصلی را در زمینه بهترین دوره های سه ماهه  مربوط به برنامه ورود اکسپرس ثبت کرد.

اگر می خواهید با شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری آشنا شوید می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری

تعداد ITA صادر شده در سه ماهه سوم سال

مقایسه آمار ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

از آن جایی که سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی اولین سال هایی هستند که در آن ها برنامه ورود اکسپرس مهاجران با ظرفیت کامل خود و پروفایل های کامل فعالیت می کند ، بهترین مقایسه را می توان بین آن ها انجام داد.

این دو سال متوالی در نه ماهه اول خود آماری نسبتا مشابه در گزارش مهاجرت به کانادا داشته و اختلاف دعوت نامه های ثبت شده در آن ها تنها ۹۰۰ مورد است. اما هنوز نمی دانیم آیا سال ۲۰۱۹ می تواند با گذر از مرز ۹۰ هزار دعوت نامه از سال ۲۰۱۸ میلادی در این زمینه پیشی بگیرد یا خیر.

اگر سه ماهه سوم هر سال را در زمینه برنامه ورود اکسپرس مهاجرین مد نظر قرار دهیم، نتایج نشان می دهند سال ۲۰۱۸ دارای بهترین فعالیت و رکورد در بازه جولای تا سپتامبر است و آمار آن به ۲۲ هزار ۸۰۰ دعوت نامه رسیده است.

یک چهارم سوم از سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۱۲۰۰ دعوت نامه مهاجر کمتر از ۲۱ هزار و ۶۰۰ مورد داشت. همچنین باید بگوییم که در سال ۲۰۱۷ و در همین بازه زمانی آمار ۱۴ هزار و ۹۳۳ دعوت نامه ثبت شده بود.

ITA های صادر شده در مجموع 9 ماه اول سال

نتایج آمار ها نشان می دهد یک چهارم سوم سال ۲۰۱۸ میلادی در جدول رکورد های ثبت دعوت نامه مهاجر اکسپرس در رده چهارم قرار دارد.

با این که سال ۲۰۱۹ چند بازه خاص سه ماهه همراه با رکورد بالا دارد و به جدول هشت رکورد برتر رسیده است، اما به هر حال اعداد و ارقام از سال ۲۰۱۸ میلادی پایین تر هستند.

این که آیا سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا می خواهد در یک چهارم نهایی سال ۲۰۱۹ اعداد و ارقام را بالا ببرد یا نه هنوز مشخص نیست و در این باره باید منتظر باشیم.

عملکرد برنامه های زیرمجموعه اکسپرس انتری

البته با توجه به اهداف خاص کانادا در جذب مهاجرین با مهارت بالا، انتظار می رود آمار دعوت نامه های پذیرش این کشور بیشتر شود. همه چیز بستگی به این دارد که آیا این سازمان می تواند تغییر و رابطه ای بین افزایش آمار دعوت نامه های پذیرشی و از راه رسیدن مقیمان دائم برای کانادا ببیند.

علی رغم اعداد و ارقام بزرگتری که در سال های دیگر شاهد آن ها بوده ایم، سال ۲۰۱۹ میلادی هنوز هم رکورد بیشترین میانگین جذب در ۹ ماه اول را در اختیار خود دارد.

این سال با دو پروسه جذب ۳ هزار و ۹۰۰ تایی آغاز به کار کرد و سپس ۱۰ برنامه مختلف جذب و پذیرش مهاجرین، هر کدام با ۳ هزار و ۳۵۰ دعوت نامه پذیرش اجرا شدند و در نهایت ۶ پروسه جذب سه هزار و ۶۰۰ عددی راه اندازی و پیگیری شدند.

فصول با بیشترین تعداد ITA - گزارش مهاجرت به کانادا

بر اساس گزارش مهاجرت به کانادا ، ۱۹ برنامه جذب و پذیرش مهاجرین از طریق برنامه ورود اکسپرس که تاکنون در سال ۲۰۱۹ میلادی اجرا شده اند ، به نسبت ۲۲ برنامه اجرایی سال ۲۰۱۷ در همین بازه زمانی کمتر هستند.

هم سال ۲۰۱۸ و هم سال ۲۰۱۶ میلادی در ۹ ماه اول خود ۲۰ برنامه جذب مهاجرین ورودی اکسپرس را داشتند، در حالی که در سال ۲۰۱۵ ، که اولین سال از اجرای برنامه جذب مهاجرین اکسپرس بود، تنها شاهد ۱۷ برنامه اجرایی بودیم.

سازمان مهاجرتی و پذیرش پناهندگان کشور کانادا ( IRCC ) راه اندازی دوره های جذب مهاجرین اکسپرس را هر دو هفته یک بار کلید می زند.

با این حال در گزارش مهاجرت به کانادا ۲۰۱۹ میلادی دو بار شاهد این موضوع بودیم که فاصله بین برنامه های جذب تا سه هفته ادامه داشت. البته این کمبود در نهایت با دو فاصله یک هفته ای بین برنامه های پذیرش مهاجران جبران شد.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط سازمان IRCC ، هدف آن ها این است که فاصله بین هر دوره پذیرش دو هفته باشد، اما این مدت زمان می تواند بنا به دلایل مختلف از قبیل تعمیرات سیستمی طولانی تر شود.

تعداد دعوت به اقامت صادر شده در هر نوبت - گزارش مهاجرت به کانادا

تغییرات میانگین امتیاز CRS

یکی از الگوهای واضح و قابل توجه که در گزارش مهاجرت به کانادا ، یک چهارم دوم و سوم سال ۲۰۱۹ میلادی دیده شد، امتیاز های سی آر اس بالاتری بود که در این دوره ثبت گردید.

از دهمین برنامه جذب مهاجر اکسپرس که در پانزدهم ماه می اجرا شد، امتیازات سی آر اس در حدود ۴۶۰ و بالاتر قرار داشته اند. این عدد در ماه ژانویه حدود ۴۳۸ بود.

مینیموم امتیاز سی آر اس در اثر فاصله بین دو برنامه مختلف جذب و پذیرش مهاجرین تغییر می کند، چرا که هر چقدر طولانی تر باشد، پروفایل های بیشتری بر روی هم انباشته می شوند.

با این حال، استاندارد های کلی امتیاز سی آر اس در حالت کلی افزایش یافته اند، چرا که افراد متقاضی راه های افزایش امتیاز خود را بهتر از قبل بلد هستند.

حداقل امتیاز CRS برای ورود به کانادا در سال های مختلف

میانگین مینیموم امتیاز سی آر اس امسال ۴۶۵ بوده است و به نسبت بازه های نه ماهه سال های میلادی قبل ( از سال ۲۰۱۶ تاکنون) رکورد دار است.

اگر میزان جذب برنامه های ورودی اکسپرس کانادا در یک چهارم نهایی سال ۲۰۱۹ میلادی بیشتر شود، باید در انتظار کاهش امتیاز سی آر اس باشیم، با این حال میزان میانگین آن در بازه ۱۲ ماه به کمتر از ۴۶۰ نخواهد رسید.

همین موضوع می تواند به متقاضیان ایده این موضوع را بدهد که چگونه می توانند دعوت نامه پذیرش خود را توسط مسئولان سازمان مهاجرت کسب کنند.

پیش بینی جذب مهاجرین اکسپرس انتری در انتهای ۲۰۱۹

پس از بررسی گزارش مهاجرت به کانادا حال به پیش بینی میزان مهاجرت سه ماهه انتهایی سال می پردازیم.

اگر بخواهیم شاهد یک رکورد جدید برای سال ۲۰۱۹ باشیم، سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا باید میزان جذب خود در برنامه های پذیرش یک چهارم نهایی سال را تا حد زیادی افزایش دهد.

میزان دعوت نامه های جذب اکسپرس در این سه ماه باید بیش از ۲۵ هزار مورد باشد تا رکورد شکسته شود.

این بدان معنا است که میزان جذب باید بیشتر از حال حاضر باشد که میانگین آن ۳۶۰۰ دعوت نامه پذیرش در هر برنامه است. اگر میزان جذب برنامه های پذیرش اکسپرس بیشتر شود، حداقل میزان امتیاز سی آر اس نیز در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۹ کاهش خواهد یافت.

با توجه به این که سال ۲۰۱۸ بهترین مثال از اتفاقی است که انتظار داریم حالا برای سال ۲۰۱۹ نیز رخ دهد، احتمال این که میزان دعوت نامه های پذیرش مهاجر کانادا در سه ماه نهایی سال جاری افزایش یابد زیاد است.

میانگین کمینه نمره CRS نه ماهه اول سال - گزارش مهاجرت به کانادایک چهارم نهایی سال میلادی، یک بخش مهم از برنامه جذب و ورود اکسپرس مهاجران به کانادا به شمار می رود، چرا که افرادی که بتوانند در این بازه زمانی دعوت شوند، به احتمال زیاد اقامت دائم خود در کانادا برای سال ۲۰۲۰ را کسب می کنند.

این موضوع می تواند به سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا در رسیدن به اهداف جذب مهاجر خود برای سال آینده کمک کند.

یک نکته مهم که می تواند تاثیر ویژه ای بر روی برنامه های جذب مهاجرین از طریق پروسه اکسپرس اینتری در سه ماه آخر سال ۲۰۱۹ بگذارد، انتخابات فدرالی است که در ماه اکتبر برگزار می شود.

یک دولت جدید ممکن است تصمیم بگیرد که اولویت خود را بر روی بخش های دیگری گذاشته و از بالا بردن سطح پذیرش مهاجر امتناع کند که در این صورت ممکن است شاهد کاهش سطح ورودی به این کشور در برنامه جذب اکسپرس باشیم.

همه حواس ها باید به انتخابات بیست و یکم اکتبر باشد.

دکتر مرجان آتشی گلستان وکیل مهاجرت به کانادا

دفتر وکالت اپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

آدرس: تهران | خیابان نیاوران | خیابان مقدسی (مژده) | پلاک ۶۴ | طبقه سوم | واحد ۸
شماره تماس: ۲۲۷۰۲۷۵۳-۰۲۱

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر fidelio یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام، من لیسانس مکانیک ، مدرک زبان B1 آلمانی ،و دوسال سابقه کار به عنوان مسئول فنی کارخانه تولید سرنگ دارم، امکان اینکه ویزای کاری آلمان بگیرم هست؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام. دوست عزیز ما به صورت تخصصی برای اخذ ویزا و اخذ اقامت کشور کانادا و امریکا فعالیت داریم.

  2. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام. دوست عزیز ما به صورت تخصصی برای اخذ ویزا و اخذ اقامت کشور کانادا و امریکا فعالیت داریم.

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر کوروش شنبه ۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  درود
  همسر من ویزای تحصیلی دارن میگیرن برای اقامت در کانادا و بطبع چون منم همسرشون هستم ویزا بهم میدن، من اینجا شرکت ساختمانی و تاسیساتی دارم که با رتبه یا همون گریدمون تو پروژه های دولتی در حال کار هستیم می‌خوام بدونم اگر برم اونور من چیکار میتونم بکنم و چه پیشنهادی دارید ؟!
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام. شما با ویزای همراه اجازه کار به مدت 40 ساعت در هفته بدون محدودیت در نوع کار و کارفرما دارید. شما می توانید بعد از ورود به کانادا با مراجعه به موسسات کاریابی و یا مراجعه به سایت های کاریابی، شغل مورد نظر خود با توجه به علاقه و سابقه کاری خود پیدا کنید.

 • تصویر کاربر مجید دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام. آیا مدرک تخصصی پاتولوژی ایران برای کار در کانادا نیاز به تایید دارد وچگونه؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 3 ماه پیش)

   بله. تمامی مدارکی که مرتبط با رشته های پزشکی و درمانی هستند و خارج از کانادا گرفته شده اند، برای دریافت اجازه کار حتما باید معادل سازی شده و تاییدیه های لازم از مراکز مربوطه در کانادا را اخذ کنند. مقاله مهاجرت به کانادا به عنوان پزشک را از وبسایت مطالعه فرمایید. روش های معادل سازی و آزمون ها توضیح داده شده.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر