کمک هزینه اضطراری کانادا برای مقابله با ویروس کرونا

دولت کانادا در ادامه برتامه جامع مبارزه با ویروس کرونا، جزئیات بسته حمایت مالی خود از افرادی که مشاغل آنها به خطر افتاده و آسیب اقتصادی دیده اند منتشر کرد. این طرح که کمک هزینه اضطراری کانادا یر نام دارد، با جزئیات زیر اجرایی خواهد شد.

کمک هزینه اضطراری کانادا (CERB):

در تاریخ ۱ آوریل ۲۰۲۰ ، دولت کانادا جزئیات بیشتری درباره کمک هزینه اضطراری(CERB)  منتشر کرد. این کمک هزینه به شهروندان کانادا و افرادیکه وضعیت اشتغال آنها تحت ویروس COVID- 19  قرار گرفته، پرداخت می شود.

در این طرح به متقاضیان ماهانه ۲ هزار دلار (هفته ای ۵۰۰ دلار) و حداکثر ۱۶ هفته در بازه زمانی بین ۱۵ مارس تا ۳ اکتبر ۲۰۲۰ پرداخت می شود.

افراد واجد شرایط دریافت کمک هزینه اضطراری (CERB):

  •    متقاضی باید حداقل ۱۵ سال سن داشته باشد و شهروند ویا مقیم دائمی کانادا باشد.
  •   در سال ۲۰۱۹ و یا ۱۲ ماه قبل از ارائه درخواست حداقل ۵ هزار دلار درآمد داشته باشد. 
  •   به علت شیوع ویروس کار خود را متوقف کرده باشد و یا واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری (EI) باشد.
  •   حداقل به مدت ۱۴ روز متوالی در مدت ۴ هفته اول درآمدی ناشی از خوداشتغالی و یا کار نداشته باشد. 
اگر وضعیت کنونی شیوع ادامه یابد متقاضیان می توانند درباره برای دریافت کمک هزینه چهار هفته بعدی اقدام کنند. درخواست ها حداکثر در ۴ نوبت (۱۶هفته) قابل ارائه می باشند. 

اجرای دقیق طرح فاصله گذاری اجتماعی در کانادا Social Distancing و قرنطینه خانگی برای مبارزه با ویروس کرونا مشاغل بسیاری را در کانادا تحت تاثیر قرار داده است.فقط در یک هفته آخر ماه مارس ۲۰۲۰، ۱ میلیون کانادایی درخواست بیمه بیکاری داده اند.

این بیماری تا تاریخ ۸ آپریل ۲۰۲۰، بیش از ۱۷۰۰۰ نفر را در کانادا بیمار کرده است که از این میان ۳۸۱ نفر نیز بر اثر Covid-19 جان خود را از دست داده اند.

طرح فاصله گذاری اجتماعی در کانادا

نحوه درخواست

 

ثبت درخواست ها برای دریافت کمک هزینه(CERB)  از تاریخ ۶ آوریل ۲۰۲۰ از دو روش تلفنی و آنلاین در پرتال  دولت کانادا در دسترس متقاضیان خواهد بود. 

لینک درخواست کمک هزینه اضطراری کانادا

 متقاضیانی که واجد شرایط EI هستند از طریق خدمات کانادا از Appliweb استفاده می کنند. افرادیکه به صورت آنلاین و از طریق سایت اداره مالیات درخواست خود را ثبت می کنند، باید از حساب کاربری خود (CRA ‘s MyAcount) استفاده کنند.

همچنین متقاضیان می توانند با شماره رایگان ۲۰۱۹-۹۵۹-۸۰۰-۱ نیز تماس بگیرند.

زمان درخواست برای کمک هزینه اضطراری کانادا

 دولت کانادا از متقاضیان خواسته است با توجه به درخواست های بیش از حد در طی دوره اولیه، درخواست های خود را بر اساس ماه تولد و مطابق با برنامه زیر ثبت کنند. 

  •    ماه های ژانویه، فوریه، مارس: روز دوشنبه ۶ آوریل 
  •    ماه های آوریل، می، ژوئن: روز سه شنبه ۷ آوریل
  •    ماه های ژوئیه، اوت، سپتامبر: روز چهارشنبه ۸ آوریل
  •    ماه های اکتبر، نوامبر، دسامبر: روز پنجشنبه ۹ آوریل
  •    متولد همه ماه ها: روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه، ۱۰ تا ۱۲ آوریل

زمان بندی ثبت نام کمک هزینه اضطراری کانادا - CERB

متقاضیان واجد شرایط می توانند مدت ۱۰ روز پس از ثبت درخواست تایید شده، پرداخت CERB را دریافت کنند. کسانیکه برای واریز مستقیم ثبت نام کرده اند می توانند در طی ۳ تا ۵ روز کاری پس از تایید واجد شرایط بودن دریافت مزایا، وجوه خود را دریافت کنند درغیر این صورت چک ها باید ظرف ۱۰ روز دریافت شوند.

ضوابط واجد شرایط بودن بسته معیشتی کانادا

علاوه بر شهروند بودن کانادا متقاضیان باید دارای شماره بیمه اجتماعی معتبر نیز باشند تا بسته معیشتی کانادا به آنها تعلق بگیرد. 

این کمک هزینه به افرادی تعلق می گیرد که به علت شیوع COVID-19 کار خود را تعطیل کرده و نمی توانند از طریق خوداشتغالی درآمدی داشته باشند و یا حقوق دریافت کنند. 

کارگران خارجی موقت و دانشجویان بین المللی هم ممکن است واجد شرایط باشند. 

این کمک هزینه ها شامل مالیات می شوند و متقاضیان باید CERB را در هنگام تشکیل اطهارنامه مالیات بر درآمد، به عنوان درآمد گزارش دهند.

خدمات اپلو در دوران کرونا

در شرایط کنونی افراد می توانند برای ویزای کاری و اقامت کانادا اقدام کنند و تا تشکیل پرونده که پروسه ای زمان بر خواهد بود، مدارک خود را تکمیل کنند. به همین علت توصیه می کنیم افراد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری و همین طور برنامه های داوطلبان استانی، برای تشکیل پرونده خود اقدام کنند.

در شرایط فعلی ویزای توریستی جدید صادر نمی شود. اما در عین حال مسیر های کسب درآمد دلاری از کانادا همچنان برای هموطنان عزیز میسر است. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر مقالات زیر را مطالعه نمایید.

 

موسسه حقوقی مهاجرتی اپلو، متخصص سرمایه گذاری در کانادا

دفتر وکالت اپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

آدرس: تهران | خیابان نیاوران | خیابان مقدسی (مژده) | پلاک ۶۴ | طبقه سوم | واحد ۸
شماره تماس: ۲۲۷۰۲۷۵۳-۰۲۱

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا بزودی اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
پرسش از دکتر