نمونه فرم ها و نامه سفر به کانادا [درخواست ویزا، ریجکتی و اعتراض]

اخذ ویزای کانادا برای بسیاری از افراد یک آرزوی بزرگ است؛ چون کانادا یکی از ایده ال ترین کشورهای جهان برای مهاجرت، سکونت و ادامه زندگی است. انواع ویزای کانادا به دو دسته ویزای اقامت موقت کانادا و ویزای اقامت دائم کانادا تقسیم بندی می شوند.

در ویزای اقامت موقت کانادا یا (Temporary Resident Visa (TRV متقاضی در مدت زمان مشخص و با هدف مشخص، اجازه ورود و خروج به کشور کانادا را دارد.

گردشگران یا توریست ها با ویزای توریستی، دانشجویان با ویزای تحصیلی و متقاضیان کار در کانادا که با ویزای کاری وارد کانادا می شوند، در این دسته قرار دارند.

برای درخواست ویزای اقامت موقت کانادا، فرم های مشخصی وجود دارند که حتما باید با دقت و کاملا خوانا تکمیل شوند:

۱) فرم پرسونال کانادا (Application Form)

این فرم در وبسایت اداره مهاجرت کانادا به نام IMM5227 نام گذاری شده است و مربوط به اطلاعات شخص متقاضی است. اطلاعات خواسته شده در فرم مربوط به به نام و نام خانوادگی، محل تولد، جنسیت و موارد دیگر است. همچنین در این فرم قسمتی مربوط به همسر متقاضی وجود دارد که باید تکمیل شود.

نمونه نامه سفر به کانادا

۲) فرم اطلاعات خانوادگی (Family Information)

در وبسایت اداره مهاجرت کانادا فرم اطلاعات خانوادگی، IMM5645 و IMM5707 است. در این فرم باید اطلاعات مربوط به اعضای خانواده فرد متقاضی با دقت پر شود.

فرم اطلاعات خانوادگی

۳) فرم برای ویزای تحصیلی

 

فرم درخواست ویزای تحصیلی کانادا

برای اخذ ویزای تحصیلی متقاضی علاوه بر ارائه مدارک پذیرش، فرم ویزای تحصیلی موسوم به IMM1294 را نیز باید تکمیل کند. این فرم که به Application Form برای ویزای تحصیلی کانادا معروف است، علاوه بر اطلاعات فردی و خانوادگی (اطلاعات مربوط به همسر)، بخشی را برای درج اطلاعاتی کامل در خصوص تحصیل در کانادا شامل می‌شود. اطلاعاتی در خصوص نام مدرسه و یا دانشگاه محل تحصیل در کانادا، مقطع تحصیلی، نحوه تامین هزینه‌ها و سوابق تحصیلی در کشور مبدا از جمله این موارد هستند.

فرم ویزای تحصیلی

دعوتنامه ویزای کانادا

دعوتنامه برای اخذ ویزای کانادا اگرچه جزء مدارک اصلی نیست، ولی یکی از مدارکی است که نقش بسزایی در پرونده اخذ ویزا دارد. دعوتنامه یک نامه ساده است که از طرف شخصی که در کانادا ساکن است، صادر می شود و از متقاضی ویزا دعوت می کند تا به کانادا بیاید. 

دعوت نامه خویشاوندی کانادا

انواع دعوتنامه

۱- دعوتنامه ویزای توریستی کانادا

دعوتنامه توریستی کانادا، از طرف دوست، بستگان درجه یک و یا یک آشنا ارسال می شود. اعتبار دعوت نامه توریستی کانادا، پس از تایم اعلام شده متقاضی برای سفر، به پایان می رسد.

دعوتنامه سوپر ویزای کانادا
چگونه به راحتی ویزای توریستی کانادا را بگیریم؟

۲- دعوتنامه سوپر ویزای کانادا

دعوت نامه سوپر ویزای کانادا، به منظور دعوت از پدر و مادر، پدربزرگ و مادر بزرگ می باشد. شرط ارائه دعوت نامه ی سوپر ویزای کانادا حمایت مالی دعوت کنندگان، از پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ می باشد.

دعوتنامه سوپر ویزای کانادا

۳- دعوتنامه تجاری کانادا

دعوتنامه تجاری کانادا، به منظور شرکت در همایش ها، سمینار ها و جلسات می باشد. اعتبار دعوتنامه تجاری کانادا، پس از اتمام جلسات، همایش ها و سمینار به پایان می رسد.

۴- دعوتنامه تحصیلی کانادا

دعوتنامه تحصیلی کانادا، از سوی یک مدرسه، دانشگاه و یا موسسه آموزشی ارسال می شود. شرط ارسال دعوتنامه تحصیلی کانادا، مدرک زبان شخص متقاضی، شرط معدل متقاضی و وضعیت مالی او می باشد.

۵- دعوتنامه کاری کانادا

دعوت نامه کاری کانادا، از سوی یک کارفرما یا شرکت برای دعوت برای همکاری ارسال می شود. شرط ارسال دعوت نامه کاری کانادا، مدرک زبان شخص متقاضی، تائیدیه های کاری و مدارک مربوط به سوابق کاری او می باشد. مدت اعتبار دعوت نامه کاری کانادا، با توجه به اعلام کارفرما می باشد.

شرط مهم در دعوتنامه این است که شخص ارسال کننده دعوتنامه باید دارای وضعیت اقامت مشخص در کانادا باشد؛ یعنی شهروندی دائم و یا اقامت کانادا را داشته باشد. وضعیت محل زندگی، شغل، درآمد و … فرد ارسال کننده دعوتنامه، در اعتبار آن تاثیر گذار است.

دعوتنامه ویزای کانادا شامل اطلاعات متقاضی ویزا، اطلاعات شخص دعوت کننده و اطلاعات مخصوصی برای متقاضیان سوپر ویزا است. دعوتنامه باید حتما اطلاعات شخص دعوت کننده را داشته باشد.

هزینه اخذ انواع ویزای کانادا چقدر است؟

ریجکت شدن ویزای کانادا

رد شدن یا ریجکت شدن ویزای کانادا یکی از بزرگترین دغدغه های متقاضیان ویزای کاناداست.

ریجکت شدن ویزای کانادا

✏ نمونه نامه ریجکتی کانادا

نمونه نامه ریجکتی کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا این است که:

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی نیز این است که:

همچنین، درخواست ویزای کار کانادا نیز ممکن است رد شود. از دلایل رد شدن ویزای کار :

اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا

متقاضیان ویزای کار و یا اقامت دائم کانادا، می توانند در صورت ریجکت شدن ویزای خود به اداره مهاجرت اعتراض کنند، اما متقاضیان ویزای توریستی کانادا مجاز به هیچگونه اعتراضی نسبت به رد شدن درخواست ویزای خود نیستند.

نمونه نامه اعتراض به سفارت کانادا

نمونه نامه اعتراض به رد شدن ویزای کانادا

با استفاده از (GCMS (Global Case Management System یا همان نوت آفیسر، متقاضی دلیل اصلی و توضیح کامل افسر پرونده در خصوص علت ریجکت شدن ویزا را متوجه شده و پس از رفع نواقص پرونده، برای درخواست مجدد اقدام می کند.

✏ نمونه نامه نوت آفیسر

دفتر وکالت اپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

آدرس: تهران | خیابان نیاوران | خیابان مقدسی (مژده) | پلاک ۶۴ | طبقه سوم | واحد ۸
شماره تماس: ۲۲۷۰۲۷۵۳-۰۲۱

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا بزودی اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
پرسش از دکتر