نظر کاربران در مورد مهاجرت به کانادا

سوال اصلی: داستان های منفی زیادی در مورد افرادی که به کانادا مهاجرت کردند و اقامت کانادا را گرفته اند وجود دارد؛ آیا تجربه و داستان مثبتی وجود دارد؟ آیا واقعا مهاجرت به کانادا ارزش دارد؟

در این مقاله نظرات کاربران مختلف در رابطه با مهاجرت به کانادا را گردآوری کرده ایم تا پیش از مهاجرت، نظرات مثبت و منفی افرادی که با موقعیت های شغلی و یا تحصیلی متفاوت به کانادا رفته اند را ببینید.

تجربه های مثبت مهاجرت به کانادا

۱- مهسا، مدیر عامل یک شرکت در تورنتو

بله مهاجرت به کانادا واقعا ارزشمند است! من به چند نکته در این زمینه اشاره می کنم:

اول: سیستم آموزشی کانادا

کانادا برای آموزش، ارزش بسیار بالایی قائل است. دولت کانادا سالانه هزینه های زیادی را برای ارتقای سطح علمی شهروندانش پرداخت می کند. در اینجا اکثر مردم با سواد و دارای تحصیلات دانشگاهی هستند.

دوم: استقبال از مهاجران

کانادا مدت هاست که متوجه مزایایی که مهاجران برایش به ارمغان می آورند، شده است. سیاست های مهاجرت به کانادا معقول و منصفانه است و به هر کسی که واقعا مایل به داشتن یک زندگی موفق در کاناداست، فرصت خوبی برای دستیابی به اهدافش می دهد.

سوم: مراقبت های بهداشتی

خدمات درمانی در کانادا رایگان است و با هزینه های دولت تامین می شود.

چهارم: فرهنگ مختلف کانادا

موج مهاجرت از کشورهای مختلف به کانادا باعث چند فرهنگی بودن این کشور شده است. همینطور غذاهای خوشمزه ای در کانادا وجود دارد که مربوط به حضور کشورهای مختلف است.

غذاهای کانادایی

۲- علی، راننده ترانزیت بوده و به کشورهای مختلفی سفر کرده است.

به نظر من گزینه های بهتری هم وجود دارد. خواهر و برادر من در کانادا زندگی می کنند و من چندین بار به این کشور سفر کرده ام. کانادا واقعا زیباست اما مکان های بهتری هم وجود دارد. مثلا مهاجرت به کشورهای حوزه شنگن این امکان را به شما می دهد که به همه کشورهای این محدوده آزادانه سفر کنید و فقط محدود به یک کشور نباشید. من عاشق اروپا هستم!


۳- حسن، از سال ۲۰۰۰ در کبک زندگی می کند.

اگر تحمل هوای سرد را ندارید اصلا به فکر مهاجرت به کشور کانادا نباشید. در بیشتر شهرهای کانادا از اواخر اکتبر برف و دمای زیر صفر درجه را تجربه می کنید. کانادایی ها با این هوا مشکلی ندارند و کاملا به آن عادت کرده اند ولی من بعد از این هم سال به این سرما عادت نکردم!


۴- مریم از ادمونتون کانادا 

مهاجرت کردن برای یک سری از مردم ارزش دارد. اگر در ایران درآمد کمی دارید و نمی توانید راحت زندگی کنید، به کانادا مهاجرت کنید. در حال حاضر و با این شرایط در کشور ایران، تلاش مردم برای زندگی راحت و آینده خوب، بی فایده است؛ بهترین راه مهاجرت است. حداقل اینجا حتی اگر کارگر ساده یک سوپر مارکت باشید، براحتی زندگی می کنید و حقوق شهروندی خوبی دارید. اقتصاد کانادا همیشه در حال رشد است.


۵- پدرام، استادیار دانشگاه آلبرتا

این یک سوال فردی است و به شرایط و طرز فکر هر شخصی بستگی دارد. کانادا کشور بسیار بزرگی است و انتخاب اینکه در کدام شهر قصد زندگی و ماندن دارید، بسیار مهم است.

مهاجرت به کانادا

ولی در نهایت باید خودتان تصمیم بگیرید که مهاجرت به کانادا، ارزش دارد یا خیر!


۶- نیما، از سال ۲۰۱۴ در کانادا زندگی می کند.

هم بله و هم خیر!

این واقعا به الویت های شما در زندگی بستگی دارد. من از سال ۲۰۱۴ در کانادا زندگی می کنم و مانند هر تازه واردی ابتدای ورود، سختی های زیادی را تحمل کردم. حتما قبل از ورود در مورد بازار کار و مهارت هایی که در اینجا نیاز است، تحقیق کنید. زبان انگلیسی یا فرانسه خود را تقویت کنید. کانادا مسیرهای بسیار خوبی را برای مهاجرت ارائه می دهد و شما را به عنوان شهروند می پذیرد ولی به شما تضمین زندگی لوکس و پول زیاد نمی دهد. خودت باید تلاش کنی!


۷- سارا، وکیل مهاجرتی تورنتو

بله، بهترین گزینه برای مهاجرت آن هم بدون هیچ گونه تردیدی، کاناداست؛ زیرا یکی از بهترین کشورهای جهان است که برای شما فرصت های خوبی برای اشتغال و همچنین رشد شخصی فراهم می کند.

اقتصاد کانادا در میان ۱۰ اقتصاد برتر جهان قرار دارد. این کشور بیشترین برنامه ها را برای حمایت از مهاجران و خانواده های آنها ارائه می دهد. در اینجا امکانات آموزشی و بهداشتی از بهترین امکانات در جهان می باشند که کاملا رایگان هستند. همچنین فرصت های عالی رشد شخصی و تجاری نیز برای شما فراهم است.

کانادا گزینه های متعددی مانند برنامه های ویزا را برای افراد شاغل یا تاجر ارائه می دهد. این کشور برای همه ی افراد، برنامه های مهاجرتی متنوعی را تدارک دیده است که اکثر آنها ویزای اقامت دائم و راه حل هایی با هدف مهاجرت شما را ارائه می دهند.

مشاغل کانادا نیز زیاد است زیرا این کشور فرصتهای شغلی بی شماری را برای مهاجران واجد شرایط و ماهر فراهم کرده است.

چک لیست بهترین مشاغل مورد نیاز کانادا به همراه درامد دلاری

۸- سارا، ۱۶ ساله دانشجوی ایرانی – کانادایی و شهروند کانادا

-در کانادا، ما از یک سیستم سلامت شگفت انگیز برخوردار هستیم که یکی از بهترین سیستم های بهداشتی در جهان است؛ این در حالی است که بیشتر کانادایی ها عمر متوسط ۸۰ سال به بالا را دارند.

-در کانادا، میزان جرم و جنایت در مقایسه با اکثر کشورها بسیار کم است.

-سیستم آموزشی در مدرسه ما نیز واقعا عالی است. بهترین دانشگاه های دنیا را در کانادا داریم که شهریه آن ها از دانشگاه های اروپا خیلی کمتر است. من با اطمینان به شما می گویم اگر خواستید به کشور دیگری زندگی کنید، کانادا عالی است.


۹- الی، از سال ۲۰۱۷ در کانادا زندگی می کند.

به نظر من اگر خیلی به خانواده خودتان وابسته هستید، بهتر است به کانادا مهاجرت نکنید. در کانادا فرصت های زیادی برای زندگی بهتر وجود دارد و اگر تلاش کنید خیلی سریع به آرزو و اهدافتان می رسید ولی اینجا روزهای سرد و بارانی زیاد دارد و به خاطر برف شدید گاهی اوقات خیلی از مراکز در زمستان زود تعطیل می شوند؛ اگر آدم وابسته ای هستید نه تنها به کانادا بلکه به هیچ جای دیگری مهاجرت نکنید.


۱۰- هستی، از سال ۲۰۱۸ در کانادا تحصیل می کند.

به نظر من بله، ارزش دارد. من اینجا تحصیل می کنم، قبل از کانادا در انگلیس تحصیل می کردم. هزینه تحصیل نسبت به کشورهای اروپایی یا حتی امریکا کمتر است. در هفته، ۱۶ ساعت هم کار می کنم. مردم کانادا با مهاجران و تازه واردها واقعا خوب برخورد می کنند. در خیابان به هم سلام می کنند و همیشه خندان هستند.

هدف من گرفتن اقامت دائم و پاسپورت کاناداست چون قصد دارم برای ادامه زندگی به امریکا بروم و کانادا یک راه خوب برای ورود به آمریکاست!

۱۱- علی، در تورنتو زندگی می کند.

من ۱۵ سال پیش از ایران به کانادا مهاجرت کردم. اینجا دوستان بسیار زیادی دارم و همیشه به آن ها می گویم که مهاجرت به کانادا یکی از بهترین اتفاقات زندگی من بوده. من اینجا برای خودم یه تعمیرگاه کوچک و دو دختر دارم. همسرم نیز اینجا در خانه، کار آرایشگری انجام می دهد و زندگی خوب و راحتی داریم.


۱۲- رومینا

من فقط به خاطر آینده دخترم به کانادا آمدم. زندگی در کانادا اصلا راحت نیست. هوا واقعا سرد است البته من برای کیفیت زندگی بهتر از نظر بهداشت و آموزش به اینجا آمدم. به هر حال اگر قصد آمدن به کانادا را دارید حتما برای روزهای سخت نیز خودتان را آماده کنید.


۱۳- علیرضا، از سال ۱۹۷۶ در کانادا زندگی می کند.

به نظر من به این بستگی دارد که شما به کدام قسمت کانادا مهاجرت می کنید. من حدودا ۴۴ سال هست که به کانادا آمده ام و به شما پیشنهاد می کنم که به شهر های بزرگ مثل تورنتو، ونکوور یا مونترال نروید. اکثر مردم فکر می کنند این شهرها عالی و شگفت انگیز هستند. در این شهر ها بازار رقابت برای کار خیلی زیاد است. اگر مهارت خاص و یا فنی دارید، شهر های کم جمعیت، منبع درآمد خوبی هستند. می توانید براحتی کار کنید، پول درآورید و پس انداز کنید. حتما قبل از آمدن تحقیق کنید. اینجا برای همه مناسب نیست. باید تلاش و پشتکار داشته باشید تا در کانادا به اصطلاح جا بیفتید.


۱۴- نادیا، از ونکوور

من وارد جنبه های سیاسی نمی شوم چون هر کشوری ایراداتی دارد. اما بر اساس تجربه شخصی خودم، اگر شما رویاپردازید، سخت کوشید و به دنبال فرصت های خوب هستید؛ این کشور چیزهای زیادی را برای شما دارد. من و همسرم چند سال سخت کار کردیم و الان واقعا راضی هستیم. یک رستوران کوچک برای خودمان در ونکوور داریم و از لحاظ مالی در رفاه هستیم. می توانم بگویم که اگر در ایران مانده بودم و حتی ۱۰ برابر هم تلاش می کردم به هیچ کدام از این چیزهایی که الان دارم، نمی رسیدم.

۱۵- حسن، پسر او در کانادا زندگی می کند.

کانادا یک کشور شگفت انگیز و پر از فرصت است. من پسرم را ۱۳ سال پیش در سن ۱۶ سالگی به کانادا فرستادم و در حال حاضر او در رشته مدیریت فارغ التحصیل شده، کار خوبی دارد و عاشق زندگیش در کاناداست. من و مادرش هم هر سال به دیدن او میرویم.


۱۶- شیما، دو سال پیش به تورنتو آمده است.

داستان منفی؟!

به نظر من کانادا یک مکان فوق العاده است. من اینجا با افراد زیادی در ارتباط هستم. دوستان زیادی دارم و تا حالا داستان منفی در مورد اینجا از کسی نشنیده ام. من دو سال هست که اینجا هستم و یک بار هم پشیمان نشده ام.


۱۷- سعید، نویسنده و روزنامه نگار در کانادا

اصولا داستان های منفی را افرادی می نویسند که نتوانسته اند به سرانجام خوبی برسند. مانند هرکشوری در کانادا برای موفق شدن نیاز به تلاش، سخت کوشی و مهارت است. مهاجرت به کشور دیگری که کسی را نمی شناسید، واقعا سخت و ترسناک است و این اصلا تصمیم راحتی نیست. من نکاتی را به شما می گویم که حتما در تصمیم گیری خود در نظر بگیرید:

مشاغل مهندسی کامپیوتر در کانادا

۱۸- بهناز، در سال ۲۰۱۶ به مونترال مهاجرت کرده است

من و همسرم ۴ سال پیش به کانادا مهاجرت کردیم. من از تجربیات خودم می گویم ولی در کل الان از وضعیت زندگی راضی هستیم. بعد از نقل مکان حدود ۵ ماه طول کشید تا کار پیدا کنیم. در نهایت هم مجبور شدیم از مشاغل سطح پایین شروع کنیم ولی الان جایگاه خوبی داریم. حتما قبل از آمدن به کانادا یک رزومه خیلی خوب آماده کنید و این فکر که از همان روز اول کار مرتبط با سابقه خودتان را خواهید داشت را از سرتان بیرون کنید.

اوایل در پیدا کردن خانه هم مشکل داشتیم؛ چون هم خیلی به اینجا آشنا نبودیم و هم سابقه اعتبار کانادایی نداشتیم ولی بعد از ۳ هفته زندگی در هتل، بالاخره خانه را پیدا کردیم.

مردم اینجا واقعا مهربان هستند و با مهاجران، خوب رفتار می کنند. البته برای کبک و مونترال حتما باید زبان فرانسه بلد باشید. الان و بعد از ۴ سال دوست های ایرانی و خارجی زیادی داریم.

ابتدا این آب و هوا واقعا برای ما سخت بود ولی سعی کردیم تا به آن عادت کنیم و الان مشکلی نداریم.


۱۹- یاسر ۱۹ ساله از تورنتو

من به همراه پدر و مادرم زمانی که ۱۲ سال بیشتر نداشتم به کانادا، مهاجرت کردیم. در دوره دبیرستان، در یک رستوران به عنوان پیش خدمت مشغول به کار شدم. راستش اینجا انعام خوبی می دهند. شاید عجیب باشد اما درآمد خوبی دارم و راضی هستم.

مشکل اینجاست که اکثر مهاجران افرادی با تحصیلات دانشگاهی هستند و انتظار دارند تا شغل و سمتی مشابه با آنچه در ایران داشته اند را اینجا هم داشته باشند. واقعیت این است که اینطور نیست. کانادایی ها ترجیح می دهند تا در همه مشاغل چه مهندس و چه راننده اوبر، افراد دارای تحصیلات دانشگاهی باشند. در اینجا شاید مجبور شوید از شغل های ابتدایی شروع کنید تا زمانیکه شغل مناسب پیدا کنید.

و باید بی تعارف گفت که برای خیلی ها حتی این وضعیت، بسیار بهتر از زندگی قبلشان است.

حمایت دولت کانادا از بازماندگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی PS752

دفتر وکالت اپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

آدرس: تهران | خیابان نیاوران | خیابان مقدسی (مژده) | پلاک ۶۴ | طبقه سوم | واحد ۸
شماره تماس: ۲۲۷۰۲۷۵۳-۰۲۱

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است. دفتر وکالت اَپلو هیچ گونه مسئولیتی در قبال کامل و دقیق بودن مشاوره رایگان کارشناسان دفتر ندارد. لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شهلا سه شنبه ۱۷ فروردین ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام ما نزدیک به ۷ میلیارد نامه تمکن مالی داذیم که شامل ملک و زمین میشه یه ببژنسی هم تو کانادا ثبت کردیم و از برنامه خوداشتغالی می خوایم مهاجرت کنیم میزان موجودی داخل حسابمون کت پول نقد باید باشه حداقل چقدر باید باشه؟؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۱۷ فروردین ۰( 3 روز پیش)

   سلام. بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد. 

 • تصویر کاربر مریم شنبه ۲ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  با سلام پسر من فوق دیپلم صنایع دارداز ایران با آیلس ۷/۵ و پاسپورت فنلاند در حال حاضر در فنلاند زندگی میکند برای مهاجرت به کانادا چه اقدامی کند و دو برادر من هم سیتیزن کانادا هستند
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام. لطفا فرم ارزیابی مهاجرت را با اطلاعات ایشان در وبسایت پر کنید تا با شما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 • تصویر کاربر مانی یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام وقت به خیر. مطابق تجربه شما آیا بررسی ویزای کار تحت استارتاپ چه مدتی طول می کشه. در سایت اداره مهاجرت از ایران تایم ویزای کار را 17 هفته اعلام کرده و ما 14 هفته هست که اپلیکیشن را ثبت کردیم و 3 ماه هست که پروسه بررسی شروع شده البته دو ماه پیش هم یک مدرک اضافه می خواستن که بهشون دادیم. به نظرتون چرا اینقدر طولانی شده؟ و آیا این طولانی بودن مثبت هست یا منفی؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام. در حال حاضر و به دلیل مشکلات و محدودیت های ناشی از ویروس کرونا، پرونده ها با تاخیر بررسی می شود و هیچ زمان مشخصی را نمی توان اعلام کرد.

 • تصویر کاربر امین یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام.من مدرک لیسانس بهداشت حرفه ای دارم و 7 سال سابقه کار در پروژه های بزرگ صنعتی دارم.زبان انگلیسی هم در شرایط نسبتا مطلوبه که دارم ارتقاش میدم.می تونم برای مهاجرت اقدام کنم؟ممنون
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام. برای بررسی شرایط شما برای مهاجرت نیاز به اطلاعات بیشتری مثل شرایط سنی، وضعیت تاهل، تمکن مالی و ... داریم. برای دریافت مشاوره رایگان، فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید.

 • تصویر کاربر Hamid دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام من مدرک فنی حرفه ای طلا سازی دارم زبانم خوب نیست خانمم مهندسه شیمیه و سطح زبان بالایی داره. آیا امکانش هست با سرمایه ۱۰۰هزار دلار در کانادا بیشتر ایالت بریتیش کلمبیا یه مغازه خرید یا اجاره کرد در حوضه طلاسازی و اگر میشه درامده ماهانه حدودا چقدره؟ و آیا ازین راه میشه برای اقامت اقدام کرد؟ ممنونم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام. برای خرید بیزینس در کانادا شخص متقاضی باید اولا در کشور مبدا یک کسب و کار در حوزه مورد نظر داشته باشد. دوما، حداقل 400 هزار دلار کانادا بعنوان دارایی به دولت کانادا نشان دهد. سوما، حداقل مبلغ 200 هزار دلار کانادا را به همراه خود داشته باشد تا بتواند بیزینس مورد نظر را خریداری کند و توانایی گسترش آن را نیز داشته باشد. 

   در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان می توانید فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را از وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام ما خانواده چهار نفره هستیم قصد مهاجرت به کانادا را داریم ،آیا کانادا اقامت دائمی می دهد و چقدر طول می‌کشد تا اقامت دائمی بدهد قابل ذکر هست خودم معلم بازنشسته ام همسرم مهندس معدن می‌باشد ودوفرزندم دانشجو هستند یکی زیست میخواند دیگری مکانیک
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام، فرم ارزیابی مهاجرت را از داخل وبسایت پر کنید تا شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس بگیریم.

 • تصویر کاربر محمدرضا دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  با سلام بنده 35 ساله هستم و کارشناسی رشته کتابداری رو دارم و سابقه 10 سال کار در کتابخانه دولتی رو دارا می باشم همسرم هم کارشناسی علوم آزمایشگاهی و 7 سال سابقه کار در آزمایشگاههای وزارت بهداشت رو داره خواستم بدونم امکان مهاجرت برای ما هست؟و اینکه می تونم همین کار کتابداری رو تو کانادا ادامه بدم؟یعنی در کتابخانه های کانادا مشغول به کار بشم؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۱۳ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام. برای بررسی شرایط برای مهاجرت به کانادا، نیاز به اطلاعات دقیق تر مثل سطح زبان، تمکن مالی و ... است. به شما توصیه می کنم تا فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا بتوانیم با شما تماس بگیریم. 

 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و درود به دوستان عزیز بنده یکسال هست توی رشته ی کاری برق ساختمان دوربین ؤ دزدگیر و سانترال و …. فعالیت میکنم و یاد میگیرم ماه پیش کارت مهارت رشته ی برق ساختمانی رو گرفتم و دنبال مداذک دوربین و تعمیرات لوازم منزل هستم . میشه راهنمایی کنید که کدوم کار رو ادامه بدم بهتره برای مهاجرت که بتونم راحت مهاجرت کنم و موفق باشم فقط اینم بگم بنده میتونم رشته ی کاریمو عوض کنم و برم برق صنعتی رو هم یاد بگیرم ولی همینایی که الان هستمو خیلی دوست دارم همین کارا رو اول راهنمایی کنید بهتره ممنون میشم بخدا آرزو دارم برم پس تا جایی که میتونید راهنماییم کنید لطف میکنید ممنون دوستان

  پاسخ
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام. فرم ارزیابی مهاجرت را از طریق وبسایت پر کنید تا بتوانیم با شما تماس گرفته و شما را راهنمایی کنیم.

 • تصویر کاربر لاله سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  لطفا دوستانی که سابقه پناهندگی موفق دارن کمک کنن چکار کنم من و برادرم کار اشپزی میکنیم البته برادرم حرفه ای ولی من زیاد نه برادرم ۲۶ ساله مجرد و من ۳۵ ساله متاهل و یک دختر ۹ ساله دارم لطفا کیسهای موفق مارو راهنمایی کنن ممنون
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام. در حال حاضر دفتر اپلو خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد. در صورت تمایل برای دریافت مشاوره رایگان برای سایر روش های مهاجرتی، فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • تصویر کاربر آرش دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  با درود و وقت بخیر

  من کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی منابع آب از دانشگاه دولتی هستم ولی در حال حاضر تخصصی در هیچ زمینه ندارم و فقط سطح زبان انگلیسی و فرانسه خوبی دارم و در حال خوندن برای گرفتن مدرک زبان فرانسه هستم. به نظر شما اینکه در رشته های مرتبط با رشته خودم مهارت آموزی کنم بهتره یا مهارت های دیگه ای هستند که با وقت گذاشتن در طی یک سال آینده میشه برای شروع کار در کانادا اونها رو یاد گرفت.

  سپاسگزار میشم اگه با حوصله جواب سوال منو بدین
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام. ناک شغلی این رشته در طبقه بندی ملی مشاغل کانادا 2123 است، بازار کار رشته کشاورزی در استان کبک نسبتا خوب است ولی با توجه به اینکه شما سابقه کار ندارید، نمی توانید از طریق نیروی متخصص به کانادا مهاجرت کنید چون یکی از شروط اصلی شرکت در این برنامه، داشتن سابقه کار مرتبط با آخرین مدرک تحصیلی است. 

   برای استخدام در این رشته در استان کبک عضویت در انجمن کشاورزان الزامی است و باید مجوز های لازم را از این انجمن برای فعالیت خود اخذ کنید. مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته کشاورزی یا دیگر علوم مرتبط داشته باشید و عضویت و یا واجد شرایط عضو بودن در یک موسسه زراعی استانی معمولا مورد نیاز است.

   بهتر است دوره های لازم و تخصص های لازم را در کانادا بگذرانید.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر