چک لیست بهترین مشاغل مورد نیاز کانادا به همراه درامد دلاری

با توجه به این که بازار کار در کانادا دائما در حال تکامل است تا شغل های جدید و نیازمندی های بیزینسی را پوشش دهد، بسیاری از کارکنان متخصص می توانند بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا  را تصاحب کرده و مشغول به کار شوند. اما ببینیم شغل های خوب در کانادا چه کارهایی هستند؟ در ادامه ما لیست مشاغل مورد نیاز کانادا به فارسی را برایتان قرار داده ایم.

در این مقاله ما مشاغل پرطرفدار و میزان درآمد آن ها را برای مهاجران متخصص را گردآوری کرده ایم و شما را با انواع ویزای کانادا برای کار آشنا می کنیم. بدین صورت هر شخصی متناسب با حرفه خود می تواند با دریافت ویزای کار کانادا به این کشور مهاجرت کند.

دراین مقاله همچنین مشاغل پر طرفدار تر در بازار کار کانادا را با مشاغل مدنظر متقاضیانی که در ۱۲ ماه گذشته در سیستم ورودی Canada Express Entry تایید صلاحیت شدند مقایسه کرده است.

متاسفانه بسیاری از جوانان ما پناهندگی کانادا را به مهاجرت کاری ترجیح می دهند. امید است این مقاله به شما در یافتن شغلی مناسب و پاسخ به سوال بهترین شغل کانادا برای مهاجرت چیست کمک کند.

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۱۹

در این مقاله می خواهیم بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا را معرفی کنیم.

نماینده بخش فروش (Sales Representative) در کانادا

یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا نماینده بخش فروش است. یک نماینده فروش قوی و متخصص می تواند یک کسب و کار را موفق و پر درآمد کند و به همین خاطر این شغل در کانادا بسیار مورد توجه بوده است و بیش از ۸۵۰۰ آگهی نیازمندی مربوط به جذب نماینده فروش در Jobs Bank منتشر شده اند.

نقش های ارتباطی – ارتباط کسب و کار با مشتری و کسب و کار با کسب و کار – نیز در این زمره قرار دارند. حقوق پایه این شغل که حدود ۶۴ هزار دلار است معمولا همراه با کمیسیون و تشویقی های خاصی همراه می شود:

 • بازه حقوقی: ۵۲ تا ۶۴ هزار دلار
 • ۸۶۳۲ آگهی نیازمندی این شغل در Job Bank
کد NOCمشخصات و توضیحات شغلNOC
۶۲۱۱سوپروایزر بخش خرده فروشیB
۶۲۲۱متخصصان فنی فروش – خرید و فروش کلیB
۶۲۲۲خریداران خرده و کلیB
۶۲۳۱مسئولان بیمه و دلال هاB
۶۲۳۲مسئولان مشاور املاک و نماینده های فروشB
۶۲۳۵نماینده های مالی فروشB

مجوز کار موقت در کانادا

 بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا حسابداری است

هر چه کسب و کار بزرگ تر باشد، بخش حسابداری نیز اهمیت بیشتری پیدا می کند و به همین خاطر این شغل در جایگاه دوم از بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۱۹ قرار گرفته است.

یک بخش مهم از شغل حسابداری، دادن مشاوره مربوط به تعهد مالی به مشتریان است، اما شغل حسابداری عمدتا مربوط به کمک به کسب و کارها و افراد خاص در مدیریت امور مالی آنهاست. جایگاه شغلی حسابدار حرفه ای چارتری (CPA) تاریخچه بسیار قوی در استخدام مشاغل کانادا دارد و انتظار می رود این روند کماکان ادامه داشته باشد.

 • بازه حقوقی: ۶۳ هزار دلار الی ۷۵ هزار دلار
 • ۷۲۰ آگهی نیازمندی این شغل در Job Bank
کد NOCتوضیحات و مشخصات شغلNOC
۰۱۱۱مدیریت مالی۰
۱۱۱۱حساب رسان مالی و حسابدارانA

 

شما عزیزان اگر با مشاغل موجود نمی توانید به کانادا مهاجرت کنید ، می توانید از روش های سرمایه گذاری در کانادا استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در کانادا به لینک زیر مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری


درآمد مدیر پروژه مهندسی در کانادا (Engineering Project Manager)

یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا که دارای حقوق و مزایای بسیار خوبی است مدیر پروژه مهندسی است.هنگامی که یک پروژه ساخت به خوبی پیگیری شده و پیشرفت می کند می توان مطمئن بود که پای یک مدیر پروژه مهندسی در میان است.

برای این جایگاه شغلی تقاضای زیادی در کشور کانادا وجود دارد و دلایلی نیز برای این موضوع مطرح هستند. از جمله این دلایل می توان به بازار رو به رشد مسکن، برنامه ریزی های خاص دولت فدرال این کشور و همچنین طراحی و اجرای چندین طرح های زیر ساختی بزرگ اشاره داشت.

 • بازه حقوقی: ۷۴ هزار دلار الی ۹۲ هزار دلار
 • ۴۷ آگهی نیازمندی این شغل در Job Bank
کد NOCتوضیحات و مشخصات شغلNOC
۰۲۱۱مدیریت مهندسی۰

 

 تحلیل گر کسب و کار (Business Analyst)

یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرت به کانادا  تحلیل گر کسب و کار است. یک تحلیل گر کسب و کار دائما به دنبال راه هایی است که باعث می شوند یک کسب و کار به خوبی رشد کرده و رو به جلو پیش برود و بهینه سازی آن را انجام می دهد.

بنابراین برای این جایگاه شغلی به مهارت های حوزه فناوری و مشوق مالی نیاز است و همه این ها به نقش خاص تحلیل گر بستگی دارد. شرکت های بزرگ و پروژه های زیر ساختی معمولا چندین تحلیل گر کسب و کار برای حوزه های مختلف شرکت استخدام می کنند.

 • بازه حقوقی: ۷۳ هزار دلار الی ۸۷ هزار دلار
 • ۱۰۸۰ آگهی نیازمندی این شغل در Job Bank
کد NOC

 

توضیحات و مشخصات شغلNOC
۱۱۲۲مشاغل حرفه ای در بخش مشاوره مدیریت کسب و کارA
۲۱۷۱تحلیل گر های سیستم اطلاعاتی و مشاورینA
۴۱۶۲اقتصاد دان ها و پژوهشگران سیاست گذاری های اقتصادی و تحلیل گرانA
۴۱۶۳افسران رشد کسب و کار و پژوهشگران بازاریابی و مشاورانA

 

.نکته ای که بسیار حائز اهمیت است سبک امتیاز بندی مهاجرت به کانادا است. شما در کنار یافتن شغل خوب در کانادا باید امتیازات لازم را برای مهاجرت دریافت کنید.  برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سیستم امتیاز دهی مهاجرت به کانادا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

سیستم امتیازبندی مهاجرت به کانادا

مدیر پروژه آی تی (IT Project Manager)

بدون شک همه می دانیم که فردی می تواند در پست مدیر آی تی یک کسب و کار فعالیت کند که مهارت های وی در حوزه فناوری بسیار بالا باشند.

اما علاوه بر این موضوع توانایی های دیگری نظیر متعادل کردن پروژه های فناوری در حوزه مدیریت زمان، کارکنان و بودجه پروژه نیز مورد نیاز هستند. مدیران پروژه های آی تی هر شرکت مسئول این هستند که پروژه های حوزه فناوری که به رشد کسب و کار کمک شایانی می کنند را با موفقیت تکمیل نمایند.

 • بازه حقوقی: ۹۲ هزار دلار الی ۱۱۴ هزار دلار
 • ۱۹۸۹ آگهی نیازمندی این شغل در Job Bank
کد NOCتوضیحات و مشخصات شغلNOC
۰۲۱۳مدیران سیستم های رایانه ای و اطلاعات۰

 

دفتر کار در کانادا

مدیر حساب (Account Manager)

مدیران حوزه حساب مسئول این هستند که مشتریان فعلی یک کسب و کار را راضی نگه دارند و همچنین برای کسب و کار مربوطه مشتریان جدید پیدا کنند. بنابراین وظیفه و فعالیت های افرادی که در این پست فعالیت می کنند برای یک بیزینس حیاتی است. این افراد در واقع محور اصلی یک شرکت در روابط بین دو کسب و کار مختلف با هم هستند.

 • بازه حقوقی: ۷۵ هزار دلار الی ۹۲ هزار دلار
 • ۱۸۶ آگهی نیازمندی این شغل در Job Bank
کد NOCتوضیحات و مشخصات مربوط به شغلNOC
۰۱۲۵مدیران سرویس های بیزینسی دیگر۰
۰۶۰۱مدیران فروش شرکتی۰

 

مهندس نرم افزار (Software Engineer)

برای تمامی اپلیکیشن های هوشمند و عالی در گوشی شما و یا برنامه های رایانه ای بزرگ و کاربردی، یک طراح و توسعه دهنده نرم افزاری و شاید یک تیم توسعه دهنده ضروری هستند.

بخش اعظمی از حوزه های مختلف صنعتی و تجاری هم اکنون وابستگی زیادی به نرم افزار و اپلیکیشن ها دارند و بخشی از کارکرد آن ها مربوط به همین حوزه می شود.

بدین ترتیب دیگر تنها شرکت های فناوری نیستند که باید اپلیکیشن ها و برنامه های جدید بسازند. کارکنان متخصص و متقاضی این حوزه، شغلی را از بین حوزه های مختلف کاری انتخاب خواهند کرد.

 • بازه حقوقی: ۸۳ هزار دلار الی ۹۹ هزار دلار
 • ۲۶۷ آگهی نیازمندی این شغل در Job Bank
کد NOCتوضیحات و مشخصات مربوط به شغلNOC
۲۱۷۳طراحان و مهندسان نرم افزاری (توسعه دهندگان)A

آیا با شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار آشنا هستید؟ برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مسئول حوزه استخدام کارمند (Recruiter)

در جایی که صنعت رو به رشد و پیشرفت است و بازار کار سلامت کامل دارد، مسئولان حرفه ای و خوب در بخش استخدام مورد نیاز هستند تا مطمئن شوند کسب کار ها در حال پر کردن مشاغل خالی خود با کارمندان مناسب و کار بلد هستند.

کسب و کار ها در تمامی نقاط کانادا رو به رشد هستند، بدین معنا که کارمندان جدید و زیادی مورد نیاز هستند، و شغل این افراد پیدا کردن کارمندان مناسب برای موقعیت های شغلی خالی آن ها است.

 • بازه حقوقی: ۵۹ هزار دلار الی ۷۱ هزار دلار
 • ۸۹ آگهی نیازمندی این شغل در Job Bank
کد NOCتوضیحات و مشخصات مربوط به شغلNOC
۱۲۲۳منابع انسانی و افسران حوزه استخدام نیرو های جدیدB

 

خود اشتغالی کانادا

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی کسانی را شامل می شود که سابقه ای مرتبط با فعالیت های ورزشی، فرهنگی و هنری دارند. متقاضیان باید قصد و توانایی ایجاد کسب و کاری را داشته باشند که حداقل برای خود آن ها اشتغال ایجاد کند. همچنین، متقاضیان باید همکاری قابل توجهی در فعالیت های فرهنگی ، هنری یا ورزشی داشته باشند.

آیا با هزینه های اخذ ویزای کانادا آشنا هستید؟ آیا می دانید هزینه ویزای اقامت دائم با ویزای اقامت موقت چقدر است؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید

هزینه اخذ ویزای کانادا

سیستم ورودی شغلی Express Entry کانادا چگونه افراد را مقایسه و ارزیابی می کند؟

در اینجا آمار های مختلف مربوط به سیستم پذیرش شغلی کشور کانادا بررسی و تحلیل گردیده است و یک لیست کاربردی از مشاغل برتر متقاضیانی که برای اقامت دائم کانادا  در سال ۲۰۱۸دعوت شده بودند ایجاد گردیده است.

لیست ده شغل برتر در برنامه Express Entry کانادا در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که مشاغل حرفه ای و تخصصی در علوم طبیعی و کاربردی با کد NOC 21 در رده اول هستند. میزان محبوبیت و آمار این دسته از مشاغل حرفه ای حدود ۳ برابر پذیرش نسبت به رده دوم سال ۲۰۱۸ بوده است.

برترین پذیرش های سال ۲۰۱۸ سیستم Express Entry شغلی در کانادا

موقعیتکد NOCتوضیحات شغلتعداد پذیرش در سال ۲۰۱۸
۱۲۱مشاغل حرفه ای و تخصصی در علوم طبیعی و کاربردی۹۶۲۰
۲۲۲مشاغل فنی مرتبط با علوم طبیعی و کاربردی۳۴۵۰
۳۱۲سوپروایزر های مدیریت و مالی و مشاغل مدیریتی۳۳۵۵
۴۱۱مشاغل حرفه ای و تخصصی در کسب و کار و امور مالی۳۳۴۰
۵۰۱-۰۵مشاغل تخصصی مدیریت متوسط۲۵۰۰
۶۶۳سوپروایزر های خدماتی و مشاغل خدمات تخصصی۲۴۹۵
۷۶۲سوپروایزر های خرده فروشی و مشاغل تخصصی فروش۱۸۷۵
۸۴۰مشاغل حرفه ای در حوزه آموزش و تحصیلات۱۷۷۰
۹۰۶مشاغل مدیریت متوسط۱۵۹۵
۱۰۷۲تجارت های صنعتی، الکتریکی و ساختمانی۱۲۷۵

 

حتما بخوانید

آیا با روش مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری آشنا هستید؟ آیا می دانید اکسپرس اینتیر بعه چه معناست؟ برای اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک نمایید

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

منبع: IRCC

در لیست موقعیت های شغلی مورد نیاز در سال ۲۰۱۸، مهندسین نرم افزار (NOC 2173) و تحلیل گران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی (NOC 2171) دو شغل کد ۲۱ از NOC هستند که در گزارش آمده اند.

یک نکته مهم دیگر این است که دومین شغل در سیستم پذیرش شغلی کانادا – سیستم Express Entry – از لیست NOC 22 هستند: مشاغل فنی مرتبط با علوم کاربردی و طبیعی. همین موضوع باعث شده است مشاغل مرتبط با حوزه فناوری جذاب تر نیز باشند.

یک لیست گسترده از کد های NOC و مشخصات و خصوصیات آن ها هم در لیست پذیرش و هم در لیست مشاغل مورد نیاز وجود دارند. از جمله آن ها می توان به کد های ۲۱، ۱۲، ۱۱، ۰۱-۰۵، ۶۲ و همچنین ۰۶  اشاره کرد.

این ارتباط قابل توجه قدرت بالای سیستم پذیرش شغلی یا همان Express Entry کانادا را در هدف قرار دادن مهاجران اقتصادی نشان می دهد. چرا که این مهاجران کسانی است که به زودی کمبود ها و مشاغل مورد نیاز را در بازار کار کانادا پر خواهند کرد.

مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰

با توجه به ابقای دولت ترودو برای چهارساله ۲۰۱۹ – ۲۰۲۳ به نظر می رسد سیاست های کلی مهاجرتی کانادا تغییرات قابل ملاحظه ای نداشته باشد.

البته در سال ۲۰۱۹ تغییراتی در این سیاست ها اجرا شد که می توان تمرکز بیشتر بر روی برنامه های مهاجرت استانی و افزودن برنامه های مهاجرتی برای نیازمندی های خاص مثل برنامه اخذ اقامت دائم کانادا برای کارکنان بخش صنایع غذایی از این جمله است.

در راستای همین سیاست های جدید به نظر می رسد، اولویت با مشاغلی است که کمبود نیروی کار فوری در کانادا داشته باشند. به علت افزایش جمعیت سالخورده کانادا و کمبود نیرو برای خدمات دهی به قشر بازنشسته پیش بینی می شود در مشاغل زیر نیروی کار خارجی بیشتری در سال ۲۰۲۰ به کانادا جذب شود :

 • پرستاران و مددکاران حرفه ای
 • دستیار فیزیوتراپی و طب فیزیکی
 • روانشناس و مشاور
 • داروساز
 • متخصص بینایی سنجی

دکتر مرجان آتشی گلستان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در تورنتو

موسسه حقوقی اپلو

دفتر وکالت اپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

آدرس: تهران | خیابان نیاوران | خیابان مقدسی (مژده) | پلاک ۶۴ | طبقه سوم | واحد ۸
شماره تماس: ۲۲۷۰۲۷۵۳-۰۲۱

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا بزودی اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۵ سالمه و از ۱۸ سالگی تو کار اسانسور بودم
  و ۷ سال سابقه کار دارم میخواستم بدونم در کانادا موقعیت شغلی کار من چ جوری. چقدر میتونم درامد کسب کنم و میتونم با پولش یه زندگی راحت داشته باشم؟؟؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲۰ دی ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام. بازار کار فعالیت شما در استان های آلبرتا، منیتوبا، بریتیش کلمبیا و انتاریو مناسب است ولی برای اینکه بتوانید به عنوان سازنده و یا تعمیر کننده آسانسور در کانادا فعالیت داشته باشید باید حتما یک دوره کارآموزی را سپری کرده و مجوز های استانی لازم را از استان مورد نظر خود اخذ کنید. 

 • تصویر کاربر ناهید شنبه ۱۳ دی ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام من ۹ سال نماینده فروش بیمه هستم
  چطور میتونم پیشنهاد کاری در این زمینه دریافت کنم
  متاهل هستم و همسرم ۹ سال سابقه کار مهندسی برق همراه با بیمه داره و هردو ۳۱ ساله
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۳ دی ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام. برای دریافت یک پیشنهاد کاری تخصصی از کانادا حتما باید مدرک تحصیلی مرتبط، سابقه کار مرتبط و مدرک زبان داشته باشید. با توجه به اطلاعات کم ذکر شده، برنامه  مهاجرتی ثبت شرکت نیز می تواند گزینه مناسبی باشد. البته نیاز به بررسی دقیق تر و اطلاعات بیشتری است. در صورت تمایل به بررسی شرایط خود و دریافت مشاوره رایگان، می توانید فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید.

 • تصویر کاربر مهران شنبه ۱۳ دی ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام من 43 سالمه و سابقه 15 سال کار تعمیرات ابزار دقیق شرکت ملی نفت را دارم .با مدرک ارشد کنترل . بهترین شهر کانادا برا درخواست کار؟ ممنونم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۳ دی ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام. بهترین شهر با توجه به حیطه فعالیت شما، شهر کلگری در استان آلبرتاست. بعد از آن شهرهای تورنتو، ونکوور، مونترال و بریتیش کلمبیا از شهرهایی هستند که بازار کار خوب و مناسبی دارند. در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان برای مشخص شدن روش مهاجرت، می توانید فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید.

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۳ دی ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام وقت به خیر
  من 20 سالمه و کارم طراحی موشن گرافیکه ، سابقه کاری زیادی ندارم ، میخواستم بدونم آیا موشن گرافیک تو کانادا جواب میده ؟ و اینکه چه حرفه های دیگه ای (مشابه طراحی موشن گرافیک) تو کانادا به درد میخورن؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۳ دی ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام. بستگی به سابقه کار و کیفیت کاری که انجام می دهید دارد. اصولا برای موفق شدن در بازار کار کانادا، باید هم یک مدرک از یکی از موسسات آموزشی کانادا در رشته مورد نظر داشته باشید و هم سابقه کار خوب! اصولا بازار کار طراحان گرافیک و تصویرسازان در کانادا بازار کار مناسبی است و میانگین دستمزد 24 دلار در ساعت برای این رشته ثبت شده است.

 • تصویر کاربر ساتیار شنبه ۶ دی ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام من 25سالمه لیسانس ایمنی صنعتی دارم کد نام شغلیم هم 2263 هستش5سال سابقه کار مرتبط دارم
  میخوام بدونم بهترین استان برای شغل مورد نظر من کدومه
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۶ دی ۹۹( 3 هفته پیش)

   سلام. بازرسان در مشاغل بهداشت عمومی و محیط زیست و بهداشت و ایمنی شغلی در کانادا و در تمامی استان های کانادا تقاضای زیادی دارند. البته بهترین استان های کانادا به ترتیب انتاریو, کبک و بریتیش کلمبیا هستند.

    

 • تصویر کاربر کامران شنبه ۶ دی ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  با سلام ،فوق لیسانس ادبیات انگلیسی دارم 40 سالمه مجردم، کارم پشتیبانی سخت افزار و شبکه در یک سازمان هستم به مدت ده سال بیمه دارم و همچنین مدارک فنی شبکه داخلی فراوان مرتبط هم دارم،با توجه به کارم و یا مدارک فنی و دانشگاهیم و همچنین سنم آیا امکان مهاجرت و در نهایت دریافت اقامت دایم هست؟در صورت امکان خودم job offer را ترجیح میدهم.
  ممنون از راهنمایی شما
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۶ دی ۹۹( 3 هفته پیش)

   سلام. برای مشخص شدن روش مهاجرتی نیاز به اطلاعات بیشتر و دقیق تری مثل سطح زبان، میزان تمکن مالی و ... است. بنابراین به شما توصیه می کنم تا فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا شرایط مهاجرت برای شما را بررسی کنیم و طی یک تماس تلفنی، مشاوره رایگان دریافت کنید.

 • تصویر کاربر آرش دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  با درود و وقت بخیر
  من 34 سالمه و کارشناس ارشد مهندسی کشاورزی-منابع آب هستم. 4 سال سابقه کار با بیمه ولی غیرمرتبط دارم.
  میخواستم ببینم بازار کار برای رشته من در استان کبک به چه صورت هست و چه تخصص هایی اگر داشته باشم بیشتر در این زمینه به من کمک میکنه.

  با سپاس
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام. ناک شغلی این رشته در طبقه بندی ملی مشاغل کانادا 2123 است، بازار کار رشته کشاورزی در استان کبک نسبتا خوب است ولی با توجه به اینکه شما سابقه کار غیر مرتبط با رشته تحصیلی خودتان دارید، نمی توانید از طریق نیروی متخصص به کانادا مهاجرت کنید چون یکی از شروط اصلی شرکت در این برنامه، داشتن سابقه کار مرتبط با آخرین مدرک تحصیلی است. 

   برای استخدام در این رشته در استان کبک عضویت در انجمن کشاورزان الزامی است و باید مجوز های لازم را از این انجمن برای فعالیت خود اخذ کنید. مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در رشته کشاورزی یا دیگر علوم مرتبط داشته باشید و عضویت و یا واجد شرایط عضو بودن در یک موسسه زراعی استانی معمولا مورد نیاز است.

 • تصویر کاربر یکتا یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  برای دریافت ویزای کاری نیاز به راهنمایی دارم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام دوست عزیز. فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

 • تصویر کاربر مریم شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام خدمتتون من لیسانس معماری ازایران رو دارم، ونرم افزار رویت وپست پرولومیون روهم بلدم ایابازارکاربرای من هست کانادا ومیتونم چقددرامدداشته باشم؟! واینک میتونم اقامت دائمی روبگیرم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام. معماران در کانادا یا استخدام شرکت های خصوصی و دولتی می شوند و یا بصورت خود اشتغال و فریلنسری فعالیت می کنند. بر اساس آمار و ارقام ارائه شده در بانک مشاغل کانادا، بازار کار رشته مهندسی معماری در ده سال آینده در کانادا عرضه و تقاضای نسبتاً برابری خواهد داشت و در استان های کبک، انتاریو، منیتوبا و ساسکاچوان بازار کار بسیار خوبی دارد. میانگین دستمزد ها هم بسته به سوابق و تجربه کاری متغیر است و در سال 2020، کمترین درآمد ساعتی 20 دلار کانادا و بیشترین درآمد ساعتی 76 دلار است. 

   در خصوص قسمت دوم سوال شما نیز باید حتما شرایط شما بررسی شود تا روش مناسب و صحیح مهاجرت برای شما مشخص شود. شما در صورت اینکه واجد شرایط باشید از برنامه های مختلفی مثل اکسپرس انتری، برنامه های استانی مثل ساسکاچوان و یا برنامه مهاجرتی استان های آتلانتیک می توانید استفاده کنید. برای دریافت مشاوره رایگان و ارزیابی شرایط خود می توانید فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید. 

 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  با سلام
  من 39 ساله هستم و سابقه 10 ساله مدیریت بودجه در یک شرکت را دارم .
  میخواستم بدونم برای کار در کشور کانادا با این رشته تحصیلی و سابقه وجود دارد؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام. کانادا در حدود 50 برنامه مهاجرتی دارد و هر برنامه دارای الزامات و شرایط خاصی است. با این اطلاعات کم و کوتاه امکان مشخص شدن روش مهاجرت و شانس موفقیت شما برای مهاجرت به کانادا وجود ندارد. 

   به شما توصیه می کنم تا فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید. دفتر اپلو ابتدا شرایط شما را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده و روش مناسب مهاجرت را برای شما مشخص می کند. سپس، در یک تماس تلفنی نتیجه به شما اطلاع داده می شود.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر