مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به کانادا، پناهندگی کانادا می باشد. یکی از نکاتی که برای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی حائز اهمیت است این است که کانادا پناهندگی خود را معمولا به شهروندان کشور هایی اعطا می کند که در صورت بازگشت از کانادا به کشور خودشان ممکن است مورد آزار و اذیت یا شکنجه و یا مجازات غیر انسانی قرار بگیرند.ما در این مقاله مزایای پناهندگی در کانادا و معایب آن را بررسی می کنیم.


 ۱۳۸ نفر از ۱۷۶ مسافر هواپیمای تهران – کی اف مسافر کانادا، و بین ۵۷ تا ۷۳ نفرشان نیز شهروند کانادایی بوده اند. بلافاصله بعد از این حادثه، دولت کانادا خدمات ویژه ای را برای اعضای خانواده این قربانیان در نظر گرفت و یک صفحه ویژه برای خانواده های آنها در وبسایت خود تشکیل داد. خدمات ویژه دولت کانادا به خانواده قربانیان شامل خدمات کنسولی، مهاجرتی و پناهندگی بود.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا یک آدرس ایمیل اختصاصی برای کمک به اعضای خانواده قربانیانی که نیاز به سفر به کانادا داشتند و به طور فوری به مدارک سفر احتیاج داشتند و یا نیاز به اقامت موقت در کانادا داشتند، ایجاد کرد. همچنین دولت کانادا به خانواده های قربانیانی که شهروند و ساکن دائمی کانادا بودند، به ازای هر قربانی ۲۵۰۰۰ دلار کمک کرد تا نیازهای فوری آنها را تأمین کند.

خانواده یکی از قربانیان این پرواز که دانشجوی دانشگاه آلبرتا بود، در ماه مارچ در ادمونتون اعلام پناهندگی کردند. هنگامی که اعضای جامعه ایرانی ادمونتون از وضعیت این خانواده باخبر شدند، با دفتر معاون نخست وزیر تماس گرفته و درخواست ویزای آن ها در کمتر از ۱۲ ساعت ثبت و بررسی شد. آن ها پس از ورود به کانادا از طرف جامعه ایرانی مورد حمایت قرار گرفتند.  

از آن تاریخ به بعد قوانین مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی برای ایرانیان مانند قبل می باشد و به روش های زیر انجام می شود:

 

مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل

در مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی معمولا دو نوع پناهندگی وجود دارد: پناهندگی معمولی و افرادی که نیاز به حفاظت دارند.

۱- پناهنده های معمولی

معمولا افرادی هستند از کشور های دیگر که مایل به بازگشت به وطن خود نیستند. چرا که ممکن است در صورت بازگشت به دلایل زیر مورد آزار و اذیت قرار بگیرند:

 • دلایل نژاد پرستانه
 • دلایل مذهبی
 • دلایل سیاسی (نظرات سیاسی مخالف حکومت)
 • ملیت
 • عضویت در یک گروه و یا جمعیت اجتماعی خاص مخصوصا زنان و مردانی که تمایلات جنسی متفاوت از عامه جامعه دارند.

۲- افرادی که نیاز به مراقبت دارند

افرادی که نیاز به امنیت و مراقبت دارند و تنها پناهندگی معمولی برایشان کفایت نمیکند معمولا افرادی هستند که در صورت بازگشت به وطن مورد قتل واقع خواهند شد. دلایل این افراد برای پناهندگی معمولا شامل موارد زیر میباشد:

 • خطر شکنجه شدن
 • خطر جانی
 • خطر مواجهه با مجازات های سخت و غیر انسانی

مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل

پناهندگی کانادا از سازمان ملل چقدر طول می کشد؟

پرونده های پناهندگی کانادا از طریق سازمان ملل، پرونده های مشخصی هستند که معمولا برای اتباع مناطق جنگ زده و بی خانمان تشکیل می گردند. پس از تشکیل پرونده در آژانس پناهندگی سازمان ملل، مشخصات این افراد برای کشور های مختلف ارسال می شود و کشور ها بر اساس نیاز های کشور، قوانین داخلی و راهبرد های انسان دوستانه خود تصمیم به پذیرش تعدادی از پناهجویان متقاضی می شوند.

برای آنکه حق کسی تضییع نشود، فرآیند بررسی پرونده ها در آژانس پناهندگی سازمان ملل و همین طور کشورهای پذیرنده طولانی بوده و معمولا این مدت را پناهجویان در کمپ می گذرانند. زمان بررسی پرونده ها بین ۱ تا ۵ سال زمان می برد.


چطور به کانادا پناهنده شویم؟

دو راه معمول برای گرفتن مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی وجود دارد:

✳ شما می توانید به محض رسیدن به کانادا درخواستی برای خود تنظیم کنید. تنظیم این درخواست حقوقی میتواند در فرودگاه یا درگاه های بندری و آبی و یا هر یک از مرز های قانونی ورود به کانادا صورت بگیرد.

✳ شما هم چنین می توانید پس از مستقر شدن در کانادا در دفتر شهروندی و امور مهاجرتی کانادا نیز درخواست خود را ثبت کنید.

ممکن است درخواست شما برای گرفتن پناهندگی کانادا قانونی باشد یا نباشد. افسرانی که در شورای مهاجرتی و پناهندگی مشغول به فعالیت هستند پس از دریافت دعاوی شما در مورد قانونی بودن آنها تصمیم خواهند گرفت. این شورا یک سازمان مستقل از دولت کانادا است که درباره امور مهاجرتی و پناهندگی افراد تصمیم میگیرد.

حتما بخوانید

اگر  برای مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی مشکل دارید شما عزیزان می توانید بر اساس نوع تجربیات کاری و تحصیلی و یا تخصص خود یکی از روش های زیر را انتخاب کنید.

ویزای تحصیلی

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی


ریجکت پناهندگی کانادا

در ادامه به علل ریجکتی و یزای پناهندگی و رفع ریجکتی ویزای کانادا اشاره می کنیم.

-در صورتی که شما درخواست پناهندگی به کشور دیگری داده باشید و تایید شده باشد.

-در صورتیکه قبلا پناهندگی کانادا به شما اعطا شده باشد.

-در صورتی که از مرز آمریکا وارد کانادا شده باشید.

-در صورتی که شما به خاطر جرائم غیر سیاسی و یا حقوق بشری تحت تعقیب باشید.

-در صورتی که شما قبلا درخواست پناهندگی به کانادا داده باشید که مورد قبول واقع نشده است.

-در صورتی که یک بار قبلا به شما پناهندگی کانادا اعطا شده باشد و شما آن را رها کرده باشید.

درخواست های پناهندگی از خارج از کانادا

روند آوردن پناهندگان به کانادا و اعطای اقامت دائمی کانادا به آن ها توسط دفتر امور شهروندی و پناهندگی کانادا بررسی میشود و در صورت تایید دولت کانادا موظف است تمام تمهیدات لازم برای این کار را انجام دهد.

دفتر امور شهروندی و پناهندگی کانادا به درخواست کمیساریای عالی امور پناهندگان در سازمان ملل متحد به این گونه از درخواست ها نیز پاسخ می دهد.

بسیاری از گروه های تامین و خیریه خصوصی در خصوص تامین امکانات مالی پناهندگان در کانادا با دفتر امور شهروندی و پناهندگی کانادا به توافق رسیده اند. در این توافق نامه این گروه ها به دولت کانادا قول داده اند که حقوق مشخص ماهانه و کار و فعالیت مناسب برای پناهندگانی که به کانادا می آیند را تامین کنند.


مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

دفتر امور شهروندی و پناهندگی معمولا سه راه مختلف قانونی برای بررسی پرونده های مهاجرتی پناهندگی به کانادا دارد. این سه راه شامل موارد زیر میشود:

 پناهندگان معمولی

پناهندگان معمولی معمولا افرادی هستند از کشور های دیگر که مایل به بازگشت به وطن خود نیستند چرا که ممکن است در صورت بازگشت به دلایل زیر مورد مورد آزار و اذیت قرار بگیرند:

 1. دلایل نژاد پرستانه
 2. دلایل مذهبی
 3. دلایل سیاسی( نظرات سیاسی مخالف حکومت)
 4. ملیت
 5. عضویت در یک گروه و یا جمعیت اجتماعی خاص مخصوصا زنان و مردانی که تمایلات جنسی متفاوت از عامه جامعه دارند.

شرایط پذیرش پناهندگان معمولی کانادا

اگر شما جزو این دسته از افراد هستید باید دارای شرایط زیر باشید:

⏺ اینکه شما باید در خارج از کانادا حضور داشته باشید و درخواست آمدن به کانادا داشته باشید.

⏺ اینکه درخواست پناهندگی شما باید از طریق یک نهاد رسمی مثل کمیساریای عالی امور پناهندگان در سازمان ملل متحد یا یکی از گروه های خیریه مرتبط با امور پناهندگان در کانادا به دست دولت کانادا برسد. در حقیقت یک سازمان معتبر باید شما را به عنوان فردی که درخواست پناهندگی دارد به دفتر امور شهروندی و پناهندگی کانادا معرفی کند.

⏺ اینکه شما فردی باشید که دارای سرمایه و دارایی کافی باشید تا بتوانید به عنوان پناهنده در کانادا به زندگی خود ادامه دهید.

⏺پس از ارائه درخواست سفر به کانادا مامور ویزای کانادا درباره اینکه پرونده شما به دفتر امور شهروندی و پناهندگی فرستاده شود یا نه تصمیم خواهد گرفت.

پناهندگان در کانادا - مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی


  پناهندگان از کشور های آواره

این دسته از مهاجران کسانی هستند که در دسته پناهندگان معمولی قرار نمیگیرند.چه کسانی واجد شرایط این دسته هستند؟

✅ کسانی که در هنگام ارائه درخواست پناهندگی به کانادا در خارج از کشور خود اقامت دارند.
✅ کسانی که در کشور خود شرایط بسیار بد جنگ خارجی یا جنگ داخلی را تجربه کرده اند و یا در کشور های زندگی میکنند که از مردمش از خشونت و یا نقص آشکار حقوق بشر رنج میبرند.

✅ کسانی که در یک فاصله زمانی مشخص نمیتوانند برای موقعیت مهاجرتی خود یک راه حل مناسب پیدا کنند و ممکن است به کشورشان بازگردانده شوند.

✅ افرادی که از نظر مالی تمکن خوبی دارند و یا فرد و افرادی را در کانادا دارند و میتوانند در طول دوران پناهندگی خود در کانادا از پس هزینه های خود بر بیایند.

افرادی که واجد شرایط چهارم هستند از نظر دولت کانادا بهترین شرایط را برای گرفتن پناهندگی این کشور دارند و بسیاری از پناهندگانی که سالانه به کانادا میروند نیز در این دسته قرار دارند.پس از همه این مراحل مامور ویزای سفارت کانادا درباره اینکه پرونده شما به دفتر امور شهروندی و پناهندگی فرستاده شود یا نه تصمیم خواهد گرفت.


 پناهندگان از کشور های منبع

چه کسانی در این دسته قرار میگیرند؟

✅ اتباع کشور هایی که نام کشورشان در سازمان ملل متحد به عنوان کشور منبع پناهنده ها معرفی شده است. ایران جزو این کشور ها نیست.

✅ افرادی که شخصا خودشان و یا خانواده آن ها به خاطر جنگ خارجی یا داخلی یا شرایط نظامی بد دچار آسیب های جدی شده اند.

✅ افراد و یا گروه هایی که در کشور خودشان به خاطر مشکلات آزادی بیان، حق آزادی عقیده یا حق تجارت آزاد و پیدا کردن کار دچار سختی هستند. این افراد معمولا اقلیت های مذهبی، سیاسی یا اقلیت هایی با گرایشات جنسی خاص را تشکیل میدهند که در کشور خود ممکن است مورد توقیف یا بازداشت نیز قرار گرفته باشند.

✅ افرادی که به خاطر عضویت در گروه های خاص سیاسی، مذهبی، یا به خاطر قرار گرفتن در دسته اقلیت های قومی در کشور خود از حقوق و مزایای طبیعی و انسانی برخوردار نیستند و مورد بدرفتاری دولت خود قرار میگیرند.

✅ افرادی که از نظر مالی تمکن خوبی دارند و یا فرد و افرادی را در کانادا دارند و میتوانند در طول دوران پناهندگی خود در کانادا از پس هزینه های خود بر بیایند.

✅ افرادی که در هر کدام از کشور هایی که در جدول پایین ذکر شده است زندگی میکنند میتوانند در شهرهای ذیل با مراجعه به هر یک از کنسولگری های کانادا برای درخواست اقامت و پناهندگی اقدام به اخذ انواع ویزای کانادا نمایند.
جدول کشور های منبع

توجه داشته باشید که لیست کشورهای منبع هر ساله تغییر میکند و اگر اسم کشور فرد متقاضی در این لیست نباشد نمیتواند به طور مستقیم برای اقامت اقدام کند و باید از یکی دیگر از روش های ذکر شده برای درخواست پناهندگی اقدام کند.

شرایط اقامت دائم  پناهندگان کشورهای منبع

البته توجه داشته باشید برای اقامت مستقیم از طریق کشور های منبع فرد باید یکی از شرایط زیر را نیز دارا باشد:

✅ شخصا خود یا خانواده اش به خاطر جنگ خارجی یا داخلی یا شرایط نظامی بد دچار آسیب های جدی شده باشد.

✅ افراد و یا گروه هایی که در کشور خودشان به خاطر مشکلات آزادی بیان، حق آزادی عقیده یا حق تجارت آزاد و پیدا کردن کار دچار سختی هستند. این افراد معمولا اقلیت های مذهبی، سیاسی یا اقلیت هایی با گرایشات جنسی خاص را تشکیل میدهند که در کشور خود ممکن است مورد توقیف یا بازداشت نیز قرار گرفته باشند.

✅افرادی که به خاطر عضویت در گروه های خاص سیاسی، مذهبی، یا به خاطر قرار گرفتن در دسته اقلیت های قومی در کشور خود از حقوق و مزایای طبیعی و انسانی برخوردار نیستند و مورد بدرفتاری دولت خود قرار میگیرند.

✅ افرادی که از نظر مالی تمکن خوبی دارند و یا فرد و افرادی را در کانادا دارند و میتوانند در طول دوران پناهندگی خود در کانادا از پس هزینه های خود بر بیایند.

پس از درخواست اقامت شما باید مراحل معاینات پزشکی برای ویزای کانادا و تست های سلامت و استعلام های جرائم غیر سیاسی را نیز انجام دهید.

حامیان مالی مرتبط با مسائل مهاجرتی کانادا امور مالی افرادی که از کشورهای منبع برای مهاجرت اقدام میکنند و مورد پذیرش قرار میگیرند را انجام میدهند.


هزینه پناهندگی در کانادا

هزینه های پناهندگی در کانادا به انتخاب شما بستگی دارد. این که شما کدام ایالت کانادا را برای پناهندگی کانادا انتخاب کرده اید بسیار مهم است. کانادا دارای ایالت های بسیار بزرگی میباشد که هزینه زندگی در این ایالت ها بسیار زیاد است. ما در مقاله ای به صورت مجزا گرانترین شهر های کانادا را آورده ایم. با مطالعه این مطلب می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

آیا می دانید هزینه اخذ انواع ویزای کانادا چقدر است؟ برای آشنایی و اطلاعات کامل راجع به هزینه های اخذ انواع ویزا در کانادا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

هزینه اخذ انواع ویزای کانادا


مزایای پناهندگی کانادا

بسیاری از افرادی که در کشور ما زندگی می کنند با مشکلات بسیاری رو به رو هستند و زندگی در این جامعه برایشان سرسام آور است. از این رو تصمیم به در خواست پناهندگی در کشور های مختلف می کنند که در اکثر مواقع با درخواست پناهندگی آنان مخالفت می شود. در این مواقع باید بتوانید مدارک معتبری ارائه دهید که امنیت شما در کشور شما در خطر است. یکی از مزایای اصلی پناهندگی کانادا گرفتن اقامت دائم کانادا پس از چند سال می باشد. کشور کانادا به دلیل فرهنگ و ادب مردم خود زبان زد عام و خاص است.

معایب مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

نتیجه آنکه همانگونه که ملاحظه میکنید اخذ اقامت از طریق پناهندگی نیازمند واجد شرایط بودن متقاضی و قرار گرفتن فرد در یکی از دسته های فوق است و بایستی واجد شرایط بودن فرد برای اخذ اقامت از این طریق احراز گردد.

متاسفانه امروزه این باور غلط برای هموطنان عزیز ایجاد شده است که روش پناهندگی روشی آسان برای اخذ اقامت است و افراد هر زمان که خود را واجد شرایط برای اخذ اقامت از طریق سایر روشها نیابند میتوانند بدون هیچ شرطی از طریق پناهندگی اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. حال آنکه همانگونه که اشاره گردید پناهندگی شرایط خاص خود را دارد که بایستی به اثبات برسد.

پناهندگی کانادا با ویزای توریستی

در حال حاضر با شرایط فعلی ایران بسیاری از افراد می خواهند از کشور خارج شوند. یکی از کشور هایی که اکثر هموطنان ما دوست دارند به آن مهاجرت کنند کانادا است.

به دلیل شرایط و تبصره هایی که در قانون مهاجرتی کانادا برای پناهندگان وجود دارد، افراد سعی می کنند پناهندگی کانادا با ویزای توریستی را امتحان کنند به دین صورت که شخص سابقه توریستی خوبی دارد ویزای توریستی کانادا را دریافت می کند و به خاک کانادا می آید.

به محض ورود در خواست پناهندگی خود را به اداره مهاجرت کانادا می دهد. اداره مهاجرت وکیل پناهندگی در کانادا را در اختیار فرد قرار می دهد که همراه وی باشد.

پس از گذشت حدودا ۶ ماه تا یک سال اداره مهاجرت فرد را آنالیز می کند و متوجه می شود که این فرد تنها بار مالی برای دولت کانادا دارد پس از مدت یک سال، آن شخص را دیپورت می کند.

مهاجرت از طریق پناهندگی کانادا


 آیا پناهندگان کانادا تحت کفالت مالی قرار میگیرند؟

سالانه در سراسر جهان میلیون ها نفر مجبور میشوند به خاطر مسائلی هم چون جنگ، جنگ داخلی، مسائل شدید حقوق بشری و سایر مشکلات چمدان های خود را ببندند و از کشور خود خارج شوند. بسیاری از این افراد هیچ گاه قادر به بازگشت به وطن خود نخواهند شد.

افراد و گروه های خیریه ای هستند که پناهندگانی را که توسط اداره امور شهروندی و پناهندگی مورد تایید قرار میگیرند را از نظر مالی مورد کفالت خود قرار میدهند. ولی این دوره موقت بوده و پس از آن فرد باید بتواند ارزش افزوده ای برای جامعه کانادا از طریق اشتغال داشته باشد، مگرنه دیپورت می شود.

این افراد و گروه ها بر اساس موافقت نامه ای که با وزارت امور شهروندی کانادا امضا کرده اند مسئولیت اداره امور مالی پناهندگان را از زمانی که وارد کانادا میشوند بر عهده دارند. هم چنان آن ها موظف به ایجاد فضای حمایتی عاطفی برای پناهندگان در طول دوره کفالت آن ها هستند.

حتما بخوانید
آیا می دانید برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟ برای اطلاعات بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا

انواع کفالت مالی برای پناهندگان کانادا

بیشتر مهاجران معمولا برای یک دوره یک ساله تحت کفالت قرار میگیرند. اما ممکن است بعضی از مهاجران واجد شرایط مدت کفالت طولانی تری باشند.

کفالت خصوصی  پناهندگان

برای ایجاد کفالت خصوصی برای پناهندگان راه های زیادی وجود دارد که شهروندان کانادایی و یا سازمان ها و امور خیریه مختلف میتوانند در آن شرکت کنند و برای ایجاد یک زندگی جدید به پناهندگان کمک کنند.

توافق نامه کفالت مالی و گروه های قانونی که کفالت را بر عهده میگیرند

گروه ها و سازمان های خصوصی زیادی در اقصی نقاط کانادا توافق نامه کفالت قانونی پناهندگان را با دولت کانادا امضا کرده اند تا بتوانند در اقامت و مستقر شدن پناهندگان جدیدی که هر ساله به کانادا می آیند کمک کنند. این سازمان ها میتوانند خودشان شخصا کفالت مالی پناهندگان را بر عهده بگیرند و یا اینکه با سازمان های خیریه دیگری در ارتباط هستند و از طریق آن ها کمک های مالی خود را به مهاجران میرسانند.

بیشتر این سازمان ها را نهاد های مذهبی، اخلاقی یا گروه های مردمی تشکیل میدهند.

گروه های پنج نفری

گروه های پنج نفری معمولا ۵ نفر از شهروندان کانادا هستند که با همکاری همدیگر قبول میکنند کفالت مالی یک نفر از پناهندگان را بر عهده بگیرند.

این گروه باید کفالت مالی و عاطفی پناهنده را برای مدت کفالت که معمولا یک سال است بر عهده بگیرد.

کفالت های سازمانی

بعضی از گروه ها و سازمان های مردمی نهادی هستند که کفالت مالی پناهندگان را برعهده میگیرند.

این سازمان ها نیز باید پناهندگان را از نظر مالی و عاطفی تحت حمایت کامل داشته باشند. مدت زمان کفالت توسط این سازمان ها نیز معمولا یک سال میباشد.

کفالت توسط گروه های کمک

این دسته از گروه های کمک برای کمک به مستقر شدن و اقامت پناهندگان با اداره امور شهروندی و پناهندگی کانادا همکاری میکنند.

این گروه های همکاری و سازمان های مردمی مطابق مفادی که در بالا گفته شد با وزارت امور شهروندی و مهاجرت کانادا توافق نامه ای را امضا کرده اند.

کفالت در ایالت کبک

ایالت کبک قوانین خاص خود را برای امور کفالت و پناهندگی دارد. برای انجام این کار وزارت خانه مربوطه در کبک اقدام مینماید.

دکتر مرجان آتشی گلستان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در تورنتو

دفتر وکالت اپلو

مشاوره رایگان با وکیل مهاجرت به کانادا

دفتر وکالت اپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

آدرس: تهران | خیابان نیاوران | خیابان مقدسی (مژده) | پلاک ۶۴ | طبقه سوم | واحد ۸
شماره تماس: ۲۲۷۰۲۷۵۳-۰۲۱

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است.  لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر اشکان چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  من الان دانشجوی رشته کامپیوتر هستم
  و توی شهری که داشتم درس میخوندم دنبال کار بودم که با فردی آشنا شدم اون برای من یه سری مدارک و جواز کسب به اسم کار کردن درست کرد ولی حالا با تهدید های جانی مجبورم کرده که با مدارک و جواز ضامن بانکی بشم و تاحالا شاید بیش از ۲۰ تا ضمانت کردم از طرفی از سوی خانواده زیر فشار ازدواج اجباری و از طرف دیگه به خاطر این به صورت تجربی دندان سازی کار میکردم ازم شکایت شده و تهمت های زیادی بهم زدن الان پول زیادی ندارم ولی وضعیت خیلی بدی دارم و از سوی همه دچار آزار قرار گرفتم به طوری که چندین با اقدام به خودکشی کردم و الان هم از افسردگی و کابوس های شبانه حتی خوابم ندارم و میترسم هر لحظه بیان منو بگیرن خیلی دارم زیر فشار قرار میگیرم میخوام بدونم چطور باید از ایران خارج بشم و پناهندگی کانادا رو بگیرم هم برای کار هم برای این که ازاین وضعیت بدی که برام داره پیش میاد فرار کنم من پاسپورت هم دارم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۷ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. متاسفانه موسسه حقوقی ایران اپلو هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد. شما می توانید با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت از وبسایت و بررسی شرایط شما توسط کارشناسان، از سایر روش های مهاجرتی مطلع شوید.

 • تصویر کاربر رهام چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید
  همسر من ویزا کانادا داره برای عروسی رفته و برگشته
  اگر الان دوباره بره کانادا و اونجا اعلام پناهندگی بکنه چه مدت زمان لازم هست تا من بتونم بیام کانادا پیش همسرم

  با تشکر
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. زمان دقیقی را نمی توان مشخص کرد، زیرا زمان بررسی پرونده های پناهندگی، با توجه به دلایل ارائه شده، متفاوت خواهند بود.

 • تصویر کاربر حسين چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  با درورد و خسته نباشي ميخواستم بدونم شما پرونده پناهندگي هم انجام ميديد يا خير ؟
  با تشكر
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۳۰ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. موسسه حقوقی ایران اپلو هیچگونه خدماتی درخصوص پناهندگی ارائه نمی دهد. ولی می توانید با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت، از روش های مناسب با توجه به شرایط خودتان مطلع شوید.

 • تصویر کاربر Parisa چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام،خسته نباشید،بنده خانمی۳۲ساله با فوق دیپلم گرافیک و ده سال سابقه کار گرافیک میباشم،دارای همسر و یک دختر یک ساله ام،همسرم تحصیلات دیپلم داره و هر دو در حال تلاش برای گرفتن آیلتس هستیم،میخوام بدونم با فرض گرفتن آیلتس توسط هردوی ما امکان مهاجرت به کانادارو داریم؟اگر مدرک تحصیلی من پایینه چه کاری میتونم انجام بدم تا امتیازم بالا بره
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. با توجه به شرایط ذکر شده، امکان اخذ اقامت از طریق برنامه خوداشتغالی وجود دارد، ولی باید شرایط بصورت دقیق تر بررسی شود. برای راهنمایی بهتر می توانید مقاله مهاجرت هنرمندان و ورزشکاران به کانادا را، از وبسایت مطالعه فرمایید. همچنین، می توانید با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت از وبسایت و بررسی دقیق تر شرایط خود توسط کارشناسان، از مشاوره رایگان بهره مند شوید.  

 • تصویر کاربر پریسا شنبه ۳ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام جوانی مهاجرت کرده به کانادا برای پناهندگی. حالا چند هفته است تو هولدینگ سنتر هست. شناسنامه خواست فرستادیم اما شناسنامه رو به خودش ندادن فرستادن به اداره مهاجرت و گفتن چند ماه احتمال نگه داشتن تو هولدینگ سنتر هست. دلیلش چیه؟ طبق قوانین کانادا با چه کیس هایی این روال طی میشه؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۳ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. به علت عدم آگاهی کافی از پرونده شما و اطلاعات مختصر ذکر شده، جواب قطعی و مشخصی را نمی توان اعلام کرد. ولی تمامی مراحل، بر اساس مقررات موجود برای برنامه پناهندگی کانادا است.

 • تصویر کاربر علیرضا چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  با درود بنده ۳۱ سال سن دارم مجرد هستم شف اشپزی بین اللملی دارم در حال حاضر تو معتبر ترین هتل بین الملی پنج ستاره دولتی ایران مشغول بکار هستم و سه سال سابقه کار دارم ....متخصص جوشکار co2 ارگون برق با مدرک بین الملی هستم .....واز بچه حرفه قلم زنی روی مس و نقره وطلا را از پدر بزرگم به ارث بردم حرفه ای هستم .......تو بورس و بیزینس انلاین ایرانم به مدت شش سال به صورت حرفه ای فعالیت دارم قصد مهاجرت به کشور کانادا دارم چه طوری میتونم ویزا کار کانادا دریافت کنم البته نه از طریق سرمایه گزاری لطفا راهنماییم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. برای دریافت ویزای کاری از کشور کانادا، باید یک پیشنهاد کاری از یکی از کارفرمایان کانادایی داشته باشید. در حال حاضر برنامه استانی استان انتاریو در حال صدور جاب افر برای افراد متقاضی کار در کانادا است. فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را از وبسایت پر کرده تا شرایط شما توسط کارشناسان بررسی شود و در یک تماس تلفنی به شما مشاوره رایگان داده خواهد شد.

 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته تباشید من سنم ۱۷ سال و تا ۶ ناه دیگه ندرک زبان انگلیسی رو بطور کامل دریافت میکنم و یک حرفه ساختمانی جوشکاری رو بلدم و رشته تحصیلی علوم انسانی و قصد گرفتن دکتری زبان انگلیسی دارم میخواستم بدونم من میتونم تو کانادا پناهنده بشم با این شراط؟خیلی ممنونم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. با توجه به شرایط سنی شما، مناسب ترین روش شما برای مهاجرت به کانادا روش تحصیلی است. شما می توانید برای ادامه تحصیل وارد کانادا شده و بعد از اخذ مدرک از یکی از موسسات آموزشی در کانادا، از برنامه فارغ التحصیلان و یا سایر روش های موجود اقدام به اخذ اقامت کانادا کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید مقاله شرایط لازم برای تحصیل در کانادا را مطالعه فرمایید.

 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  با سلام. سوال من این هست : اگر شخصی مقیم کانادا دعوت نامه برای شخصی که متقاضی ویزای توریستی هست ارسال کند و بعد از آن ، شخصی که بعنوان توریست وارد کانادا شده اقدام به پناهندگی کند ، چه مسولیت ها و عواقبی برای شخص ارسال کننده دعوت نامه در بر خواهد داشت؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. موسسه حقوقی ایران اپلو خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیدهد. ولی متاسفانه شخص ارسال کننده دعوتنامه دیگر قادر به ارسال دعوتنامه برای فرد دیگری نخواهد بود. 

 • تصویر کاربر برهانی شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  سلام ایاشما میتونید براپناهنده فرستادن کمک کنید؟یه خانواده سه نفره
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. دفتر موسسه حقوقی ایران اپلو هیچگونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد.

 • تصویر کاربر Fida شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  با سلام ببخشید من میخام به کشور کانادا در خاست پناهندگی بدم میشه رهنماییم کنید ممنون .
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. دفتر موسسه حقوقی ایران اپلو هیچگونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر