اقامت کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج ۲۰۲۱

آیا با قوانین مهاجرت به کانادا آشنا هستید؟ آیا با قوانین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج آشنایی دارید؟پس ازدریافت ویزای ازدواج کانادا، شما نیز ملیت کانادایی خواهید داشت یکی از حقوق اصلی و مهمی که تمامی شهروندان کانادایی می توانند از آن استفاده کنند این است که حق این را دارند که اعضای نزدیک از خانواده خود را نیز تبدیل به یک شهروند این کشور کنند. حتی همسر ها!

با این حال حق شهروندی به صورت خودکار پس از ازدواج با یک فرد کانادایی به وی منتقل نمی شود. بلکه این اتفاق در یک پروسه رقم می خورد که آغاز آن با مهاجرت، اقامت دائم و در نهایت حق شهروندی خواهد بود.

شرایط اسپانسر کیس ازدواج در کانادا 

 • بالای ۱۸ سال باشد.
 • حتما باید ش
  هروند یا مقیم دائم کانادا باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج


شرایط ازدواج با تبعه کانادا

یکی از روش های مهاجرت به کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج است ، بدون شک اولین مرحله برای شروع این پروسه ازدواج کردن است و بدون این امر نمی توان از حق مذکور استفاده نمود. این نکته بسیار مهم است که ازدواج شما به نوعی شناخته شده و رسمی باشد.


شرایط رسمیت یافتن عقد برای اخذ ویزای ازدواج کانادا

در روش مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج به رسمیت شناخته شدن ازدواج  یکی از شروط اصلی  است.شناخته شده و رسمی بودن یک پیوند ازدواج از چند راه مختلف میسر می شود. در حالت عمومی وقتی که یک زوج با هم ازدواج می کنند، یک گواهی ازدواج دریافت خواهند کرد که مدرکی برای رابطه جدید آن هاست.

 

گاهی اوقات ممکن است دو نفر به دلیل این که برای مدت بسیار طولانی با هم زندگی کرده اند به عنوان یک زوج شناخته شوند. به این نوع ازدواج، قانون مشترک نیز می گویند که قواعد و قوانین آن در هر جا متغیر است.
در حین پروسه به دست آوردن شهروندی کانادایی برای همسر، سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا یا همان CIC از شما می خواهد تا تایید کنید که ازدواج مورد نظر واقعی است.

حتما بخوانید
آیا می دانید هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟ آیا می دانید برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟

هزینه مهاجرت به کانادا


روش های اثبات زوجیت در کانادا

زوج ها می توانند حقیقی بودن پیوند و ازدواج خود را از راه های مختلفی به اثبات برسانند که از جمله آن ها می توان به داشتن فرزند با هم، زندگی کردن در کنار هم، بودجه و پس انداز مشترک و هر راه دیگری که در هر رابطه طبیعی است نشان دهند. دلیل این که سازمان شهروندی و مهاجرت کانادا به این موارد با دقت رسیدگی می کند این است که مطمئن شود ازدواج شما فقط برای سو استفاده از قانون سیستم مهاجرتی کشور کانادا نباشد.


کارت های اقامت دائم در کانادا

کارت های اقامت دائم کانادا ( کارت های PR) اسنادی هستند که داشتن اقامت همیشگی افراد را به اثبات می رسانند. با این حال اگر یک کارت اقامت دائم از تاریخ انقضای خود بگذرد، حالت مقیم بودن دائم فرد در کشور کانادا از بین نخواهد رفت.
راه های خاصی وجود دارد که به خاطر آن ها فردی ممکن است حق اقامت دائم خود در کشور کانادا را از دست بدهد. از قبیل این موارد می توان به حضور طولانی مدت خارج از کشور کانادا و ارتکاب جرمی که اقامت دائم را به خطر می اندازد اشاره کرد.

دریافت کارت اقامت دائم کانادا


اقامت کانادا از طریق ازدواج صوری

ازدواج صوری به این معناست که دختری به خواستگار کانادایی خود که مقیم دائم کاناداست جواب مثبت بدهد تنها به این دلیل که می خواهد به کانادا مهاجرت کند و خودش به تنهایی نمی تواند ویزای کار کانادا را دریافت کند.ممکن است ازدواج صوری در یک صورت دیگر هم رخ دهد پسری در ایران که دوست دارد به کانادا مهاجرت کند و خودش به تنهایی نمی تواند از طریق ویزای تحصیلی کانادا مهاجرت کند ، به دنبال کیس ازدواج در کانادا است و با پرداخت مبلغی همراه با ازدواج می خواهد اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

بهتر است بدانید مهاجرت به کانادا اصلا کار آسانی نیست بلکه اداره مهاجرت کانادا بسیار در این روش سخت گیر است و اگر به موردی شک کند و به این نتیجه برسد این ازدواج صوری است شما را دیپورت می کند.

ما از شما خواهشمندیم گول افراد شیاد و سودجو را نخورید و از طرق دیگر برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید. بسیاری از افرادی که جهت مشاوره به بنده رجوع کرده اند بخشی از مال و اموال خود را به دلیل اعتماد به این افراد سودجو از دست داده اند.


مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر طول میکشد؟

پس از این که زوج ها با هم ازدواج کردند، همسری که یک شهروند اصلی کانادایی به حساب می آید برای گرفتن تکلف و حمایت همسرش که یک مهاجر است باید اقدام کند. همسر مهاجر سپس برای گرفتن ویزای مهاجرتی به کانادا اقدام خواهد کرد. این کار را می توان به کمک موسسات و مشاوران خارجی کانادا در کشور های مختلف انجام داد.

در صورتی که فرد در داخل کشور کانادا باشد می تواند برای تقاضای ویزای مهاجرت خود مستقیما به سازمان شهروندی و اقامت کانادا (CIC) مراجعه نماید.
اقامت دائم یک قدم بسیار مهم در این پروسه به شمار می رود و قبل از رسیدن به مرحله کسب شهروندی کانادا باید حتما به صورت کامل انجام شود.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و نمی توانید از طریق ازدواج برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید ما به شما بر اساس نوع تخصص و میزان تحصیلات و سرمایه مورد نظر روش های زیر را پیشنهاد می کنیم.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا از طریق کار


سوپر ویزای کانادایی برای والدین

برنامه صدور ویزای کانادا  از طریق اسپانسرشیپ، یکی از نشانه های احترام کانادا به کانون خانواده و اهمیت آن برای مردم این کشور است. این برنامه به همسر و فرزندان شخصی که شهروند کانادا است و یا اقامت دائم کانادا را دارد، اجازه می دهد که ویزای دائم کانادا را دریافت کند. این ویزا می تواند تا ۱۰ سال معتبر باقی بماند.

همچنین شما می توانید حامی مالی والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود شوید تا تحت برنامه اسپانسری خانواده در کانادا بتوانند به صورت دائم در این کشور بمانند. این ویزا را سوپرویزای کانادا برای والدین می نامند.

مدارک لازم برای سوپر ویزای کانادا

 • پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • فرم درخواست برای ویزای اقامت موقت IMM 5257
 • فرم اطلاعات خانوادگی IMM 5645
 • چک لیست مدارک IMM 5484
 • دو قطعه عکس
 • مدارک اثبات رابطه والدین و فرزند : شناسنامه، گواهی تولد، گواهی غسل تعمید، گواهی فرزندخواندگی رسمی یا دیگر مدارک رسمی که شما را به عنوان والدین رسمی فرد شناسایی کند..
 • کپی پاسپورت فرد اسپانسر
 • کپی اقامت دائم / ویزا فرد اسپانسر
 • گواهی لازم بر اشتغال فرد اسپانسر
 • مئارک و شواهد بر تمکن مالی کافی برای اسپانسر شدن
 • دعوت نامه از فرزند یا نوه شما، با بخشی مبتنی بر این که هزینه های اقامت شما در کانادا را بر عهده خواهد گرفت.
 • مدارکی دال بر اینکه افراد متقاضی دارای  حداقل یک سال بیمه پزشکی معتبر از یک کمپانی بیمه کانادایی با حداقل پوشش ۱۰۰۰۰۰ دلار هستند.
 • ممکن است سفارت مدارک بیشتری نیز از شما درخواست کند که به شما ابلاغ خواهد شد.

سوپر ویزا کانادا

مواردی که در دعوت نامه اسپانسر باید درج شود

 • نام کامل
 • اطلاعات پاسپورت
 • اطلاعات ویزا
 • تاریخ تولد
 • اطلاعات شغلی فرد اسپانسر به همراه مشخصات فردی
 • مدت زمان سکونت فرد درخواست دهنده
 • اشاره دقیق به نام، تاریخ تولد و نسبت خانوادگی فردی که دعوت می شود.
 • تعداد افراد خانوار
 • دست نوشته امضا شده فرد مبتنی بر تقبل هزینه های اقامت فرد مدعو در طی زمان اقامت وی در کانادا
 • مدارک و شواهد لازم برای اثبات تمکن مالی کافی برای این کار
 • مدارک درآمد مساوی یا بیشتر از میزان ذکر شده در قانون low-income cut-off : LICO

جدول در آمد لازم برای تعداد افراد مختلف خانوار

جمعیت خانوار دعوت شدهحداقل درآمد لازم در سال
۱ نفر ( فرزند یا نوه)$۲۲,۶۳۷
۲ نفر$۲۸,۱۸۲
۳ نفر$۳۴,۶۴۶
۴ نفر$۴۲,۰۶۵
۵ نفر$۴۷,۷۱۰
۶ نفر$۵۳,۸۰۸
۷ نفر$۵۹,۹۰۷
به ازای هر نفر بیش از ۷ ، این مبلغ اضافه شود.$۶,۰۹۹

 

هزینه سوپر ویزای کانادا

هزینه مربوطههزینه به دلار کانادا
حمایت مالی پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگ۱۰۴۰ شامل هزینه حمایت مالی ۷۵ دلار و هزینه رسیدگی ۴۷۵ دلار و حق اقامت دائمی ۴۹۰ دلار
حمایت مالی پدر و مادر یا پدر بزرگ و مادر بزرگ (بدون هزینه حق اقامت دائمی)۵۵۰ ( شامل هزینه اسپانسرینگ ۷۵ دلار و هزینه رسیدگی پرونده ۴۷۵ دلار)
حمایت مالی شامل همسر یا شریک حقوقی والدین شما یا پدربزرگ و مادربزرگتان۱۰۴۰ ( شامل هزینه رسیدگی به پرونده ۵۵۰ دلار و هزینه حق اقامت دائمی ۴۹۰ دلار)
اسپانسرینگ شامل همسر یا شریک حقوقی والدین شما یا پدربزرگ و مادربزرگتان (بدون هزینه حق اقامت دائم)۵۵۰
حمایت مالی شامل کودک وابسته والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ – به ازای هر فرزند۱۵۰

شرایط اخذ شهروندی کانادا

پس از این که یک همسر توانست گواهی اقامت دائم در کانادا را به دست آورد، برای به دست آوردن شهروندی در این کشور باید برخی از نیاز های مربوط به آن را نیز تکمیل کند تا بتواند پروسه را به اتمام برساند.

• یک همسر نمی تواند اقامت دائم خود را در حالی که تحت بازجویی برای یک جرم، کلاهبرداری یا هر چیز دیگری است به دست آورد.
• همسران مهاجر باید حتما طی چهار سال گذشته حداقل سه سال در کشور کانادا بوده باشند. این به معنای آن است که در طی چهار سال گذشته باید حداقل هزار و ۹۵ روز در کشور کانادا حضور داشته باشند.
• همسر ها باید حتما در یکی از دو زبان انگلیسی و یا فرانسوی تسلط کافی و مناسب داشته باشند ( این دو زبان رسمی کشور کانادا به حساب می آیند).
• آن ها همچنین باید با تاریخچه، فرهنگ و دولت کشور کانادا آشنایی داشته باشند.
در حین پروسه گرفتن شهروندی برای همسران مهاجر یک آزمون برگزار می شود که در آن هم تسلط زبانی فرد و هم دانش او از کشور کانادا و تاریخچه و فرهنگ و دولت آن مورد ارزیابی قرار می گیرد.

درخواست پاسپورت کانادا

✅ حقوق شهروند کانادایی

این پروسه ممکن است تا به اتمام رسیدن خود تا چند سال به طول انجامد، اما مزایای آن واقعا ارزشش را دارند. با داشتن حق شهروندی در کشور کانادا شما می توانید حق و حقوق قابل توجهی را به دست آورید. از جمله این موارد می توان به حقوق شهروندی زیر اشاره داشت:

• حق رای دادن
• کمک به دیگر اعضای خانواده و فامیل برای مهاجرت کردن
• این که دیگر هرگز از کانادا دیپورت نخواهید شد
• یک پاسپورت کانادایی به همراه خواهید داشت.

دکتر مرجان آتشی گلستان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در تورنتو

موسسه حقوقی اپلو

دفتر وکالت اپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است.  لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فرهاد دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام
  با ازدواج موقت میتوان به کانادا مهاجرت کرد.
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام. در صورتی که همسر شما دارای اقامت دائم کانادا و یا شهروند کانادا باشد. همچنین باید اثبات کنید که ازدواج واقعی است.

 • تصویر کاربر Johari شنبه ۱۳ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  سلام
  اگر کسی کارت پی ار داشته باشه و الان در ایران باشه و ازدواج کنه شرایط درخواست اقامت برای همسرش به چه صورت خواهد بود؟ آیا امکان گرفتن اقامت برای همسرش وجود داره و اگر بله چقدر طول خواهد کشید و به چه شکل خواهد بود
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۳ دی ۹۹( 8 ماه پیش)

   سلام. اگر فردی با یک شهروند و یا دارنده اقامت دائم کانادا ازدواج کند، می تواند از طریق برنامه اسپانسرشیپ اقدام کرده و اقامت کانادا را دریافت کند. باید توجه کنید که در زمان بازگشایی پرونده، فرد اسپانسر باید در کانادا حضور داشته باشد. پروسه های اسپانسرشیپ همسر معمولا یکسال زمان خواهد برد ولی در حال حاضر به علت همه گیری ویروس کرونا، با تاخیر و زمان بیشتری انجام می شود.

 • تصویر کاربر تینا شنبه ۱۳ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  با سلام من قصد ازدواج با آقایی رو دارم که در کانادا هستند من بعد از چه مدت میتونم اقامت بگیرم چند سال طول میکشه؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۳ دی ۹۹( 8 ماه پیش)

   سلام. پروسه برنامه اسپانسرشیپ همسر (یعنی اخذ اقامت از طریق ازدواج با یک شهروند کانادا یا دارنده اقامت دائم) اصولا یکسال زمان می برد. البته به شرایط پرونده نیز بستگی دارد. 

   همچنین باید در نظر بگیرید که در حال حاضر و بعلت گسترش و شیوع ویروس کرونا، پرونده ها کمی با تاخیر انجام می شود!

 • تصویر کاربر Taha شنبه ۶ دی ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  سلام من پسر ۱۹ ساله اهل افغانستان ام با یه دختر کانادایی آشناشدم من ایرانم اون کانادا قصد ازدواج دارم باهم اما نمی دانم چی طور میتونم کانادا بیرم و چیطور اون منو کمک می‌تونه خواهشمندم کمک مون کنید
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۶ دی ۹۹( 8 ماه پیش)

   سلام. ابتدا باید با شخص مورد نظر به صورت رسمی ازدواج کنید و سپس می توانید از طریق برنامه اسپانسرشیپ، درخواست خود برای اقامت دائم کانادا را ارائه دهید. طول پروسه مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از این روش حدودا یکسال زمان می برد ولی در حال حاضر و به علت شیوع ویروس کرونا، احتمال بیشتر شدن این زمان نیز هست.

 • تصویر کاربر جواد شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 83 مشاهده پرسش
  سلام وقت شما بخیر؛چنتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.
  من دوستم بخاطر تغییر دین از اسلام به مسیحیت توی ایران مشکل داشتن و توی یه کشور خاورمیانه پناهنده شدن؛الان 2سال و 6 ماه هست که اقامت دائم کانادارو دارن و هم مشغول تحصیل هستن هم کار دائم دارن؛ایشون تراول داکیومنت دارن ولی پاسپورت ایران و کانادارو ندارن و تمایلی به گرفتن پاسپورت ایرانم ندارن.من خودم هم تغییر دین دادم و مسیحی شدم ولی بخاطر شرایط ایران اونو نتونستم رسمی کنم ولی سابقه چت های ما مسیحی شدن من رو نشون میده و همچنین تعدادی دوست کانادایی و امریکایی از موضوع باخبر هستن و میتونن شهادت بدن.علاوه بر اون دوست من چند سال پیش در مصاحبشون برای اقامت کانادا از من به عنوان پارتنرشون اسم بردن ولی ما مطمئن نیستیم که افسر پرونده اونو ذکر کردن توی پرونده یا نه.
  ما قصد ازدواج داریم؛یک سال پیش یه وکیل کانادایی گرفتیم و ایشون پیشنهاد دادن که من از طریق ویزای تحصیلی برم کانادا و اونجا مراسم ازدواج رو انجام بدیم ولی متاسفانه چند ماه پیش ویزای من به دلیل قانع نشدن افسر مبنی بر بازگشت من بعد تحصیل به ایران ریجکت شد.
  ما دوباره با چند تا وکیل مشورت کردیم برای گرفتن ویزا از طریق اسپانسرشیپ؛توی تحقیقاتمون به این نتیجه رسیدیم که توی ترکیه چون دوستم پاسپورت ندارن نمیشه عقد کرد ولی یکی از وکیل ها گفتن توی گرجستان میشه با تراول داکیومنت عقد کنید؛یکی از سوالاتم اینه که این موضوع با وجود نداشتن پاسپورت دوستم و تفاوت دین ما دوتا درسته یا نه؟و اینکه ازدواج دوستم با یک مسلمون با وجود اینکه کیس پناهندگی ایشون مذهبی بوده برای ایشون مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟و سوال اخر هم اینکه سابقه چت ها و شهادت دوستانمون برای اثبات مسیحی بودن من کافیه یا اینکه باید توی یکی از کشورهای همسایه تعمید بگیرم و گواهی ای مبنی بر مسیحی بودنم تهیه کنم ازشون؟
  ممنون میشم اگه راهنماییمون کنید؛اگه فکر میکنید با وجود شرایط ما امکان اینکار هست در مورد عقد قرارداد و هزینه ها و کارهایی که لازمه انجام بدیم باهاتون تماس بگیرم.
  سپاسگزار شما؛صادقیان
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 8 ماه پیش)

   سلام. اگر دوست شما پاسپورت نداشته باشند، نه می توانند از کانادا خارج بشوند و نه می توانند وارد کشور دیگری شوند. اگر شما تغییر دین داده باشید و مسیحی شده باشید باید حتما مدارک کامل در این زمینه ارائه دهید. بعد از ازدواج هم می توانید از طریق برنامه اسپانسرشیپ اقدام کرده و اقامت کانادا را دریافت کنید. بعد از ازدواج برای اینکه در کنار همسرتون باشید (تا پروسه اسپانسرشیپ انجام شود) می توانید با ویزای توریستی در کنار همسر خود در کانادا باشید. (البته در صورت داشتن تمام شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا)

   نکته بعدی اینکه اگر شما یا دوست شما در یک کشور پناهنده شده باشند، دیگر نمی توانید در کانادا از طریق پناهندگی اقامت بگیرید.

 • تصویر کاربر نیما دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  ایا برای دریافت ویزای نامزدی ۹۰ روزه کانادا دو طرف باید یکدیگر را از قبل ملاقات کرده باشند ؟
  ایا دعوتنامه یی بنام دعوتنامه ی نامزدی داریم ؟
  کجا و چطور باید یک دعوتنامه ی نامزدی نوشت ؟
  من و دوستم در کانادا میخواهیم با یکدیگر ازدواج کنیم و برای اشنایی بیشتر میخواهیم ویزای نامزدی بگیریم.لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 8 ماه پیش)

   سلام . برای کانادا ویزا و دعوتنامه ای بعنوان نامزدی وجود ندارد. اگر شما با شخصی که شهروند و یا اقامت دائم کانادا را دارد ازدواج کنید، می توانید از طریق برنامه اسپانسرشیپ اقدام کرده و درخواست اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید. 

   دوست شما می توانند برای شما دعوتنامه ای را ارسال کنند تا بتوانید ویزای توریستی کانادا را بگیرید که البته گرفتن ویزای توریستی کانادا کمی سخت است و در حال حاضر بعلت محدودیت های مرزی ناشی از کرونا مجوز ورود نخواهید داشت. 

   مناسب ترین روش این است که یا دوست شما به ایران بیایند و یا در کشور ثانی با یکدیگر و بر طبق قوانین جمهوری اسلامی به صورت رسمی ازدواج کنید و سپس تشکیل پرونده دهید.

 • تصویر کاربر سحر شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  سلام عزیزم خوبید
  نامزد من ایرانی هستند و حدود ۲ سال ساکن کانادا هستند، ایشون از همسرش جدا شده، الان ما قصد ازدواج داریم، شما میدونید بعد از عقد ما چقدر زمان میبره تا دولت کانادا به من ویزا بده، بعضیها میگن چون یک بار جدا شده احتمال اینکه کانادا احتمال بده ازدواج ما سوری هست به من ویزا نده
  ولی نامزدم میگه ۳ ماه بعد عقد به من ویزا میدن

  لطفا شما راهنمایی میکنید
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام، ممنون.

   در حال حاضر و بعلت شرایط و محدودیت های به وجود آمده به دلیل گسترش و شیوع ویروس کرونا، پرونده های مهاجرتی با تاخیر انجام می شود و هیچ زمان مشخصی را نمی توان گفت. البته اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کرده است که پرونده های اسپانسرشیپ همسر را سریعتر بررسی خواهد کرد ولی مدت پروسه را حداقل یکسال در نظر بگیرید. 

   در صورتیکه افسر پرونده به ازدواج شما شک کند، از شما مدارک بیشتری را برای اثبات واقعی بودن ازدواج درخواست می کند که با ارائه این مدارک، دیگر مشکلی نخواهید داشت!

 • تصویر کاربر نیوشا شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  من با آقایی نامزدم که تازه ویزای کانادا و اقامت از طریق تحصیلی اقدام کرده، من هم در تهران هستم، در این شرایط ما تصمیم داریم با هم عقد کنیم، نامزدم برای یک ماه بیان اینجا و عقد انجام بشه، آیا برای نامزدم مشکلی پیش میاد؟ میشه اینکار را انجام داد؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲۲ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام، خیر!

   همسر شما به مشکلی بر نمی خورند. حتی شما می توانید بعد از ازدواج رسمی درخواست ویزای Open Work Permit بدهید.

 • تصویر کاربر رزا شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 87 مشاهده پرسش
  من نوامبر ٢٠١٩ ازدواج كردم. همسرم سيتيزن كانادا هستن. ما مداركمونو اپريل ٢٠٢٠ فرستاديم و تا الان هيچ ايميلي حتي حاوي فايل نامبر هم دريافت نكرده كرده ايم. درسته كه يك مدت رو ايميگريشن بخاطر كرونا تعطيل بود.اما ما باز هم نگرانيم. بنظر شما حداكثر چه مدت طول ميكشه تا پرونده ما باز بشه؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام. فقط باید صبر کنید البته بر اساس آخرین آپدیت ها و اخبار، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا از سرعت بخشیدن در انجام پرونده های اسپانسرشیپ همسر اطلاع داده بود ولی فعلا و با توجه به این پاندمی کرونا و شرایط به وجود آمده، باید فقط صبر کنید. واقعا نمی توان زمان دقیقی را اعلام کرد.

 • تصویر کاربر نیوشا شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  نامزد من ویزای کانادا را گرفته و از طریق تحصیلی برای اقامت اقدام کرده، کاراش تازه داره انجام میشه، اگر ما عقد کنیم مشکلی پیش میاد؟ چه مدت باید از هم دور باشیم تا کارای منم اوکی شه؟
  عقدمان خللی در پروسه نامزدم که اوایل اقداماتش هست ایجاد میکنه؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام. بعد از عقد می توانید درخواست خود را برای اخذ ویزای همراه دانشجویی ارائه دهید. در خصوص زمان ورود شما به کانادا چون اطلاعات دقیق از پرونده و شرایط شما نداریم، نمی توانیم زمان مشخصی را اعلام کنیم.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر