چگونه به راحتی ویزای تحصیلی کانادا بگیریم؟

اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارید، باید یک مجوز تحصیل کانادایی دریافت کنید. در ادامه به بررسی کامل و دقیق شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا پرداخته ایم.

برای سفر به کانادا باید یکی از انواع ویزای کانادا را دریافت کنید. یکی از راحت ترین  روش های دریافت ویزا ، ویزای تحصیلی کانادا می باشد ،این مجوز به شما امکان اقامت کانادا هنگام تحصیل را می دهد. چنانچه برنامه شما کم تر از ۶ ماه طول می کشد، به این مجوز نیازی ندارید. با اینحال گرفتن مجوز تحصیلی قبل از رفتن به کانادا ایده بهتری است.


چگونه ویزای تحصیلی کانادا بگیریم؟

اگر مجوز تحصیلی نداشته باشید و تصمیم بگیرید تحصیلات خود را در برنامه ای دیگر ادامه دهید، باید کانادا را ترک کنید و از طریق اداره گذرنامه برای مجوز تحصیلی اقدام کنید.

در صورتیکه مجوز تحصیلی دارید و می خواهید مدت بیش تری برای تحصیل در کانادا بمانید، از همانجا می توانید برای تجدید کردن مجوز تحصیلی اقدام کنید.

دانشجویان تمام وقت که در مؤسسه ای آموزش عالی معتبر به تحصیل می پردازند، با داشتن مجوز تحصیلی می توانند به صورت پاره وقت در دانشکده کار کنند.

ممکن است حتی بتوانید بیرون از دانشکده کار کرده و یا به عنوان کارآموز دوره ای را آن جا بگذرانید. هم چنین می توانید بعد از فارغ التحصیلی در کانادا به عنوان شهروند دائم بمانید و کار کنید.


مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا می توانید به صورت آنلاین و یا از طریق پرکردن فرم اقدام کنید. این فرم را می توانید از طریق وبسایت مهاجرت و شهروند کانادا (CIC) به دست آورید.

درخواست های کاغذی معمولا دو برابر زمان می برند، بنابراین توصیه می شود از قبل تمام زمانبندی های روند کار را با دقت چک کنید.

برای ثبت نام آنلاین نیاز به یک کارت اعتباری (یا کارت دبیت) دارید. هم چنین باید بتوانید از مدارک خود با یک دوربین یا اسکنر کپی الکترونیکی بگیرید.

اداره گذرنامه کشور شما دستورات لازم جهت تهیه مدارک مورد نظر را به شما می دهد، که بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید این مدارک متغیر است. اگر نیاز به کمک یا مشاوره داشتید، می توانید از نزدیک ترین اداره درخواست ویزای دانشجویی کمک بگیرید.

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا


مراحل اقدام برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین

در این قسمت می خواهیم شما را با مراحل اخذ ویزای کانادا آشنا کنیم.

نامه اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا

 ابتدا باید نامه ای استاندارد از سوی موسسه آموزش عالی که قصد تحصیل در آن را دارید، داشته باشید. دانشجویانی که در کبک درس می خوانند، باید جهت دریافت موافقتنامه ای با نام CAQ به دولت کبک رجوع کنند.

این اقدامات را باید قبل از گرفتن مجوز تحصیلی انجام دهید. می توانید این موافقتنامه را به صورت آنلاین یا پرینت شده دریافت کنید و یا حتی آن را از دانشگاه خود تقاضا کنید. دانشگاه توصیه های لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

دریافت بسته ویزای تحصیلی

 در مرحله دوم با مراجعه به سفارت کانادا در کشور خودتان، یا با تماس گرفتن اداره گذرنامه محل زندگی تان و یا از طریق سایت CIC بسته درخواست ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید.

اگر از کشور خاصی هستید، شاید نیاز شود مجوز اقامت موقت بگیرید. اما این مساله روند کار شما را زیاد عوض نمی کند، چرا که همزمان با درخواست مجوز تحصیلی پیگری های لازم برای آن انجام می شود.

پرکردن فرم سوالات در سایت CIC

 جهت دریافت بسته درخواست ویزای تحصیلی کانادا ، باید به چند سؤال در مورد خودتان در وبسایت CIC جواب دهید. این سؤالات مشخص می کنند که آیا شما واجد شرایط لازم برای دریافت مجوز تحصیل کانادا هستید یا خیر، و چه مدارکی لازم است تهیه کنید.

دریافت کد تاییدیه

 اگر از طرف وبسایت شرایط شما پذیرفته شد، برای شما یک کد فرستاده می شود که برای ارائه درخواستتان لازم است. این کد تا ۶۰ روز معتبر است.

حتما صفحه ای که این کد در آن نوشته شده را برای ارجاعات بعدی پرینت بگیرید. این صفحه شامل یک راهنما برای درخواستنامه، میزان تخمینی شهریه و فهرستی از مدارک لازم و مراحل بعدی است.

ارسال مدارک مورد نیاز

زمانی که برای فرستادن درخواست آماده اید، یک حساب MYCIC درست کنید و کدتان را در آن وارد نمایید. سپس فهرست مدارک شخصی برایتان فرستاده می شود که با آن می توانید مدارک خود را در CIC بارگذاری کنید. برای این کار نیاز به یک پرینتر یا اسکنر دارید.

 زمانیکه مدارک و درخواستنامه شما آماده شد و شهریه خود را پرداخت نمودید، می توانید درخواستنامه را برای CIC بفرستید.

مصاحبه

 برخی از متقاضیان باید برای انجام یک مصاحبه به اداره گذرنامه محل زندگیشان مراجه کنند.

حتما بخوانید

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ بهترین روش مهاجرت به کانادا چیست؟ برای  آشنایی با ۸ روش تضمینی مهاجرت به کانادا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

مهاجرت به کانادا


مزایای ویزای تحصیلی کانادا

شما می توانید با پذیرش در یکی از برنامه های درسی ارائه شده در کالج های کانادا برای مهاجرت به این کشور فوق العاده اقدام کنید. پذیرش در کالج های کانادا مزایای زیر را برای شما به ارمغان می آورد :

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا


تحصیل در کالج های کانادا

کالج یکی از مقاطع تحصیلی منعطف در کانادا برای نوجوانان است. در این کالج ها می توان با گذراندن تعداد واحدهای درسی محدودی، مدرک مناسب برای ورود به بازار کار را در بسیاری از رشته ها به دست آورد.


شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا

برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های کانادا ، برای کسانی که دیپلم خود را در دوره ۱۲ ساله در ایران گرفته اند، مدرک زبان متناسب با خواست دانشگاه (انگلیسی یا فرانسوی مثل IELTS نمره ۶ و بالاتر) ، معدل سه سال نهایی دبیرستان بالا تر از ۱۴ و برای برخی رشته ها قبولی در کنکور ایران در رشته مورد نظر و قبولی دانشگاه در ایران است. در مرحله اپلای ( پذیرش ) عموما نیازی به ریز نمرات نیست، ولی ممکن است دانشگاه های مختلف بر اساس نیاز خود از شما درخواست کنند.


شرایط سنی دریافت ویزای تحصیلی

دوره کالج برای سنین ۱۶ تا ۲۴ سال توصیه می شود و برای کسانی است که علاقه ای به تحصیل آکادمیک نداشته و می خواهند سریع تر جذب بازار کار شوند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

به طور کلی برای یک مهاجر متقاضی پذیرش در کالج های کانادا این مدارک مورد نیاز است :

• اسکن پاسپورت معتبر
• ترجمه سه سال اخیر کارنامه تحصیلی متقاضی با فرمت PDF
• ترجمه شناسنامه
• هزینه پذیرش Admission Fee
• آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی
• نام پدر و مادر متقاضی به طور کامل
• برای مهاجران آسیایی و آفریقایی مدارک احراز هویت زیستی شامل عکس و اثر انگشت نیز نیاز است.


هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا

بسته به رشته و کالج محل پذیرش شما و همچنین نوع اقامت و تابعیت، هزینه کالج ها می تواند متغیر باشد.
هزینه کالج برای کسانی که تابعیت کانادایی دارند، متولد کانادا هستند و همچنین بیش از ۵ سال اقامت دائم دارند (مانند دانش آموزانی که از مقطع دبستان در کانادا درس خوانده اند) کمتر از دانشجویان خارجی و تقریبا نصف آن ها می باشد.
 هزینه کالج برای یک تابعه کانادایی : ۶۴۰۰ الی ۹۰۰۰ دلار کانادا
 هزینه کالج برای دانشجوی خارجی : ۱۶۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ دلار کانادا + حدود ۸۰۰۰ دلار تمکن مالی لازم برای زندگی در کانادا برای هر سال.

برای اطلاعات دقیق تر راجع به هزینه های مهاجرت به کانادا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

هزینه مهاجرت به کانادا


مدارک ارائه شده در کالج های کانادا

کالج های کانادا مدارک مختلفی در سطوح مختلف ارائه می دهند و بسته به دوره متقاضی تحصیل در کالج، پیش نیاز های متفاوتی را نیز دارند. به طور کلی سه دسته مدرک در انتهای دوره کالج به شما اهدا می شود که هر کدام کاربرد های خاص و طول دوره متناسب خود را دارند :

• مدرک Certificate Achievement (CA) / مدرک اخذ گواهی تخصصی
• مدرک The Associate in Arts (AA) and the Associate in Science Degree (AS) / مدرک دوره تخصصی در علوم یا دوره تخصصی در هنر
• مدرک The Associate in Arts Degree for Transfer (AA-T) and the Associate in Science Degree for Transfer (AS-T) / مدرک دوره تخصصی در علوم به قصد جا به جایی یا دوره تخصصی در هنر به قصد جا به جایی

مدرک Certificate Achievement یا CA

این دوره ها کوتاه مدت بوده و با گذراندن ۱۲ تا ۳۰ واحد به شما مدرک تخصصی یک حرفه در بازار کار را می دهند.
هدف این دوره ها ورود به بازار کار است و گزینه مناسبی برای ورود به دانشگاه های کانادا محسوب نمی شود. این دوره ها عموما نیازمند داشتن مدرک دیپلم دبیرستان هستند.
در این دوره ها بسته به نیاز دوره، شاید لازم باشد یک لپتاپ تهیه کنید، در برنامه BYOD (Bring Your Own Device) ، از دانشجو انتظار می رود تا یک دستگاه ویندوزی یا مک برای مقاصد تحصیلی متناسب با نیاز رشته ای که در آن قصد رفتن به کالج را دارد، در اختیار داشته باشد. هدف این برنامه کاربردی کردن دوره و آموزش دانشجویان برای استفاده بهتر از فن آوری های روز است.

مدرک AS

در این دوره ها، که معمولا دو ساله هستند، شما ملزم به گذراندن ۶۰ واحد درسی هستید، پس از گذراندن واحد ها مدرکی مبتنی بر تخصص در یکی از گرایش های علوم و هنر به شما اعطا می گردد. شما می توانید با داشتن این مدرک برای ورود به برخی از دانشگاه ها تقاضای خود را ارائه کنید.

مدرک AAT

این مدرک مانند مدرک قبلی است، با این تفاوت که در این دوره ها، توافقی قبلی میان یک دانشگاه و کالج برای پذیرش دانشجویان فارغ التحصیل در برخی از رشته های این کالج وجود دارد. یعنی شما با گذراندن رشته ها با AAT و یا AST برای ورود به دانشگاه هدف در اولویت هستید.


هزینه ویزای تحصیلی کانادا

فاکتور های متفاوتی در هزینه اخذ ویزای تحصیل در کانادا دخیل هستند، ولی به طور کلی می توان در مقایسه با آمریکا هزینه ای تقریبا نصف در نظر گرفت. این فاکتورها عبارت اند از :

• رشته انتخابی : رشته های هنری ارزان ترین و رشته های دندان پزشکی و دارو سازی گران ترین هستند.
• عمومی یا خصوصی بودن دانشگاه
• شهر و ایالت : این مورد علاوه بر میزان مالیات، در میانگین هزینه زندگی شما نیز موثر است.
• مقطع تحصیلی : عموما تحصیل در مقطع لیسانس گرانتر از فوق لیسانس و دکترا است.
• رتبه جهانی و کشوری دانشگاه
• گرفتن بورسیه Fund

ویزای دانشجویی کانادا

با توجه به موارد بالا می توان ارقام زیر را به عنوان هزینه ویزای تحصیل در کانادا در نظر داشت :

• هزینه تحصیل : بین ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار کانادا
• هزینه زندگی و تمکن مالی : ۱۰۰۰۰ دلار کانادا برای هر سال تحصیل
• داشتن دارایی کافی برای بازگشت به کشور مبدا : ۱۰۰۰ دلار کانادا
• حق بیمه و … : ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم

اگر مدرک دیپلم دارید، دو گزینه برای اجازه تحصیل در کانادا پیش روی شماست، تحصیل در کالج یا تحصیل در دانشگاه. تحصیل در کالج کوتاه تر و معمولا با هدف کسب مهارت برای ورود به بازار کار است.

ولی همچنان می توانید پس از کالج، برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا نیز ثبت نام کنید. بهترین زمان برای ورود به کالج یا دانشگاه پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان است اما شما می توانید بسته به رشته و دانشگاه مورد نظر بین ۱ تا حداکثر ۶ سال وقفه بین تحصیل خود داشته باشید.


ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

به طور کلی در دوره های CA نیازی به مدرک زبان مثل IELTS نیست، ولی داشتن آن در پذیرش شما در کالج امتیاز مثبت حساب می گردد، در دوره های AA و AS شما نیاز به مدرک زبان دارید، اگر چه در شرایط خاص اگر همه دیگر شرط های ورود به کالج را داشته باشید، می توانید در دوره های زبان آموزی کالج شرکت کرده و زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را ارتقا دهید.
برای تامین هزینه های کالج، برای همه دانشجویان، چه کانادایی و چه خارجی، تسهیلات مالی مختلفی ارائه می گردد، برای اطلاع از جزئیات این کمک هزینه های تحصیلی در کانادا و شرایط آن با می توانید با ایران اپلو در تماس باشید.

ویزای تحصیلی کانادا چقدر طول می کشد؟

مدت زمان فرایند بررسی مجوز های تحصیلی بسته به کشور محل اقامت فرد متقاضی بسیار متغییر است.
کوتاه ترین زمان بررسی تقریبا ۴ تا ۶ هفته است اما افرادی که از برخی کشور ها تقاضا می دهند باید نزدیک به ۲۰ هفته را انتظار داشته باشند. علاوه بر آن، مدت زمان بررسی ویزای تحصیلی کانادا به حجم تقاضا های دریافت شده بستگی دارد. در صورتی که فرد نزدیک به انتهای سال تحصیلی تقاضای خود را ثبت کند، باید انتظار مقداری تاخیر را داشته باشد.


 دیگر مقررات ویزای تحصیلی کانادا

گاهی تعدادی یا تمامی موارد زیر برای گرفتن ویزای دانشجویی لازم است.

✅ متقاضیان اروپایی، آفریقایی وخاور میانه باید در کنار مدارک خود، زیست سنجی هم بفرستند. زیست سنجی شامل عکس و اثر انگشت است.

✅ برخی از متقاضیان قبل از فرستادن درخواستنامه موظف اند که کارت عدم سوءپیشینه گرفته و چند آزمایش پزشکی انجام دهند. درصورتیکه سابقه جرم داشته باشید نمی توانید مجوز تحصیلی بگیرید.

✅ اگر اهل امریکا، سن پیر و میکولن نیستید، داشتن گذرنامه معتبر که به شما اجازه دهد بعد از تمام شدن دوره به کشورتان برگردید، از موارد لازم است. دو قطعه عکس با اندازه مناسب برای گذرنامه که نام و تاریخ تولدتان پشتش نوشته شده باشد، هم لازم است.

✅ یکی دیگر از شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا این است که ثابت کنید از نظر مالی پشتوانه ای قوی دارید که در حال حاضر رقم آن برابر با ۱۰هزار دلار کانادا برای هر سال اقامت شما در آن کشور است.

( اگر می خواهید برای ماندن در کبک اقدام کنید، پشتوانه ای معادل ۱۱ هزار دلار کانادا و یا ۸هزار و ۴۰۰ دلار آمریکا نیاز دارید.). این هزینه فارغ از هزینه شهریه شما است. به علاوه لازم است پول کافی برای هزینه برگشت به کشور خودتان داشته باشید.

برای اینکه نشان دهید این مقدار پشتوانه را دارید، می توانید یکی از این موارد را تهیه کنید:

صورتحساب بانکی، در صورتیکه پول خود را تبدیل به ارز خارجی کردید باید حسابی با نام خودتان داشته باشید، حواله بانکی در قالب ارز قابل تبدیل، مدرک پرداخت کردن شهریه و هزینه های اقامتتان، نامه ای از یک شخص حقیقی یا حقوقی که در آن اذعان کند شما را از نظر مالی حمایت می کند.

چنانچه بورس تحصیلی گرفته اید (از کشور خودتان یا کانادا)، باید نامه ای داشته باشید که نشان دهید هزینه آن را دانشگاه برای شما پرداخت کرده است.

درخواست دادن از طریق یک Direct Stream

کانادا اخیرا برنامه ای را معرفی کرده که دانشجویان هندی، چینی، فیلیپینی یا ویتنامی از طریق آن می توانند مجوز تحصیلی را زودتر بگیرند. ملزومات آن مطابق با ملزومات مجوز تحصیلی عادی است.

با این تفاوت که برای ویزای تحصیلی کانادا از نظر مهارت های زبانی کمی سخت گیرانه تر عمل می کند. لازم است که شما نمره آیلتس بالای ۶ داشته باشید و یا از دبیرستانی که برنامه آموزشی کانادایی دارد، فارغ التحصیل شده باشید.

اگر این شرایط را نداشته، اما شرایط ذکر شده برای مجوز تحصیلی عادی را دارید، درخواست شما همراه با بقیه درخواستنامه ها روند عادی اش را طی می کند و زودتر انجام نمی شود.

 مراحل بعد از درخواست دادن

اگر درخواست ویزای تحصیل در کانادا شما قبول شود، یک معرفی نامه (POE) دریافت می کنید. برخی از کشور ها از دانشجویان خود یک eTA یا مجوز سفر الکترونیکی درخواست می کنند.

eTA به گذرنامه شما الصاق می شود. لازم است در طول سفرهای آتی، گذرنامه ای که اولین بار با آن وارد کشور شده اید را با خود همراه داشته باشید.  eTA تا ۵ سال اعتبار دارد. اگر پایان اعتبار گذرنامه شما زودتر باشد، eTA هم با آن منقضی می شود.

این مدارک را همراه با گذرنامه، پشتوانه مالی و پذیرشتان به آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) ببرید.

کار کردن حین تحصیل در کانادا

اگر نیاز به داشتن شغلی پاره وقت برای تامین مخارج خود حین تحصیل دارید، می توانید برای کار در دانشکده یا خارج از آن به مدت ۲۰ ساعت در طول ترم تحصیلی و تمام وقت در تعطیلات زمستان یا تابستانی اقدام کنید (بدون اینکه نیازی به مجوز در طول تعطیلات داشته باشید.)

اگر شما شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا را نداررید می توانید از ویزای کار کانادا استفاده کنید. برای آشنایی با شرایط ویزای کار کانادا بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

ویزای کار کانادا

مهارت های لازم برای این کار:

 • داشتن مجوز تحصیلی معتبر
 • دانشجوی تمام وقت بودن
 • در یک مؤسسه یادگیری معتبر یا دانشگاه ثبت نام شده باشید.
 • رشته تحصیلی که در آن ثبت نام شده اید، در آخر به شما مدرکی مثل دیپلم، یا هر مدرکی که حد اقل بعد از شش ماه می دهند، ارائه کند.

همچنین لازم است یک شماره بیمه اجتماعی یا SIN برای کار کردن در کانادا یا دریافت حقوق و خدمات دولتی داشته باشید.

مجوز کار پس از تحصیل

مجوز تحصیلی شما تا ۹۰ روز پس از پایان دوره تحصیلی تان در کانادا تمام می شود. بنابراین اگر قصد ماندن در کانادا دارید، باید یک مجوز کار پس از فارغ التحصیلی بگیرید. این مجوز ۳ سال معتبر است.

دکتر مرجان آتشی گلستان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در تهران

موسسه حقوقی اپلو

دفتر وکالت اپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

آدرس: تهران | خیابان نیاوران | خیابان مقدسی (مژده) | پلاک ۶۴ | طبقه سوم | واحد ۸
شماره تماس: ۲۲۷۰۲۷۵۳-۰۲۱

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا بزودی اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  من پذیرش دوره دکتری به صورت فول فاند از آمریکا داشتم ولی متاسفانه ویزام با بند تروریستی ریجکت شد.
  امکان گرفتن ویزای تحصیلی کانادا رو در دوره دکتری دارم؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 6 روز پیش)

   سلام. بله ولی باید شرایط شما را دقیق تر بررسی کنیم. می توانید از وبسایت فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • تصویر کاربر فاطمه دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام ،ایا مدارکی که ترجمه رسمی شده همراه با اصل مدرک آپلود شود یا کپی برابر اصل مدرک که توسط دارترجمه ارائه شده با ترجمه رسمی آن ،اپلود گردد از پاسخگویی شما ممنونم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 6 روز پیش)

   سلام. سوال شما کامل نیست. برای کجا؟

 • تصویر کاربر فرات یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام.من ۱۶ سالمه و امسال انتخاب رشته میکنم و معلول هم هستم البته خیلی شدید نیست.میخواستم بپرسم ایا میتونم به کانادا برم و در اونجا ادامه تحصیل بدم ایا بهزیستی کانادا بهم کمک مال میکنه
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام. شما تا قبل از سن 18 سالگی می توانید به عنوان دانش آموز بین المللی و بعد از سن 18 سالگی به عنوان دانشجوی بین المللی وارد کانادا شوید. باید شهریه و تمامی هزینه های خود را خود بپردازید و دولت کانادا کمک مالی نخواهد کرد. اگر پدر یا مادر شما شرایط مهاجرت به کانادا را داشته باشند، شما تا قبل از سن 22 سالگی در پرونده مهاجرتی آن ها قرار می گیرید و می توانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید. بعد از اخذ اقامت دائم کانادا هم می توانید بعنوان شهروند کانادا از تمامی مزایای دولتی استفاده کنید. 

   اگر تمایل به بررسی شرایط پدر و مادر خود برای مهاجرت به کانادا را دارید، فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • تصویر کاربر باربد سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  با سلام پسر من از سال گذشته به کانادا رفته وبا ویزای دانش اموزی که یکسال زمان دارد دیپلم خود راگرفته ودر حال حاضر در دانشگاه قبول شده ایا انجام مراحل گرفتن ویزای دانشجویی برای ایشان راحت تر است وبا مراجعه به cic خودش میتونه اقدام کنه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام. داشتن وکیل برای اخذ ویزای تحصیلی از کانادا ضروری نیست ولی انجام دادن این پروسه توسط وکیل و بواسطه دانش کامل وکلا در این زمینه، می تواند در موفقیت پرونده نقش بسزایی داشته باشد. 

 • تصویر کاربر مهرداد شنبه ۳۰ فروردین ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  پدیرش از دانشگاه کانادا برای فرزندم امده در حال حاضر دانشجو ترم اخر هستند و گرفتن مدرک تحصیلی تا پایان ترم زمان می برد .برای ارسال مدارک به سفارت مدرک تحصیلی در دست نیست. چه راه حلی پیشنهاد می فرمایید. ممنون
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۳۰ فروردین ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام. برای ارائه مدارک به سفارت جهت اخذ ویزای تحصیلی و با توجه به آماده نبودن مدرک تحصیلی، می توانید همان مدارک استفاده شده برای اخذ پذیرش، ریز نمرات، نامه پذیرش دانشگاه و سایر مدارک لازم را ارسال کنید.

 • تصویر کاربر Farnaz شنبه ۳۰ فروردین ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام میشه راجب فرم ارزیابی که تو سایت گذاشتید توضیح بدین؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۳۰ فروردین ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام. فرم ارزیابی اولیه مهاجرت به کانادا و فرم ارزیابی سرمایه گذاری در کانادا برای بررسی و ارزیابی شرایط متقاضیان مهاجرت به کانادا طراحی شده است. با پاسخ دادن سولات موجود در هر فرم، کارشناسان شرایط متقاضیان را به صورت دقیق بررسی می کنند و مناسب ترین روش برای اخذ اقامت و یا سرمایه گذاری در کانادا را مشخص کرده و در یک تماس تلفنی به اطلاع متقاضیان می رسانند. بدیهی است که پاسخ دادن صحیح و صادقانه به سوالات تاثیر بسزایی در مشخص شدن مسیر درست مهاجرتی دارد.

 • تصویر کاربر Farnaz چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام، هزینه شهریه یه دانشگاه خوب برای رشته های مهندسی به چه صورته؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۲۷ فروردین ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام. اکثر دانشگاه های کانادا دارای رتبه های جهانی هستندو از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار هستند. هزینه تحصیل در هر یک از دانشگاه های کانادا به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه بستگی دارد ولی به طور میانگین هزینه تحصیل برای هر سال حدود 15هزار دلار کاناداست. برای کسب اطلاعات درخصوص دانشگاه های کانادا مقاله بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در سال 2019 را مطالعه فرمایید.

 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۷ فروردین ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت خانم دکتر . من 37 سالمه. لیسانس مترجمی زبان .بزودی فوق لیسانس معماری رو از دانشگاهی در چین با رتبه جهانی 150 دریافت میکنم. قبل از اینکه به چین برای ادامه تحصیل بیام سابقه کار معماری رو برای چهار سال داشتم ولی بدون بیمه .الان هم در حین تحصیل مشغول کار در همین زمینه معماری هستم. آیا هیچ کدوم اینها جزء سابقه کار برای ویزای اسکیل ورکر کانادا محسوب میتونه بشه؟( باتوجه به اینکه سابقه کاریم ربطی به مدرک لیسانسم نداره و بر میگرده به قبل از دریافت مدرک فوق لیسانسم در رشته مرتبط با سابقه ام که معماری باشه). با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۱۷ فروردین ۹۹( 9 ماه پیش)

   سلام. سابقه کار قابل قبول برای اداره مهاجرت کانادا و قابل استفاده در پرونده های مهاجرتی در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص (اکسپرس اینتری) ، بعد از گرفتن مدرک تحصیلی محاسبه می شود. اگر رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی باشد، سابقه کار بعد از اخذ مدرک کارشناسی محاسبه می شود ولی اگر رشته تحصیلی در این دو مقطع متفاوت باشد، سابقه کار بعد از مدرک کارشناسی ارشد محاسبه می شود. حداقل سه سال سابقه کاری در پنج سال گذشته. 

 • تصویر کاربر فرهاد شنبه ۲۴ اسفند ۹۸( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  با سلام. من برای پاییز ۲۰۲۰ برای مقطع دکتری رشته فیزیک از دانشگاه کلگری پذیرش با فاند گرفته ام. ولی با یک مشکل مواجه هستم. من هنوز مدرک زبان نگرفته ام، البته دانشگاه از من نخواسته است. ولی من نمیدونم برای ویزا چقدر تاثیر گذاره. اگر بدون مدرک زبان بشه درخواست ویزا داد میتونم فروردین یا اردیبهشت درخواست بدم و فکر میکنم تا شهریور که سال تحصیلی شروع میشه وقت خوبی هس برای اومدن ویزا. ولی اگر شانس ویزا بدون مدرک زبان پایین بیاید و مجبور باشم با مدرک درخواست بدم ، با توجه ب این که مدرکم رو خرداد میتونم بگیرم ،درخواست اخذ ویزا موکول میشه به تیر ماه و فقط دو ماه بعدش باید جوابم بیاد و عازم شم. با توجه به این شرایط چه راهکاری رو پیشنهاد میکنید؟
  ممنونم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲۴ اسفند ۹۸( 10 ماه پیش)

   سلام. برای اینکه شانس ریجکت شدن ویزای تحصیل به حداقل برسد، باید مدارک لازم را کامل و بدون نقص ارائه دهید. بنابراین توصیه می شود، حتما یک مدرک ایلتس آکادمیک با نمره حداقل 6 داشته باشید. همچنین داشتن یک استادی پلن نیز، می تواند به پروسه اخذ ویزای تحصیلی کمک کند. 

 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۰ اسفند ۹۸( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  با سلام
  ما یه خانواده ۴ نفره هستیم با دو دختر ۱۰ ساله و ۳ ساله
  میخواستم بدونم میشه با اقدام ویزای تحصیلی دخترم من و خانواده ویزای کانادا بگیریم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۲۰ اسفند ۹۸( 10 ماه پیش)

   سلام، بله. می توان با اخذ ویزای تحصیلی برای فرزند، برای مادر، پدر و یا هردو، ویزای همراه کانادا را اخذ نمود. برای دریافت مشاوره رایگان، ارزیابی شرایط و اطلاع از هزینه های تحصیل در کانادا، فرم ارزیابی اولیه مهاجرت به کانادا را از وبسایت پر کنید. 

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر