همه چیز درباره ی مجوز کار موقت در کانادا (کامل)

هر ساله، بیش از ۳۰۰ هزار نیروی کار خارجی با داشتن مجوز کار موقت در کانادا و یا ویزای کار کانادا در این کش حضور پیدا می کنند. جهت کارکردن به صورت موقت در کانادا، اغلب نیروهای کار خارجی به داشتن یک مجوز کاری نیاز دارند.


معمولا، قبل از اینکه یک نیروی کار خارجی بتواند مجوز کاری موقت را از اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) دریافت کند به پیشنهاد کاری یک کارفرمای کانادایی نیاز دارد.

مراحل دریافت مجوز کار موقت در کانادا

این فرایند چندین مرحله دارد. بسته به کشوری که نیروی کار تابعیت آن را دارد، ممکن است برای ورود به کانادا به یک ویزای اقامت موقت کانادا (TRV) نیز نیاز داشته باشد.

📍  قدم اول

کارفرما در صورت نیاز، باید برای دریافت LMIA یا ((بررسی تاثیر بر روی بازار نیروی کار)) درخواست دهد.

📍  قدم دوم

کارفرما پیشنهاد کاری را اعلام می کند.

📍  قدم سوم

نیروی کار خارجی برای مجوز کاری درخواست می دهد.

📍  قدم چهارم

مجوز کار موقت در کانادا داده می شود.

حتما بخوانید

چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ بهترین روش مهاجرت به کانادا چیست؟ برای  آشنایی با ۸ روش تضمینی مهاجرت به کانادا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

مهاجرت به کانادا

ویزای موقت کار کانادا

 limia چیست؟

کارفرما در صورت نیاز، باید برای دریافت LMIA درخواست دهد.

 قبل از اینکه اجازه کار در کانادا داده شود، کارفرمای کانادایی که قصد استخدام یک نیروی کار خارجی را دارد نیاز به درخواست و دریافت یک LMIA مثبت از اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) داشته باشد.

اداره استخدام و توسعه اجتماعی کانادا تنها در صورتی اجازه این کار را صادر می کند که هیچ فرد کانادایی یا دارنده اقامت دائم کانادا برای انجام این کار وجود نداشته باشد.

در چه صورت نیاز به دریافت  LMIA ندارید؟

مجوز کار موقت در کانادا در موقعیت های محدودی که در پایین گفته شده اند می توانند توسط مراجع مهاجرتی کانادا بدون نیاز به LMIA به افراد اعطا شوند:

☑  توافق های بین المللی مانند توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA).

☑ به دلیل مزایای قابل توجه اقتصادی، اجتماعی یا فرهنگی که فعالیت شغلی برای کاناداییان به ارمغان می آورد.

☑ بر اساس توافقات دو جانبه ای که کانادا، استان ها و یا مناطق تحت سلطه آن با دیگر کشور ها بسته اند. از این موارد می توان به برنامه های تبادل جوانان و معلمان اشاره کرد.

☑ اجازه ای که به دانشجویان بین المللی و در حال تحصیل در کانادا داده می شود تا بتوانند شرایط مورد نیاز برای تحصیلات اکادمیک خود را تکمیل کنند. این موارد همان دوره های کار آموزی برای شغل ها می باشند که دانش آموزان برای مدتی در شغل مورد نظر تحت نظارت کار می کنند تا آن حرفه را فرا گیرند.

☑ دادن اجازه کار به همسران یا شریکان با حقوق مشترک و همچنین دارندگان ویزای تحصیلی کانادا کارهایی که مقاصدی خیر یا مذهبی دارند.

☑ برای استقبال از اشخاص خاصی که دلیلی غیر از موارد بالا دارند. مانند پناهجویانی که نیاز به حمایت دارند.

 اعلام پیشنهاد کاری کارفرما

هنگامی که  LMIA اعطا شد، کارفرمای کانادایی می تواند یک پیشنهاد کاری موقت را به نیروی ها کار خارجی ارائه دهد. کارفرما باید یک کپی از LMIA مثبت و یک نامه پیشنهاد کاری را به همراه جزئیات برای نیروی کار خارجی بفرستد.

درخواست نیروی کار خارجی برای دریافت مجوز کار موقت

نیروی کار خارجی برای مجوز کاری درخواست می دهد.به وسیله این مدارک، نیروی کار خارجی می تواند مجوز کاری موقت را از اداره استخدام و توسعه انسانی کانادا درخواست کند.

در صورتی که کارفرمای کانادایی تمایل به استخدام نیروی کار خارجی در استان کبک را دارد، احتمال دارد نیروی کار خارجی برای دریافت مجوز کاری موقت در کبک نیاز به دریافت گواهینامه پذیرش کبک یا CAQ نیز باشد.

چندین حرفه وجود دارند که در استان کبک تسهیل شده و فرایند آن ها کوتاه شده می باشد. برای استخدام نیروی کار خارجی و موقت مرتبط با این حرفه ها در استان کبک، نیاز نیست کارفرمایان به عنوان بخشی از درخواست خود برای استخدام نیروی خارجی، جهت استخدام نیروی محلی تلاش کنند.

 اعطای مجوز کار موقت

مجوز کار داده می شود.در هنگام ورود نیروی کار خارجی به کانادا افسر آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) از او مجوز کاری موقت در کانادا را درخواست می کند.

حتما بخوانید

اگر به دنبال اخذ ویزای کانادا هستید. برای آشنایی با انواع ویزای کانادا جهت اقامت دائم بر روی دکمه زیر کلیک کنید

انواع ویزای کانادا

اجازه کار در کانادا

آیا با مشاغل مورد نیاز کانادا آشنا هستید؟ آیا می دانید کانادا نیاز به چه مشاغلی دارد؟ جهت کسب اطلاعات بیشتر مطلب زیر را مطالعه کنید.

مشاغل مورد نیاز کانادا

در صورت تغییر شغل آیا به یک مجوز کار جدید نیاز است؟

تقریبا در تمامی موارد، افراد دارای پیشنهاد کاری از یک کارفرمای کانادایی باید برای کار کردن در کانادا یک مجوز کاری موقت بدست آورند.

مجوز کار موقت در کانادا می تواند برای مدت های متفاوت مثلا از چند روز تا چند سال به افراد اعطا شود. در اغلب موارد، فرایند درخواست برای اجازه کار دو مرحله ای می باشد.

ابتدا، کارفرمای کانادایی باید یک مجوز دولتی را جهت استخدام افراد خارج از کانادا دریافت کند. پس از اینکه مجوز داده شد، نیروی کار مورد نظر باید برای مجوز کاری خود درخواست داده و آن را دریافت کند.

مجوز کاری داده شده برای یک شغل در کانادا مختص آن شغل خواهد بود. بنابراین، نیروی کار تنها در زمینه مشخص شده در مجوز کاری برای کارفرمای خود فعالیت خواهد کرد.

در صورتی که نیروی کار یک موقعیت استخدامی دیگر پیدا کند و اقامت دائم کانادا را نیز نداشته باشد، باید قبل از انجام آن شغل برای یک مجوز کاری جدید درخواست داده و آن را دریافت کند.

روش های متعددی برای به دست آوردن یک مجوز کاری وجود دارد. بسته به ملیت، حرفه و کار مورد نظر فرد در کانادا ممکن است احتمالاتی برای تسریع فرایند مذکور وجود داشته باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت مهاجرت به کانادا از طریق  کار و آشنایی با مدارک لازم جهت مهاجرت کاری به کانادا بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

 آیا شما یک کارفرمای کانادایی و خواهان مجوز کار برای نیروی های جدید خود هستید؟

خدمات مجوز کار موسسه ایران اپلو می تواند تمامی موارد فرایند مجوز کاری را هم برای کارفرمایان کانادایی و هم نیرو های کار خارجی انجام دهد.

لازم به ذکر است، مجوز کار موقت در کانادا برای نیروهای کار خارجی می باشد که قصد کار کردن در کانادا به مدت محدودی را دارند.

نیرو های کار خارجی باید برای داشتن شغل و زندگی دائم در کانادا تحت فرایند مهاجرت به کانادا قرار گیرند. با این حال، داشتن یک مجوز کاری موقت می تواند پله ای برای رسیدن به اقامت دائم کانادا باشد.

ممکن است نیروی کار خارجی پس از گرفتن مجوز کار موقت در کانادا ، از طریق برنامه های تجربه کانادایی (CEC)، نیروی کار ماهر، یا یکی از برنامه های منتخب استانی واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا (اقامت دائم) شود.

 حقایق پایه درباره کار در کانادا

اجازه موقت کار در کانادا

در مقاصد مهاجرتی کانادا، کار به عنوان فعالیتی تعریف می شود که برای مزد انجام شده و به طور مستقیم با فعالیت های نیروی کار کانادایی یا دارندگان اقامت دائم کانادا رقابت می کند.

مراجع مهاجرتی کانادا برای تعداد کمی از فعالیت های مرتبط با کار در کانادا مجوز کاری را از فرد درخواست می کنند. معمولا داشتن پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای کانادایی پیش شرط دریافت مجوز کار موقت در کانادا می باشد.

در برخی موارد، قوانین مهاجرتی آمریکا اجازه دریافت مجوز های کاری آزاد را که مختص به پیشنهاد کارفرمایان نمی باشند نیز به افراد اعطا می کنند. مجوز های کاری همیشه به طور طبیعی موقت می باشند اما می توانند از داخل کانادا تمدید شوند.

معمولا، مجوز های کار تنها در صورتی توسط مراجع مهاجرتی کانادا صادر می شوند که یک نامهLMIA  مثبت از اداره استخدام و توسعه انسانی کانادا در حمایت از آن مجوز کار موقت در کانادا صادر شود. این نامه باید بیانگر این باشد که انجام استخدام مورد نظر تاثیری منفی بر روی نیروی کانادا نخواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مجوز کار موقت در کانادا با موسسه حقوقی اپلو تماس بگیرید.

دکتر مرجان آتشی گلستان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در تورنتو

دفتر وکالت اپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

آدرس: تهران | خیابان نیاوران | خیابان مقدسی (مژده) | پلاک ۶۴ | طبقه سوم | واحد ۸
شماره تماس: ۲۲۷۰۲۷۵۳-۰۲۱

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا بزودی اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حمزه دوشنبه ۲۸ مهر ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام بنده جوشکار و برقکار ساختمانی و صنعتی که در شرکتی به عنوان تکنسین تاسیسات مدت ده سال سابقه ومشغول کار و44 سال ومتاهل ودارای سه فرزند ایا امکان اخذ ویزای کار در کانادا استان نیو برانزویک را دارم لطفا راهنمایی بفرمائید
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۲۸ مهر ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام. استان نیوبرانزویک یکی از چهار استان حوزه آتلانتیک کاناداست و در صورت داشتن جاب آفر از یکی از کارفرماهای این استان، می توانید در برنامه مهاجرتی آتلانتیک شرکت کرده و اقامت کانادا را کسب کنید. ولی صرفا داشتن پیشنهاد کاری کافی نیست و باید سایر فاکتورهای لازم مثل داشتن مدرک زبان انگلیسی و .... را داشته باشید تا بتوانید اقامت دائم کانادا را به همراه کل اعضای خانواده اخذ کنید. به شما توصیه می کنیم فرم ارزیابی مهاجرت را از وبسایت پر کنید تا شرایط شما به صورت دقیق بررسی شده و طی یک تماس تلفنی مشاوره رایگان دریافت کنید.

 • تصویر کاربر فرزان دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۹( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  میخوام با هنر تتو در کانادا کار کنم و ویزای دائم دریافت کنم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۹( 5 ماه پیش)

   سلام. برای دریافت ویزای کار از کشور کانادا باید یک پیشنهاد شغلی از یکی از کارفرماهای معتبر این کشور داشته باشید و کار تتو جزء مشاغلی نیست که بتوان پیشنهاد شغلی داشته باشد. بنابراین، شما باید ابتدا از طریق یکی از روش های موجود وارد شوید و سپس به فعالیتی که در آن تخصص دارید بپردازید. می توانید فرم ارزیابی اولیه مهاجرت به کانادا را پر کنید تا شرایط شما برای اخذ اقامت از یکی از روش های موجود بررسی شود.

 • تصویر کاربر کیان شنبه ۴ آبان ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام در یک شرکت نوپای کانادایی بعنوان سهامدار شریک شدم و اجازه کار یکساله گرفتم ، در حال حاضر بعنوان کارمند در همان شرکت هستم و حقوق میگیرم و بیمه شده ام . به من گفته شده چون در همان شرکت هستم برای تمدید اجازه کار نیاز نیست تغییر سمت را اعلام کنم و اجازه کار هر دو حالت باهم تفاوتی ندارد. نظر شما چیست ؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۴ آبان ۹۸( 1 سال پیش)

   مي توانيد با همان سمت قبلي، اجازه كار خودتان را تمديد كنيد.

 • تصویر کاربر پدیده سه شنبه ۵ شهریور ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  همسر من نویسنده هستن و در این چند سال اخیر داور چند جایزه مهم ادبی و سینمایی بودن، ولی کارمند دولت هم هست پس امرار معاش فقط از طریق نویسندگی نبوده. می خواستم بدونم امکان اخذ مهاجرت از طریق خوداشتغالی نویسندگان هست یا خیر؟همسر من نویسنده هستن و در این چند سال اخیر داور چند جایزه مهم ادبی و سینمایی بودن، ولی کارمند دولت هم هست پس امرار معاش فقط از طریق نویسندگی نبوده. می خواستم بدونم امکان اخذ مهاجرت از طریق خوداشتغالی نویسندگان هست یا خیر؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۵ شهریور ۹۸( 1 سال پیش)

   بله، مي توانيد از طريق برنامه خوداشتغالي براي اخذ اقامت كانادا اقدام كنيد. براي اطلاعات از روند انجام و هزينه ها لطفا فرم ارزيابي را تكميل كنيد تا مشاورين با شما تماس بگيرند.

 • تصویر کاربر Mahdi سه شنبه ۵ شهریور ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام با توجه به قانون جدیدکارگر ماهر یا نیروی نیمه متخصص کبک چه مدارکی نیاز دارد وبرای 2019 چنیین برنامه ای هست من 38 ساله دو فرزند 8و1 سال وجواز کسب تراشکاری مدرک فنی حرفه ای ومدرک زبان دارم
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۵ شهریور ۹۸( 1 سال پیش)

   لطفا فرم ارزيابي را در وبسايت تكميل كنيد. تا تیم حقوقی اپلو شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس گیرند

 • تصویر کاربر نوجوان شنبه ۲۹ تیر ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من 19 سال کار خبرنگاری دولتی دارم حالا می خوام سایت خبری با مدیر مسوولی خودم راه بندازم آیا می شه با آن خوداشتغالی ایجاد کرد
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۲۹ تیر ۹۸( 1 سال پیش)

   بله، رشته خبرنگاري جزو مشاغل مرتبط با برنامه خواشتغالي كاناداست و مي توانيد از اين طريق براي كسب اقامت كانادا اقدام كنيد.

 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام؛ من در ایران وکیل دادگستری هستم. میخوام بدونم آیا کاری مرتبط با تخصصم در کانادا وجود داره؟ اساساً اگه بخوام در رشته حقوق ادامه تحصیل بدم و همزمان کار کنم امکانش هست یا خیر؟ ممنون از راهنمایی تون.
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۹۸( 1 سال پیش)

   بله. شغلهاي زيادي در اين رابطه وجود دارد. شما ميتوانيد در زمان تحصيل ٤٠ ساعت در هفته كار كنيد. همسر فرد دانشجو نيز ميتواند به صورت تمام وقت كار كند.

 • تصویر کاربر سیروان چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  مولتی ۵ ساله به چه معناست؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 1 سال پیش)

 • تصویر کاربر EMAD یکشنبه ۵ خرداد ۹۸( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  آیا سابقه کار لزوما باید مرتبط با تحصیلات باشد؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۵ خرداد ۹۸( 1 سال پیش)

   بله. معمولا سابقه كار بايد مرتبط با رشته تحصيلي باشه البته با توجه به روش اقامت.

 • تصویر کاربر AMIR دوشنبه ۱۴ آبان ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  چرا هزینه های شما از سایر دفاتر بالاتر است؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 1 سال پیش)

   دفاتری وجود دارند که هزینه ی کمتری نسبت به دفتر ما استرداد می کنند. در واقع کار وکالت مانند کار پزشکی چون کاری تخصصی است به میزان تخصص آن فرد یا گروه بستگی دارد . برای مثال ممکن است هزینه ی یک عمل جراحی نزد یک پزشک یک میلیون تومان باشد و پزشک دیگر ۱۰ میلیون تومان دریافت کند . این به میزان مهارت و تخصص پزشک بستگی دارد.
   امروزه در ایران اژانس های هواپیمایی این کار را انجام می دهند و به دلیل عدم تخصص این افراد ، کمترین قیمت را پیشنهاد میکنند و نتیجه ی کار برایشان مهم نیست . این درحالیست که نتیجه ی کار ما برایمان اهمیت بالایی داشته و فقط پرونده هایی را قبول می کنیم که بتوانیم به درستی از عهده ی آن بر بیاییم و ۹۵ درصد به بالا احتمال موفقیت در آن را داشته باشیم . ما پرونده هایی که احتمال قبولی آن ۶۰ تا ۷۰ درصد بوده را قبول نمی کنیم. پرونده های ما زیر نظر متخصصان بررسی می شوند و انرژی بالایی رو آن پرونده گذاشته می شود تا پرونده به سر انجام برسد . پس این روند هزینه ی کار را بالاتر می برد.
   در کل انتخاب یک دفتر بر مبنای مبلغ اشتباه است و باید مبنا را بر تخصص گذاشت.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر