پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان می برد

یکی از رایج ترین سوالاتی که مهاجران احتمالی به کانادا از ما می پرسند این است که فرایند مدت زمان مهاجرت به کانادا  چقدر طول می کشد؟ چقدر طول می کشد تا تقاضای مهاجرت من بررسی شود؟ ما تمام اطلاعاتی را که درباره زمان های فرایند مهاجرت نیاز دارید در این مطلب قرار داده ایم، پس به خواندن مطلب ادامه دهید.

فهرست موضوعات

مدت زمان گرفتن اقامت کانادا

افرادی که متقاضی انواع ویزای کانادا یا اجازه ورود به کانادا هستند باید در هنگام محاسبه زمان دریافت پاسخ، میانگین مدت زمان مهاجرت به کانادا بررسی را بدانند.

در بحث مهاجرت به کانادا ، مدت فرایند به مدت زمانی گفته می شود که مراجع سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) تقاضای فرد را بررسی می کنند. این مدت زمان مهاجرت به کانادا از روز دریافت تقاضا تا روز تصمیم گیری را شامل می شود. باید به خاطر داشت که این زمان ها شامل مدت زمان ثبت ابراز تمایل (EOI)، دریافت دعوت به تقاضا، آماده سازی مدارک، ثبت تقاضا و یا مدت زمان ارسال نهایی ویزا، مجوز و کارت ها نمی شوند.

زمان بررسی و رسیدگی به تقاضای مهاجران به کشور کانادا

متقاضیان هر نوع از ویزا یا مجوز خاص برای کانادا باید در زمینه محاسبه این که چقدر طول می کشد تا نتیجه تقاضا از کانادا به دستشان برسد فاکتور ها و موارد کلی و میانگین زمانی را در نظر بگیرند.

شایان ذکر است که این مدت زمان بررسی شامل زمانی که ثبت یک فرم علاقه مندی یا دریافت دعوت نامه برای اپلای نیاز است نمی شود. همچنین زمان مورد نیاز برای آماده کردن اسناد، ثبت کردن فرم تقاضا و یا پست کردن ویزاهای نهایی شده، مجوز ها و کارت های وضعیت جزئی از این زمان رسیدگی نیستند.

چه مواردی می توانند مدت زمان رسیدگی به درخواست اپلای من را تحت تاثیر قرار دهند؟

چندین عامل وجود دارند که مدت زمان بررسی تقاضای فرد را تحت تاثیر قرار می دهند:

مهاجرت به کانادا چقدر طول می کشد

کشور محل سکونت

برخی بررسی های سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) بسته به کشوری که فرد در آن سکونت دارد متغییر هستند. قبل از ماه دسامبر ۲۰۱۵، مدت زمان های بررسی برای خدمات متفاوت طبق دفتر ویزای کانادا نمایش داده می شد. این به آن دلیل بود که هر دوی تقاضا های دائم و موقت اقامت، ویزا و مجوز های ورود توسط نزدیک ترین دفتر ویزا بررسی می شدند. اکنون، تقاضا ها به شبکه جهانی دفاتر ویزا فرستاده می شوند تا بررسی آن ها تا بیشترین حد ممکن موثر باشد. بنابراین، تقاضای فرد الزاما در نزدیک ترین دفتر ویزا به فرد بررسی نشده اما در بهترین دفتری بررسی خواهد شد که برای بررسی کارآمد این تقاضا طراحی شده است.

نوع تقاضای مهاجرت

زمان های بررسی انواع مختلف ویزا و مجوز ها نیز متفاوت هستند. نوع تقاضا و همچنین تعداد افرادی که تقاضای آن ها در آن دسته در حال بررسی است نیز می تواند بر مدت زمان بررسی تاثیر گذار باشد. در صورتی که یک برنامه بیش از حد انتظار تقاضا دریافت کند، فرایند بررسی آن ها می تواند مدت زمان بیشتری به طول انجامد.

تکمیل بودن تقاضا

در صورتی که یک تقاضا کامل نباشد، امکان دارد IRCC کل تقاضا را رد کرده و یا تقاضای اطلاعات بیشتری نماید که این مورد به صورت چشم گیری بررسی را به تاخیر خواهد انداخت.

برای سریع تر انجام شدن پروسه مهاجرت به کانادا باید از وکیل مهاجرتی خبره کمک بگیرید تا بتواند فرم های مهاجرتی را به نفع شما پر کرده و برای اداره مهاجرت و شهروندی کانادا بفرستد.برای آشنایی با بهترین وکیل مهاجرت به کانادا بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

وکیل مهاجرت به کانادا

میانگین زمان بررسی تقاضا در برنامه های مهاجرتی کانادا

در ادامه پیرامون برخی از محبوب ترین جریان های حدودی مربوط به زمان بررسی و رسیدگی به پرونده ها بحث خواهیم کرد. این نکته را نباید فراموش کنیم که مدت زمان رسیدگی و اعلام نتیجه برای اپلای کانادا فقط به صورت تخمینی هستند و هیچ چیز را نمی توان تضمین کرد. زمان هایی که در ادامه مقاله ذکر کرده ایم بر اساس زمان های رسیدگی و اعلام نتیجه میانگین در سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) بوده و در تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۱۸ رسما اعلام شده اند.

این نکته را هم فراموش نکنید که گاهی اوقات مدت زمان بررسی و رسیدگی به یک فرم تقاضا به این موضوع بستگی دارد که اپلای فرد به شکل الکترونیکی انجام شده است و یا به صورت کاغذ و چاپ شده در اختیار سازمان قرار گرفته باشد. در ادامه این نکته را هم ذکر کرده ایم که آیا الکترونیک یا کاغذی بودن روی هر کدام از موارد تاثیری دارد یا خیر.

مدت زمان مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

این برنامه شامل کارگران فنی فدرال (FST)، نیروی متخصص فدرال (FSW)، افراد دارای تجربه کانادایی (CEC) و برنامه های نامزدی استانی (PNP) می شود.
در ۸۰ درصد موارد، بررسی تقاضا هایی که از طریق اکسپرس اینتری ثبت می شوند ۶ ماه پس از تاریخ دریافت آن به طول می انجامد. باید به خاطر داشت که این زمان های بررسی شامل مدت زمان ثبت پروفایل اکسپرس اینتری، دریافت نامه دعوت و آماده سازی تقاضای نهایی برای ثبت نمی شود.حتما در این زمینه باید ویزای کار کانادا را دریافت کنید.

پروسه زمانی مهاجرت به کانادا با ویزای تحصیلی

مدت زمان فرایند بررسی مجوز های تحصیلی بسته به کشور محل اقامت فرد متقاضی بسیار متغییر است.
کوتاه ترین زمان بررسی تقریبا ۴ تا ۶ هفته است اما افرادی که از برخی کشور ها تقاضا می دهند باید نزدیک به ۲۰ هفته را انتظار داشته باشند. علاوه بر آن، مدت زمان بررسی ویزای تحصیلی کانادا به حجم تقاضا های دریافت شده بستگی دارد. در صورتی که فرد نزدیک به انتهای سال تحصیلی تقاضای خود را ثبت کند، باید انتظار مقداری تاخیر را داشته باشد.

آیا با بهترین دانشگاه های کانادا جهت تحصیل در کانادا آشنا هستید؟ برای کسب اطلاعات از جزئیات دقیق دانشگاههای کانادا به لینک زیر مراجعه کنید.

دانشگاه های کانادا

مدت زمان گرفتن ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی

این مورد نوعی از ویزا است که در دسته بندی افزایش اعتبار مجوز کار قرار می گیرد. مدت زمان بررسی درخواست برای این نوع مجوز به متود مورد استفاده شما جهت ثبت درخواست بستگی دارد و می تواند متغیر باشد.

اگر تقاضای خود را به شکل آنلاین ثبت کرده باشید، رسیدگی به درخواست شما حدود ۵۰ روز به طول می انجامد. با این حال اگر درخواست شما مبتنی بر کاغذ و به شکل فیزیکی ثبت شده باشد، مدت زمان آن طولانی تر بوده و تا ۱۰۵ روز طول خواهد کشید.

آیا می دانید برای رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا باید انجام دهید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

رفع ریجکتی ویزای کانادا

مدت زمان گرفتن اقامت دائم کانادا

بررسی یک کارت اقامت دائم جدید ۶۱ روز به طول می انجامد. با این حال، تجدید یا تعویض یک کارت اقامت دائم قدیمی نزدیک به ۷۱ روز زمان می برد.

کارت اقامت دائم کانادا

مدت زمان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر طول میکشد

مدت زمان بررسی تقاضای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج تقریبا نزدیک به ۱۲ ماه به طول می انجامد. مدت زمان بررسی به این نوع از درخواست ها بستگی به این موضوع دارد که همسر شما قبلا در داخل یا خارج کانادا مقیم بوده است (اسپانسرینگ درون کشوری و برون کشوری)، اما در حال حاضر این دسته بندی بسیار استاندارد و ثابت شده و تمامی فرم های تقاضای حمایت مالی همسر در عرض ۱۲ ماه انجام می شود.

ویزای توریستی

پروسه رسیدگی و نتیجه گیری برای درخواست های کسب ویزای توریستی کانادا (visitors visa) به این بستگی دارد که تقاضای خود را از کجا و چگونه ثبت می کنید.

اگر از داخل کانادا این کار را انجام دهید، تقاضای آنلاین در عرض ۱۴ روز رسیدگی می شود و اپلای به صورت کاغذی و فیزیکی در عرض ۱۹ روز رسیدگی و اعلام نتیجه خواهد شد. با این حال، درخواست هایی که از خارج کشور کانادا ثبت می شوند مدت زمان رسیدگی متغیری داشته و این موضوع به کشوری که در آن اقامت دارید بر می‌گردد.

باز هم باید این نکته را ذکر کنیم که تمامی مدت زمان های ذکر شده در این مقاله هیچ ضمانتی ندارند و بدون هیچ اطلاعی ممکن است متغیر بوده و بیشتر یا کمتر شوند. این موضوع توسط خود سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام شده است.

علل تاخیر فرآیند مهاجرت به کانادا

تایید یا رد یک درخواست اقامت دائم فرایندی طولانی است. ماموران مهاجرتی باید تمامی اسناد را بررسی کرده و تصمیمی بگیرند که می تواند زندگی فرد را دگرگون کند. با این حال عوامل بسیار دیگری نیز مدت زمان میانگین تقاضا را افزایش می دهند:

شلوغ بودن دفتر ویزای محلی

برخی مناطق دنیا تقاضا های بیشتری دریافت می کنند. برای مثال دفاتر ویزا در آفریقا یا خاورمیانه در حال حاضر طولانی ترین زمان بررسی را برای تقاضا های نیروی کار متخصص دارند. هر کشوری دارای دفتر ویزای کانادا نیست و در نتیجه آن، یک دفتر ویزای مرکزی می تواند مسئول رسیدگی به متقاضیان چند کشور یا منطقه باشد.
برای مثال، دفتر ویزای پاریس مسئول رسیدگی به تقاضا های مهاجرتی الجزایر، بلژیک، لیبی، لیختنشتاین، لوکسامبورگ، پرتغال، اسپانیا، سویس و تونس است! همینطور دفتر لندن مسئول رسیدگی به تقاضا های دانمارک، فنلاند، گرینلند، ایسلند، ایرلند، نروژ، سوئد، بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و یمن است.

دشواری بررسی امنیتی

یک بررسی امنیتی اجباری بر روی تمامی تقاضا های اقامت دائم وجود دارد تا از ورود افرادی جلوگیری شود که امنیت کانادا را در معرض خطر قرار می دهند. مدت این مورد می توانند تحت تاثیر عواملی از جمله خدمت سربازی، سفر های خارجی، عضویت در سازمان های سیاسی و… باشد. برخی کشور های خارجی نسبت به دیگر کشور ها همکاری بهتری با کانادا دارند و گاهی اوقات بررسی پیشینه فرد می تواند تقریبا دشوار باشد.

برای بررسی تقاضای مهاجرتی در اسرع وقت چه کارهایی لازم است؟

سعی کنید الزامات زیر را انجام دهید تا تقاضای شما بهینه باشد و زودتر بررسی شود.

تقاضای خود را به درستی تکمیل کنید

واضح به نظر می رسد اما بسیاری از افراد با خود فکر می کنند که ((اوه، مطمئن نیستم در این قسمت چه بگویم… آن ها خود خواهند فهمید)). خیر، آن ها نخواهند فهمید. تقاضای فرد باز فرستاده شده و زمان او به هدر می رود. تکمیل تقاضا می تواند یک هفته تا دو ماه به طول انجامد اما باید آن را با جدیت انجام داد زیرا ارزشش را دارد.

سیاست های مهاجرتی کانادا

تمامی مدارک مورد نیاز را بفرستید

این مورد نیازی به توضیح ندارد. اگر به دلایلی، قادر به ارائه مدرکی نیستید، نامه ای در توضیح این مورد بنویسید. من پس از فهمیدن اینکه این فرایند می تواند تا ۶ ماه به طول انجامد، این کار را برای سند ازدواج خود انجام دادم. تقاضا را فرستادم و توضیح دادم که چرا سند ازدواج را بعدا می فرستم و مشکلی نیز پیش نیامد.

دفتر محلی خود را از هر گونه تغییر مطلع سازید

در صورت تغییر محل زندگی، حتما دفتر ویزای خود را مطلع کنید. بررسی برخی تقاضا ها سال ها به طول می انجامد و در این زمان زندگی متقاضیان می تواند بسیار دستخوش تغییر شود. برخی افراد ازدواج می کنند، برخی بچه دار می شوند و…
دفتر ویزای خود را سریع مطلع سازید زیرا در هر حال آن ها موضوع را کشف خواهند کرد.

دسته مهاجرتی خود را با دقت انتخاب کنید

آزمون آنلاین را بدهید تا از دریافت امتیاز مهاجرت به کانادا در دسته نیروی کار متخصص اطمینان بدست آورید. در صورتی که از طریق دسته ازدواج اقدام می کنید، مطمئن شوید مدرکی کافی دال بر کیفیت رابطه خود دارید. به طور کلی، انتخاب های خود را واضح کنید و با فرستادن تمامی مدارک حمایتی مورد نیاز از آن ها پشتیبانی کنید.

در صورت توان، دفتر ویزای خود را انتخاب کنید

همانطور که در بالا گفته شد، برخی دفاتر ویزا شلوغ تر از دفاتر دیگر هستند. در صورتی که از خارج از کانادا درخواست می دهید، متاسفانه باید از کشوری تقاضا کنید که در آن سکونت دارید. اما در صورتی که از قبل در کانادا هستید، می توانید از درون یا بیرون کانادا اقدام کنید. برای مثال من می توانستم بین دفتر شهر بوفالو نیویورک در آمریکا و پاریس فرانسه انتخاب کنم. در آن زمان، بوفالو بسیار شلوغ بود و به من توصیه شد که برای پاریس درخواست دهم که نتیجه آن بررسی بسیار سریع تقاضایم بود.

تنها هنگامی با دفتر ویزای خود تماس بگیرید که از میانگین زمانی بررسی تقاضایتان گذشته است: هر گاه سازمان مهاجرت، پناهندگی کانادا و شهروندی کانادا با شما تماس می گیرد همواره مدت میانگین یک مرجله را مشخص می کند. برای مثال ماه ۳ ام از ۶ ماه یا ماه ۵ ام از ۷ ماه و…

در صورتی که از میانگین زمان بررسی تقاضایتان گذشته است، می توانید با آن ها تماس بگیرید. من خودم دو بار این کار را انجام دادم. یک بار به صورت شخصی در سفارت کانادا در پاریس (برای تقاضای اقامت دائم) و یک بار هم به صورت تلفنی (برای تقاضای شهروندی) با آن ها تماس گرفتم. در هر دوی این موارد، وضعیت تقاضای من بررسی شده و اندکی بعد از آن، اخبار تازه ای دریافت کردم.

از طرف دیگر، در صورتی که از میانگین زمان بررسی تقاضایتان نگذشته است با دفتر ویزا تماس نگرفته و اعتراض نکنید. این کار باعث تلف شدن وقت شده و صرف نظر از اینکه چقدر سر و صدا کنید، راه حلی مناسبی دریافت نمی کنید.

مهاجرت به کانادا  از طریق کبک

همانطور که توضیح دادم در صورت مهاجرت به استان کبک، فرایند سکونت در استان اندکی متفاوت خواهد بود. بسیاری از کسانی که به زبان فرانسوی صحبت می کنند تصور دارند که اقدام از طریق استان کبک آسان تر و راحت تر است. حقیقت این است که بستگی دارد. اقدام از طریق کبک به معنای گذراندن یک مرحله بیشتر (CSQ) بوده و تراکم در این مورد زیاد است. این مورد به هنگام درخواست و وضعیت شخصی فرد بستگی دارد اما الزاما به معنای سرعت بیشتر در کار نیست مخصوصا امروزه که مهاجرت به کبک محبوب شده است.

مشاوران مهاجرتی کبک می توانند درخواست فرد را سرعت بخشند؟

نه، آن ها نمی توانند. یک مشاور مهاجرتی صادق و خوب همواره به شما خواهد گفت که قادر به سرعت بخشیدن به درخواست نیست. بنابراین، مراقب افراد مدعی باشید. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که از تکمیل مناسب درخواست خود و از قلم نیانداختن مدارک مطمئن شوید. به طور کلی، این ها مواردی هستند که خودتان می توانید انجام دهید.

دکتر مرجان آتشی گلستان وکیل مهاجرت به کانادا در تهران

موسسه حقوقی اپلو

دفتر وکالت اپلو | مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کانادا | اخذ پاسپورت کانادا

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.مقررات مهاجرت همواره در حال تغییر است.  لطفا جهت دریافت وقت مشاوره با وکلای دفتر، وقت قبلی بگیرید.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سارای دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 97 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب، من حدود یک سال هست با اقایی که ساکن تورنتو هست نامزد کردم ولی هنوز عقد نکردیم، نامزدم قراره بیاد ترکیه تا عقد کنیم، میخواستم بپرسم چطور میتونیم تو ترکیه عقد کنیم کجا باید بریم و مراحلش چطوره؟ و اگر همه مدارکمون کامل باشه چقدر طول میکشه که برام ویزا صادر بشه، ممنون میشم اگر پاسخگو باشید
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت دوشنبه ۲۰ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. برای شرایط عقد در خارج از ایران باید از مراکز مربوطه سوال بفرمایید. بعد از ازدواج رسمی و براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، می توانید از طریق برنامه اسپانسرشیپ اقدام به اخذ اقامت کانادا کنید. طول مدت پروسه به شرایط پرونده بستگی دارد ولی حدودا یکسال زمان می برد.

 • تصویر کاربر اشکان سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 90 مشاهده پرسش
  با درود و عرض ادب، در صورت امکان، می خواستم از تجربیات شما بهرمند شوم.

  خط زمان پرونده درخواست PR من، عدد 92% را نشان می دهد که به گفته خودشان، 9 آگوست تاریخ اعلام نتیجه قطعی است. (حدود 20 ماه پیش که CSQ گرفتم، در دولت فدرال پرونده درخواست PR ایجاد نمودم)

  1- با شرایط بوجود آمده توسط بیماری کرونا، آیا امکان دارد که اعلام نتیجه یا صدور PR به تعویق بیفتد؟ (مثلاً خط زمان به 100% برسد امّا اعلام نتیجه نکنند یا PR صادر نشود؟)
  _________________
  2- آیا پس از ظهور «کوید-19» و به خصوص در هفته های اخیر، مواردی شبیه به پرونده من سراغ دارید که PR گرفته باشد؟

  از توجه شما و از وقت ارزشمندی که صرف می کنید سپاسگزارم
  اشکان عمرانی
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. دولت فدرال هنوز درخواست‌های اقدام دائم را علی‌رغم شرایط فعلی، مورد بررسی قرار‌ می‌دهد ولی به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا، تعطیلی و یا دورکاری بسیاری از مراکز ممکن است روند بررسی پرونده ها و یا صدور کارت PR نسبت به زمان اعلامی با تاخیر انجام شود.

 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  سلام. وقت بخیر. ممنون از اینکه راهنمایی بفرمایید،
  آیا با توجه به تغییرات فراوانی که در برنامه نیروی متخصص کبک صورت گرفته و نیز بعد مدت زمان طولانی که اقدام به پذیرش نکرده بود حال که اقدام به پذیرش کرده، صرفا مواردی که شامل ارسال دعوت نامه شدند، مربوط به کسانی بوده که جاب آفر داشتن یا دیپلمات بودن!!،،
  انتظار به نتیجه گرفتن از این برنامه وجود دارد؟
  احتمال اینکه شرط های جدیدی که امتیاز ویژه دارند مثل، داشتن جاب آفر، تحصیل در کبک (که برای ما وجود ندارد)) مثل تاکید بر امتیاز زبان فرانسه که در این تحولاتی که در برنامه نیروی متخصص کبک صورت گرفت جدی شد،، دست یافتنی بودن به این برنامه مهاجرتی برای ما از ایران کم رنگ نمی کند؟
  من و همسرم نزدیک ۲سال زمان صرف یادگیری زبان فرانسه کردیم تا به اوایل سطح B1 رسیدیم! و تازه حداقل نمره ای که قبول دارد در این برنامه سطح B2 هست! در این زمانی که صرف شد، سن همسر من به ۳۵ رسید امتیاز ما نیز کمتر شد! حتی امتیاز لیسانس مهندسی کامپیوتر نرم افزار ایشان نیز کمتر شد!
  نگرانی از این که برنامه نیروی متخصص کبک،، علی رغم اینکه برادر همسرم در کبک زندگی میکرد و امتیاز برای ما محسوب می شد، دست یافتنی برای زمان نزدیک نیست، یا محتمل به نتیجه قطعی نیست،، واقعیت درستی است؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۷ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. متاسفانه برنامه های مهاجرتی کبک دستخوش تغییرات فراوانی شده است و قوانین جداگانه ای نسبت به فدرال کانادا دارد. برای مهاجرت به کبک و قسمت های فرانسوی زبان کانادا حتما باید مدرک زبان فرانسه و حداقل B2 را داشته باشید. توصیه می کنم فرم ارزیابی اولیه مهاجرت به کانادا را از وبسایت پر کنید تا شرایط شما برای سایر برنامه های مهاجرتی و مناطق دیگر کانادا هم بررسی شود و توسط کارشناسان به شما اطلاع داده شود.

 • تصویر کاربر شهین سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام
  اواخر سال ۲۰۱۸ از طریق اسکیل ورکر از دفتر آنکارا برای مهاجرت به کانادا اقدام کردم ولی تا کنون هیچ گونه ایمیلی دریافت نکردم
  یکماه پیش با رسید پولی که برای پرونده پرداخت کرده بودم به سفارت کانادا در آنکارا ایمیل زدم و جویای پرونده شدم جواب دادن پرونده شما بهcio کانادا در سیدنی فرستاده شده ولی هیچ ایمیلی از هیچ جا به من نرسیده
  سوال من اینه آیا امکان داره بررسی یک پرونده نزدیک به دو سال زمان ببره بدون این که هیچ ایمیل یا فایل نامبری برای پیگیری پرونده به من ارسال شده باشه
  در حال حاضر من باید چیکار کنم؟
  با این شرایط که سنم به ۴۰ سالگی رسیده
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام. متاسفانه اطلاع دقیقی از شرایط و جزئیات پرونده شما نداریم تا بتوانیم پیگیری های لازم را انجام دهیم و شما را راهنمایی کنیم، فقط باید منتظر بمانید.

 • تصویر کاربر Mary چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام ممنون میشم اگر کمکم کنید
  ۲۷ سالمه و ارشد معماری داخلی دارم قصد ازدواج با کسی دارم که مادرشون اقامت کانادارو دارن ولی خودشون در پی کاراشون هستن اگر ما ازدواج کنیم با هم میتونیم مهاجرت کنیم یا خیر؟؟
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۱۴ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام، بله. ولی متاسفانه اطلاعات ذقیقی از روش مهاجرتی ایشان نداریم. ولی به صورت کلی، بعد از ازدواج، همسر شما بعنوان فرد اصلی پرونده و شما به عنوان زیر مجموعه در پرونده قرار می گیرید و  می توانید افامت کانادا را اخذ کنید. 

 • تصویر کاربر دنیا شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید
  من ویزا تویستی داشتم و وارد کانادا شدم
  و اکتبر ۲۰۱۸ با همیرم ازدواج کردیم و در تاریخ ۲۲ مارچ مدارک ازدواج را فرستادیم ایمیگریشن واسه اسپانسر شیب
  تا حالا جواب پرونده من نیومده
  امروز انلاین چک کردم نوشته مدارک ۲۲ مارچ فرستادید و ما ۳ سپتامبر ۲۰۱۹ پرونده شما را تحت بررسی قرا دادیم
  بنظر شما چه کدت دیگه زمان میبره تا حواب قبولی پرونده ما را بفرستند؟!
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت شنبه ۱۲ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. با توجه به شلوغی دفاتر مهاجرتی برای بررسی پرونده ها و همینطور با توجه به ایمیل ارسال شده باید صبر کنید. معمولا پروسه اخذ اقامت از طریق برنامه اسپانسرشیپ حدودا یکسال زمان می برد.

 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 108 مشاهده پرسش
  سلام معمولا چک امنیتی استان کبک با توجه به اینکه فرمودید بیشتر ازچک امنیتی روشهای دیگر زمان میبره چقدره ممنون
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. با توجه به شلوغی دفاتر مهاجرتی برای بررسی پرونده های مهاجرت و همچنین قوانین مختلف هر یک از ایالت ها و استان های کانادا، زمان دقیقی را نمی توان اعلام کرد.

 • تصویر کاربر نسیبه یکشنبه ۱۳ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 113 مشاهده پرسش
  36 سالمه ،یک پسر 13 ساله دارم،با آقایی کانادایی قصد ازدواج دارم ، ایشون میخوان در کشور سوم ازدواج کنیم ، ولی زمان گرفتن ویزای من میتونه نظر ایشون رو عوض کنه، میخوام بدونم دقیقا چقدر طول میکشه
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت یکشنبه ۱۳ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. متاسفانه سوال شما را متوجه نشدم. زمان برای گرفتن ویزای کانادا و یا برای گرفتن ویزا برای کشور سوم؟ هر کشوری قوانین خاص خود را برای صدور ویزا دارد.

 • تصویر کاربر قصری چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 93 مشاهده پرسش
  سلام
  مدت زمان دریافت ویزای اسپانسر شیپ چقدر است وایا بغیر از افراد خانواده هم میشود اسپانسر شیپ دوستان هم شد البته از طریق ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی توسط اسپانسر ؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام، روند انجام پروسه در پرونده هاي مختلف، متفاوت است و اين برنامه مخصوص همسر، پدر و مادر و يا پدر بزرگ و مادر بزرگ، است.

   برای اطلاع بیشتر می توانید مقاله سوپر ویزای کانادا برای والدین و افتتاح حساب در کانادا را مطالعه نمایید.

 • تصویر کاربر بهرام چهارشنبه ۱۳ آذر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  با سلام
  سوالی در مورد امکان مهاجرت از طریق ازدواج داشتم، اینکه شرایط سنی تاثیری داره یا برای هر رده سنی امکان استفاده از این امکان هست.
  ممنون از راهنمایی
  1. تصویر کاربر کارشناس مهاجرت چهارشنبه ۱۳ آذر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام. بله بايد افراد متقاضي به سن قانوني رسيده باشند. براي راهنمايي و دريافت اطلاعات بيشتر مقاله مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را مطالعه كنيد.

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر